Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: konfiguracja my.ini
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
bpskiba
WItajcie
Mam coś coś na kształt serwera (WinXP + mysql) pracującego w charakterze kopii oraz jakiegoś drobnego serwisu www.
Powiedzcie mi proszę jaki może być powód ignorowania wpisu table_cache w my.ini powyżej 1011 questionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gifquestionmark.gif?
Gdy wpiszę table_cache=500 polecenie show variables pokazuje 500
Gdy wpiszę table_cache=1500 polecenie show variables pokazuje 1011

Co ciekawe na kompie z Win 7 ta kwestia nie występuje

Maciarewicz powiedziałby, że to przez Rosjan i Niemców, ale mysql to raczej wynalaek skandynawski oneeyedsmiley02.png oneeyedsmiley02.png oneeyedsmiley02.png


Piotrek
alegorn
pytanie, od czego wg ciebie jest ten parametr?

win 7 bez problemow? a nie jest to przypadkiem 64 bitowy? a xp 32 ?

a na koniec, po co ci wieksza ta wartosc...? i czy na pewno masz tyle ramu...? jesli masz 32 bitowy system, to z pewnoscia nie masz tyle ramu... :]


j.
bpskiba
Cytat(alegorn @ 21.03.2012, 11:33:31 ) *
pytanie, od czego wg ciebie jest ten parametr?

win 7 bez problemow? a nie jest to przypadkiem 64 bitowy? a xp 32 ?

a na koniec, po co ci wieksza ta wartosc...? i czy na pewno masz tyle ramu...? jesli masz 32 bitowy system, to z pewnoscia nie masz tyle ramu... :]


j.


Win 7 jest oczywiście 64bit, a xp 32 - ale czy napewno to jest powodem??

Po co mi większ wartość? mysqlTuner wypisał:

[OK] Maximum possible memory usage: 2.4G (77% of installed RAM)
[OK] Slow queries: 2% (1K/43K)
[OK] Highest usage of available connections: 40% (6/15)
......................
Increase table_cache gradually to avoid file descriptor limits
Variables to adjust:
table_cache (> 1011)



alegorn
jesli masz 32 bitowy system, to max ramu jaki masz dostepny to ok 3G

zasoby, jakie bezpiecznie mozesz zaerzerwowac dla mysql'a to ok 50% dostepnego ramu
to tak gwoli wyjasnienia, podkrecajac to - mozesz spowodowac niestabilna pace maszyny.

pewnie da sie to podkrecic - ale to juz inna bajka.

pytniem na ktore nie udzieliles odpowiedzi, jest czy wiesz co daje ta zmienna..?


popraw mnie kto, jesli sie myle, ale to jest limit, ile tabel mysql ma trzymac w pamieci (cache). o ile pamietam, wraz z max_connections okreslia limit polaczen i odwolan do mysqla (tutaj jest takze istotne dla wielowatkowosci)
i teraz, pytanie, jesli to nie jest serwer, ale kopia (nie za bardzo lapie o co w tym chodzi, ale co tam) to po co ci trzymac wiecej niz te 1011 ?
ja na develu - mam ustawione na 256 - i w zupelnosci wystarcza.
wole ta pamiec przeznaczyc na inne parametry, ktore chyba maja wiekszy wplyw na wydajnosc smile.gif

j.
bpskiba
Cytat(alegorn @ 21.03.2012, 15:36:59 ) *
jesli masz 32 bitowy system, to max ramu jaki masz dostepny to ok 3G

zasoby, jakie bezpiecznie mozesz zaerzerwowac dla mysql'a to ok 50% dostepnego ramu
to tak gwoli wyjasnienia, podkrecajac to - mozesz spowodowac niestabilna pace maszyny.

pewnie da sie to podkrecic - ale to juz inna bajka.

pytniem na ktore nie udzieliles odpowiedzi, jest czy wiesz co daje ta zmienna..?


popraw mnie kto, jesli sie myle, ale to jest limit, ile tabel mysql ma trzymac w pamieci (cache). o ile pamietam, wraz z max_connections okreslia limit polaczen i odwolan do mysqla (tutaj jest takze istotne dla wielowatkowosci)
i teraz, pytanie, jesli to nie jest serwer, ale kopia (nie za bardzo lapie o co w tym chodzi, ale co tam) to po co ci trzymac wiecej niz te 1011 ?
ja na develu - mam ustawione na 256 - i w zupelnosci wystarcza.
wole ta pamiec przeznaczyc na inne parametry, ktore chyba maja wiekszy wplyw na wydajnosc smile.gif

j.


Nie udzieliłem odpowiedzi na pytanie o definicję, gdyż uznałem to pytanie za docinkę nerdsmiley.png . Doprawdy kopiowanie opisu go parametru ze strony mysql i wklejanie na forum jest zbędne. Jest to maksymalna ilość tabel tymczasowych magazynowana w RAM.
Napisałem również, że jest to kopia oraz drobny serwis www.
W kolejnyej wypowiedzi wkleiłem fragment z mysqlTunera, które mowi, że:
1. Maksymalne zużycie pamięci to 2.4G(77%)
2. Najwyższa ilość połączeń wynosi 6 czyli 40% z dopuszczalnych 15
3. Następnie mamy zalecenie stopniowego zwiększania table_cache i wskazanie, które parametry powiększyć (table_cache (> 1011) )

Wnioski są dwa:
1. kiepsko napisany serwis
2. mysql tworzy tabele tymczasowe i zapisuje je na dysku, gdyż ogranicza go limit dopuszczalnych tabel przechowywanych w pamięci.

Pisze Kolega, że wystarczy 256. To zależy od jakości i ilości zapytań kierowanych do serwera. Niestety u mnie 1011 to za mało...
Przy tej skali w wadze problemów nie mam jednak ochoty na dyskusje w webmasterami, a bardziej ciekawi mnie samo ograniczenie tej liczby, gdyż nigdzie się nie spotkałem z czymś takim.

Piotrek
alegorn
hmm... no coz, widze ze niechcacy cie 'urazilem'
bywa. uznajmy 1:1 za nazwanie z wyzszoscia nas tu wszystkich webmasterami (nie by bylo to samo w sobie obrazliwe - ale jakos tak to zabrzmialo)

zwyczajnie, wydawalo mi sie ze nie wiesz co chcesz osiagnac.
policz sobie wielkosc 1000 tabel, i pomysl, czy zalokujesz je w nawet w 2G ramu...

poza tym, naprawde masz taka potrzebe? co to za drobny serwis ktory ma ponad 1000 tabel, i musi je trzymac w pamieci questionmark.gifquestionmark.gif

tak naprawde jesli chcesz przyspieszyc dzialanie bazy danych - zwiekszylbym zupelnie inne parametry... no, ale to juz nieistotne, jako 'webmaster' nie bede sie wypowiadal wiecej tutaj...

choc mowiac szczerze - htmlem to ja sie zajmuje jedynie z punktu widzenia wyrazen regularnych :]

pozdrawiam,
j.
bpskiba
Cytat(alegorn @ 22.03.2012, 11:10:50 ) *
hmm... no coz, widze ze niechcacy cie 'urazilem'
bywa. uznajmy 1:1 za nazwanie z wyzszoscia nas tu wszystkich webmasterami (nie by bylo to samo w sobie obrazliwe - ale jakos tak to zabrzmialo)

zwyczajnie, wydawalo mi sie ze nie wiesz co chcesz osiagnac.
policz sobie wielkosc 1000 tabel, i pomysl, czy zalokujesz je w nawet w 2G ramu...

poza tym, naprawde masz taka potrzebe? co to za drobny serwis ktory ma ponad 1000 tabel, i musi je trzymac w pamieci questionmark.gifquestionmark.gif

tak naprawde jesli chcesz przyspieszyc dzialanie bazy danych - zwiekszylbym zupelnie inne parametry... no, ale to juz nieistotne, jako 'webmaster' nie bede sie wypowiadal wiecej tutaj...

choc mowiac szczerze - htmlem to ja sie zajmuje jedynie z punktu widzenia wyrazen regularnych :]

pozdrawiam,
j.


Chyba zeszliśmy na złe tory.
Pisząc o 'webmasterach' myślałem o osobach tworzących omawiany serwis, a nie o o tutejszych forumowiczach. Nie widzę w tym określeniu nic negatywnego - nie miałem zamiaru nikogo obrażać, niemniej jednak jeśli to Kolegę uraziło pragnę za nie przeprosić.
Nie wnikałem w rodzaj i treści owego serwisu - gdyż i tak nie mam na to wpływu. Przeglądałem jedynie w logi serwera i wydajność mysql.
Jeśli mysql tworzy te tabele, to napewno lepiej będzie trzymać je w pamięci niż na dysku. Zatem wracamy do pytania dlaczego mysql w tym przypadku ogranicza ich ilość.....

Piotrek
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.