Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Kto mi to poprawi?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
djluzio
Mam prośbę do kogoś kto mi prawidłowo napisze jak ma wyglądać składnia tego zapytania, bo wywala mi bład. Gdy nie ma order to wszystko działa.

  1. $query = mysql_query("SELECT * FROM $oferty WHERE cena_do<='$cena' AND typ='$typ' AND status=1 ORDER BY $id LIMIT ".($page*$ile).",$ile");


Dzieki wielkie
DeyV
Mam dziwne wrażenie, że zmienna $id zawiera jakąś liczbę, a w klauzuli ORDER BY powinna być podana nazwa kolumny/kolumn, względem której ma być sortowanie oraz ewetualnie falga ASC / DESC
Parti
Cytat(DeyV @ 2004-08-06 20:53:36)
w klauzuli ORDER BY powinna być podana nazwa kolumny/kolumn, względem której ma być sortowanie oraz ewetualnie falga ASC / DESC

Niekoniecznie. Dozwolona jest taka skladnia:
  1. SELECT * FROM tab ORDER BY 2

co oznacza sortowanie wg. drugiej kolumny.

Chociaz w tym przykladzie:
  1. $query = mysql_query("SELECT * FROM $oferty WHERE cena_do<='$cena' AND typ='$typ' AND status=1 ORDER BY $id LIMIT ".($page*$ile).",$ile");

najprawdopodobniej jest blad wlasnie z tym $id. Podaj jaki blad zwraca mysql.
  1. <?php
  2. ?>
djluzio
Dzieki wielkie za pomoc. Znalazłem juz blad, to bylo to co mowiliscie czyli przypadkiem z kolumny id zrobilem zmienna. I o to chodzilo, ale na przyszlosc bede wiedzial ze cyfry oznaczaja numer kolumny. winksmiley.jpg
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.