Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Jak zaimportować pliki jpg do bazy Mysql?
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
younes
Witam wszystkich,

Mam problem
Korzystam z PHPmyAdmin i chciałbym umieścić w bazie pliki jpg ewentualnie ścieżkę dostępu do tego pliku na serwerze.

Czy można to zrobić poprzez PhpmyAdmin?

Byc może dla kogoś to pryszcz ale ja nie wiem jak to zrobić.

Jeżeli jest gdzieś na tym forum post na ten sam temt to prosiłbym o link.

Z góry dzięki
kicaj
Cytat(younes @ 2004-07-25 21:06:28)
...ewentualnie ścieżkę dostępu do tego pliku na serwerze...

A jaka tu filozofia? Wpisujesz http://serwer.pl/nazwa_pliku.jpg!?
younes
Chodzi o to, czy jest możliwe coś takiego:

Mam formularz z polami wyboru np:(tylko przykład)
Pole nr 1 : marka pojazdu - opel, fiat, suzuki itd
Pole nr 2 : kolor pojazdu - czerwony, zielony, niebieski itd

W bazie mam stworzoną tabelę.

Jeśli wybiorę np. fiat i czerwony, z bazy pobiera mi tylko te wiersze w których są wpisane te dwie opcję.

I z tym nie mam problemów.
Chciałbym jeszcze to tych wierszy dodać fotkę.

Jak zrobić żeby oprócz tych danych (fiat, czerwony) pokazywała się również fotka przyporządkowana do odpowiedniego wiersza w bazie danych?
Np.
fiat, czerwony, i inne dane, fotka.jpg

Mam nadzieję że rozumiecie o co mi chodzi
Z góry dzięki
mhs
to zalezy od tego jaka masz strukture bazy danych... wszystkie dane przechowujesz w jednej tabeli to musisz jeszcze dodac jedna kolumne gdzie bedziesz zapisywal sciezke do pliku graficznego (w sytuacji gdy pliki graficzne przechowujesz na serwerze), jezeli chcesz dodac pole do istniejacej tabeli to musisz wykorzystac nastepujace polecenie:

  1. ALTER TABLE nazwaTabeli ADD zdjecie VARCHAR(32);


wiecej informacji na ten temat znajdziesz w manualu....


jezeli nie wszystkie samochody (rekordy) bede mialy odpowiadajace im zdjecie mozesz stworzyc tabele zdjecia i teraz...
maja tabele samochody tworzysz tabele laczaca powiedzmy samochody_zdjecia a nastepnie juz zostaje tylko kwiestia pobrania danych... dzieki temu rozwiazaniu unikniesz pustych pol w bazie danych
Kinool
w tabeli samochody mozesz zrobic dodatkowe pole np. foto tym tinyint domyslna wartosc 0 jesli dany samochod ma fotke to wartos ma 1

zapewne masz poze w stylu ID dla kazdego rekordu w bazie, ktore identyfikuje zady samochod?!

jak tak to foty mozesz ladowac do katalogu np /zdjecia i zmieniac im nazyw na np: 10.jpg gdzie 10 to ID dla danego pojazdu


przy wyciagniu danych sprawdzasz czy w pole foto==1 jesli tak to ladujeszfote /zdjecia/ID.jpg smile.gif
halfik
alternatywa moze byc dodatkowe pole na przechowywanie samego zdjecia, zamiast tylko informacji o tym czy ono istnieje oraz gdzie lezy na dysku.
younes
halfik a jak załadować to zdjęcie do tabeli z poziomu phpmyadmin na serwerze?

gdyby ktoś wiedział proszę o odpowiedź.
z góry dzięki
limak
aby zaladowac zdiecie tworzysz tabele z polem blob smile.gif
w phpmyadmin smile.gif i tak sie pokaze taki przycisk do zaladowania pliku (np. obrazka)
myśle ze się zorientujesz o co chodzi smile.gif

wiecej mozesz poczytac www.google.pl -> "przechowywanie plików w bazie danych" -> pierwszy link od góry smile.gif

pozdrawiam,
limak
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.