Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Czy mysql jest tak potrzebne, czy moge sie obejsc bez tego?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
slimboot
Czesc, mam proste i konkretne pytanie, nie zamierzam nikomu wchodzic w dupe i jesli ktos jest progaramista od 20 lat webmasterem czy jakims tam, to poprosze by mi nie wyjezdzal z czesto slyszana odpowiedzia "zajzyj do google", jak co to wez sie wogole tu nie udzielaj w tym temacie, nie mam na to czasu.I nie bede sie ci tlumaczyl.


Jestem programista od niedawna, tak ze jeszce ssam sutek, ale ostro napisalem swoj kochany serwis i mam kilka pytan, do osob, ktorzy lubia pomoc swoja odpowiedzia,....nie znajac mysql stworzylem praoces rejestracji(sesji) ktorego dane znajduja sie zapisane nie na mysql, tylko w folderach...a oto moje pytania i prosil bym o odpowiec ponumerowana wzglednie do zadanych pytan



1.czy moze to zagrozic bezpieczenstwu (dokladnie mowiac, czy latwo jest zajzec w foldery i noatniki, ktore znajduja sie na serwerze)?

2.zrobilem testy i przy 50 000 logowan sie muli, a przy 100 000 logowan wywala mnie wogole ze strony i jest notaka ze serweru, ze cos tam nie gra, PYTANIE CZY JAK ZROBIE TO W MYSQUL, to czy bedzie szybciej, i czy nie wywali mi osoby wchodzacej ze strony przy takij ilosci zalogowanych

3. Bardo wazne, dla mnie pytanie, czy moge puscic moj serwis w takiej postaci w jakiej go stworzylem (znaczy hasla i loginy we folderach), a pozniej najwyzej jak bedzie wiecej zarejestrowanych, to z folderow(login i haslo) da sie to przeniesc do mysql (WIEM ZE SIE DA, ALE CZY BEDZIE TO TRUDNE? czy łatwe?)

4. too juz tylko podziekowanie, mam nadzieje ze wszyscy z szacunkiem traktuja mlodych programistow, kiedys tez BYLES MLODY I NAWET JA TERAZ MOGLBYM BUCHNAC SMIECHEM< ZE NIE WIESZ CO TO JEST "ZMIENNA" ALBO"PEtla", ALE TEGO NIE ROBIE, A I TY WIESAZ, ZE KIEDYS NIE WIEDZIAŁEŚ CO TO JEST, PRAWDA?



OK LUZ, DZIĘKI ZA POMOCNE ODPOWIEDZI, pozdrowienia, dla ludzi którzy sie ucza prpgramowac


Niktoś
Widzisz nie korzystając z bazy danych ,pozbawiasz się optymalizatorów zapytań,cachowania zapytań ,które przyspieszają wyszukiwania w bazie danych,poza tym zapis danych do bazy danych jest w obrębie jednego pliku ,który przetrzymuje te dane.
Jeden plik ,a miliony w folderach robi rożnicę ,a teraz weź zabezpiecz te miliony a jeden,weź wyszukuj użytkownika z pośród miliona plików txt które tworzyłbyś każdemu z nich,a wyszukaj wewnątrz jednego pliku ,gdzie baza wykorzystuje wcześniej napomkniętych przeze mnie tychże optymalizatorów.
Jakby wyglądała u ciębie ewentualna archiwizacja czy kopia bezpieczeństwa ,w bazie wystarczy zrobić backup/kopie 1 pliku ,u ciebie miliona.

Dla mnie twój sposób ,delikatnie mówić wydaje się być poroniony zdeczko.
Fifi209
Cytat(slimboot @ 12.03.2012, 21:26:26 ) *
1.czy moze to zagrozic bezpieczenstwu (dokladnie mowiac, czy latwo jest zajzec w foldery i noatniki, ktore znajduja sie na serwerze)?

Jak najbardziej, łatwiej się tam dostać szczególnie jeżeli trzymasz gdzieś w public_html lub poniżej.

Cytat(slimboot @ 12.03.2012, 21:26:26 ) *
2.zrobilem testy i przy 50 000 logowan sie muli, a przy 100 000 logowan wywala mnie wogole ze strony i jest notaka ze serweru, ze cos tam nie gra, PYTANIE CZY JAK ZROBIE TO W MYSQUL, to czy bedzie szybciej, i czy nie wywali mi osoby wchodzacej ze strony przy takij ilosci zalogowanych

Będzie szybciej o ile baza będzie optymalnie zaprojektowana.

Cytat(slimboot @ 12.03.2012, 21:26:26 ) *
3. Bardo wazne, dla mnie pytanie, czy moge puscic moj serwis w takiej postaci w jakiej go stworzylem (znaczy hasla i loginy we folderach), a pozniej najwyzej jak bedzie wiecej zarejestrowanych, to z folderow(login i haslo) da sie to przeniesc do mysql (WIEM ZE SIE DA, ALE CZY BEDZIE TO TRUDNE? czy łatwe?)

Zależy od sposobu zapisu plików, wystarczy odpowiedni skrypt i dużo czasu.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.