Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [HTML][PHP]Pole tekstowe.. :)
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
decol
Witam,

ja mam taką sprawe, gdzyż już mineło ponad 2 lata od czasu kiedy robiłem strony internetowe.. i teraz przyszło mi znów je tworzyć.. poporstu nie pamiętam, jak zrobić polecenie w html'u.. chodzi mi o to, że jestem np na stronie mojastrona.pl na której jest pole tekstowe, do którego wpiszę liczbe 43 naprzykład, i po kliknięciu entera przejdzie mi przeglądarka na strone mojastrona.pl/43. Dla jasności 43 to nazwa folderu, w którym będą oddzielne pliki. Ale nie tyczy się to tylko tej liczby.. wszystkich liczb, bo to będzie że tak powiem, w pewnym stopniu album fotograficzny
W każdym bądz razie kombinowałem z polem tekstowym, i poleceniami, lecz nie daje mi to zamierznego efektu.. jak coś to możesz pisać też na gadu 28263052 czekam na pomoc smile.gif

W skrócie, po wpisaniu na stronie głownej np muzyka, ta fraza zostanie dodana do łącza, i do niego przejdzie smile.gif
pozdrowionka smile.gif
Croos22
Get + htaccess
decol
może jakiś przykład mógł bym prosić?smile.gif
Majkelo23
Może w ten sposób:

  1. if ( !isset($_POST['submit']) )
  2. {
  3. <form action="plik.php" method="post">
  4. <input type="post" name="name"><br>
  5. <input type="submit" name="submit" value="Przejdź!">
  6. </form>
  7. }
  8. else
  9. {
  10. $name = trim(htmlspecialchars($_POST['name']));
  11. if ( !empty($name) )
  12. {
  13. header('Location: plik.php?mode='.$name.'');
  14. }
  15. else
  16. {
  17. echo "Uzupełnij pole!";
  18. }
  19. }


Co spowoduje, że jeśli wpiszesz w pole tekstowe jakiś tekst to przeniesie Cię na stronę: index.php?method=TUTAJ_TEKST_Z_INPUTA. Myślę, że sobie poradzisz z dostosowaniem tego do swoich potrzeb.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.