Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Konwersja kodowania zawartości tabel
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
Neojawor
Cześć.
Nadziałem się na coś, co pewnie prędzej czy później zdarzy się każdemu - konwersja z ISO na UTF. Czas zmienić kodowanie mojej strony i nie było by w tym może nic skomplikowanego, ale strona pobiera sporo treści z bazy (MySQL). Dane do bazy wprowadzane są z własnej roboty CMS-a. Jako że cms był w kodowaniu ISO, to w takim formacie dane lądowały w bazie. Oczywiście w bazie widziałem krzaczki, ale to nic, bo po pobraniu na stronie www wszystko wyglądało ślicznie. Teraz chcę to wszystko zamienić na UTF8, ale mam kłopoty. Miałem już dwa podejścia:
1) Znalazłem info o ICONV, więc zainstalowałem sobie na Windzie Cygwin-a, zrobiłem przez PMA dump-a bazy do lokalnego pliku *.sql i ów plik poddałem działaniu ICONV-a. Zaciągnąłem bazę z powrotem na serwer, ale niestety nie pomogło.
2) Odpaliłem plik .sql w Eclipse z ustawionym kodowaniem UTF8. Korzystając z funkcji zastąp pozamieniałem wszystkie krzaczki na ł ś ń itp. Zapisałem, załadowałem do bazy i... - dupa, dalej to samo, a w zasadzie chyba nie to samo, chyba inne krzaki.

Co ja robię źle. Czemu plik, który otwarty z edytorze UTF8 wygląda dobrze, po załadowaniu do bazy daje krzaki? Jeśli ktoś z Was już to przerabiał, to proszę o informacje jak to zrobił

pozdrawiam,
N
Len1o
Chodzi Ci o:

1. Mimo, że zmieniasz kodowanie BAZY DANYCH z ISO na UTF i gdy wrzucasz na serwer w BAZIE DANYCH wywala krzaczki?

2.Czy może chodzi Ci o to, że zmieniasz kodowanie BAZY DANYCH z ISO na UTF i gdy wrzucasz na serwer na STRONIE wywala krzaczki?

AD.1

Nie wiem jak to rozwiązać, dopiero się uczę PHP + MYSQL. Miałem problem z kodowaniem ale dotyczył punktu "2".

AD.2

Kodowanie BAZY DANYCH nie zgadza się z kodowaniem w PLIKACH PHP Twojej STRONY.
Baza danych i pliki php muszą mieć takie same kodowanie by wyświetlać prawidłową treść.
Miałem taki problem i musiałem zmienić kodowanie plików php (robiłem to używając Notepada++).
Gdy kodowania się zgadzają stronka wyświetla treść z bazy danych bez krzaczków.


Pozdrawiam, mam nadzieję, że chodziło Ci o punkt 2 smile.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.