prosze Was o ocenę moich prac:

w ocenie proszę brac pod uwagę zwięzłość, czy nie ma żadnych luk w przepisach oraz sprzeczności
jest to dla mnie wazne, ze względu na zbliżające się kolokwium poprawkowe na Informatyce PWR
ewentualnie prosze o info co zmienic, moze ktos pokusi sie o wystawienie mi oceny za poszczegolne zadanie?


Zad 1.
Napisz regulamin studenckiej pracowni komputerowej na PWr. Regulamin ma:

- zapewniać Politechnice skuteczne narzędzia do powstrzymywania studentów przed nieetycznymi działaniami, oraz umożliwiać wykazanie się˛ należyta˛ starannościa˛w tym względzie
- chronić studentów przed innymi studentami i niesłusznymi zarzutami.

1. Z pracowni komputerowej studenci mogą korzystać wyłącznie pod obecnością prowadzącego zajęcia.
2. Przed rozpoczęciem pracy student zobowiązany jest do wpisania się na listę obecności podając nr stanowiska na którym będzie pracował.
3. Każdorazowa zmiana stanowiska przez studenta możliwa jest po wyrażeniu zgody przez prowadzącego zajęcia.
4. Zabrania się włączania komputerów w pracowni bez zgody prowadzącego.
5. Zabrania się wnoszenia do pracowni własnych nośników oraz wszelkich urządzeń, chyba że prowadzący postanowił inaczej.
6. Zabrania się pracy zespołowej chyba, że prowadzący postanowił inaczej.
7. Zabrania się instalowania oprogramowania, kompilowania własnych programów, ściągania plików z Internetu oraz wszelkich innych ustawień komputera bez zgody prowadzącego.
8. Wszelkie zaistniałe spory rozstrzyga prowadzący zajęcia posiłkując się listą obecności wraz z numerami stanowisk, na których pracowali studenci oraz na własnych obserwacjach.
9. Podczas korzystania z pracowni studenci zobowiązani są nie przeszkadzać prowadzącemu oraz innym studentom.
10. Prowadzący zobowiązany jest bacznie przyglądać się studentom, prowadzić listę obecności oraz wymagać złożenia wpisu, informującego o zajętym przez studenta stanowisku


Zad. 2. Napisz umowę˛ licencyjną˛ jaką załączyłbyś do swego własnego programu chcąc by inni mogli z programu korzystać, ale by nie mogli go nie sprzedawać jako komponentu swoich produktów.
Idealnie umowa powinna być zrozumiała dla osoby z wykształceniem podstawowym.

§1

1. Licencjodawcą w rozumieniu niniejszej umowy licencyjnej jest autorem programu XXX Jan Nowak.


§2

1. Przedmiotem niniejszej umowy licencyjnej jest program XXX służący do YYY.
2. Licencjodawca oświadcza, że nie znane mu są prawa osób trzecich do programu XXX
3. Licencjodawca nie odpowiada za szkody wyrządzone niepoprawnym wykorzystaniem programu XXX.

§3

Postanowienia licencji:

1. Możesz korzystać z programu XXX bezpłatnie i bezterminowo.
2. Nie posiadasz wyłączności na używanie programu XXX
3. Nie możesz wykorzystywać programu XXX jako składnika Twoich produktów.
4. Nie możesz wytwarzać programów bazujących na fragmentach kodu programu XXX


Zad. 3. Udało Ci się znaleźć efektywny algorytm rozkładu liczb na czynniki pierwsze a tym samym łamania kryptogramów RSA. Zaproponuj skuteczny scenariusz ochrony prawnej rozwiązania. Weź pod uwagę˛ zapisy prawa patentowego umieszczonego na dodatkowej kartce.

1. Komentuje kod podając informacje o autorze, dacie stworzenia, kompilatorze (oraz jego wersji).
2. Publikuje kod w gazecie, jestem tym samym chroniony przez prawo autorskie

lub:

1. Nawiązuję współpracę z producentami układów scalonych celem wykonania układu scalonego zawierającego mój algorytm.
2. Podpisuję zobowiązanie poufności z każdym z pracowników tej firmy.
3. Po otrzymaniu układu scalonego występuję do Urzędu Patentowego o wydanie patentu.




Zad 4. Administrator w Twojej firmie szantażuje Twoich pracowników treścią˛ emaili, jakie wysyłali z pracy. Chcesz ukrócić ten proceder. Sformułuj zarzuty karne pod adresem administratora wynikające z zapisów KK znajdujących się na dodatkowej kartce.

1. Administratorowi zarzuca się uzyskanie informacji dla niego nie przeznaczonej, polegającego na czytaniu treści korespondencji mailowej pracowników mojej firmy. Na podstawie Art. 267 KK.
2. Administratorowi zarzuca się stosowanie gróźb karalnych do pracowników mojej firmy.