Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www]Darmowe programy
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
www.zwodnik.pl
Zwodnik.pl to serwis poświęcony darmowemu oprogramowaniu, które można uruchomić pod kontrolą najpopularniejszych systemów (Windows, Linux i Mac) lub przeglądarki. Celem serwisu jest zebranie najlepszych, prawdziwie darmowych (bez żadnych dem czy triali) programów, gier i systemów operacyjnych.

Zapraszam do oceniania i odwiedzania serwisu
Daiquiri
Doprecyzowując: Autor prosi o ocenę i odczucia co serwisu jako całości (wygląd, użyteczność, działanie czy w końcu sam pomysł).
Evinek
Dobra, więc tak:
Plusy (+)
+ szablon (bardzo fajny)
+ kategorie
+ podzielone na systemy
+ intuicyjne
+ grafika
+ dobre opisy programów, licencje czy komercyjne itp.

Minusy (-)
- brak powiększenia zdjęć poprzez kliknięcie w miniaturkę (chodzi w kategorii - do tego jest guzik, ale ja bym to zmienił)
- gdy się otworzy w lewym menu zakładkę i kliknie się w nią ponownie to znów się wysuwa. Jak dla mnie powinno się schować albo nic nie robić.
- więcej nie znalazłem


Nie sprawdzałem zabezpieczeń bo nie umiem, ale pewnie nie powinno być dużo luk.

Ogólna ocena:
9.5/10

Moim zdaniem cała stronka prezentuje się bardzo ładnie, wszystko przejrzyste. Ogólnie polecam.
Oczywiście będę odwiedzał stronkę.

Pozdrawiam Paweł.
www.zwodnik.pl
Cytat(Evinek @ 27.02.2012, 18:00:01 ) *
Minusy (-)
- brak powiększenia zdjęć poprzez kliknięcie w miniaturkę (chodzi w kategorii - do tego jest guzik, ale ja bym to zmienił)
- gdy się otworzy w lewym menu zakładkę i kliknie się w nią ponownie to znów się wysuwa. Jak dla mnie powinno się schować albo nic nie robić.
- więcej nie znalazłem


Dzięki. Uwagi są zasadne więc w najbliższym czasie to poprawie.

pozdrawiam
misiek95
Jeżeli mogę się przyczepić to z czym ma kojarzyć się nazwa "zwodnik"?

Fajna kolumna "najpopularniejsze aplikacje", po najechaniu myszką na aplikację mogłaby się wyświeltać chmurka z rodzajem licencji, info, przycisk pobierz itp. Ale to jako gadżet smile.gif

Kiedy wybieram "dozwolony użytek komercyjny" i wyszukuję jakiś program to wyświetlają mi się zarówno z dozwolonym jak i zabronionym użytkiem komercyjnym, np Advanced System Care.

Poza tym nic nie wyświetla mi się w zakładce mobilne.

Jedną z rzeczy, którą lubię w serwisie dobreprogramy jest wybór wersji (32, 64, beta...). Może warto by było wprowadzić podobną opcję?
www.zwodnik.pl
Cytat(misiek95 @ 5.03.2012, 13:59:09 ) *
Jeżeli mogę się przyczepić to z czym ma kojarzyć się nazwa "zwodnik"?

z
wolnym
otwartym i
darmowym oprogramowaniem

Cytat(misiek95 @ 5.03.2012, 13:59:09 ) *
Fajna kolumna "najpopularniejsze aplikacje", po najechaniu myszką na aplikację mogłaby się wyświeltać chmurka z rodzajem licencji, info, przycisk pobierz itp. Ale to jako gadżet smile.gif


na chwile obecną stawiam na prostotę i lekkość...może kiedyś

Cytat(misiek95 @ 5.03.2012, 13:59:09 ) *
Kiedy wybieram "dozwolony użytek komercyjny" i wyszukuję jakiś program to wyświetlają mi się zarówno z dozwolonym jak i zabronionym użytkiem komercyjnym, np Advanced System Care.

w jakim sensie wyszukujesz? przy użyciu wyszukiwarki?
Użytek komercyjny i filtrowanie systemu działa tylko na kategorie oprogramowania.
Kod
http://www.zwodnik.pl/programy/czyszczenie-dysku-i-systemu/
http://www.zwodnik.pl/programy/czyszczenie-dysku-i-systemu/komercyjne/


Cytat(misiek95 @ 5.03.2012, 13:59:09 ) *
Poza tym nic nie wyświetla mi się w zakładce mobilne.

Zakładki u góry to kategorie artykułów. Jeszcze nic nie napisałem dla tej kategorii więc nic tam nie ma.


Cytat(misiek95 @ 5.03.2012, 13:59:09 ) *
Jedną z rzeczy, którą lubię w serwisie dobreprogramy jest wybór wersji (32, 64, beta...). Może warto by było wprowadzić podobną opcję?


Bet nie ma i nie będzie bo są niszowe i relatywnie mało osób je pobiera. Wersje 32/64/portable są od początku serwisu. Jeśli jest dostępna jedynie 1 wersja to nie ma informacji o wersji bo wiadomo, że 32.
jacekplacek
Czas na nową wersję zwodnika. Główne nowości:

* zupełnie nowy wygląd
* wersja mobilna
* aplikacje na androida
* widżet aplikacji
* komentowanie/ocenianie aplikacji

Zapraszam do oceny serwisu i przetestowania widżetu

http://www.zwodnik.pl/
jakub.drag
Fajny pomysł z aplikacjami mobilnymi i online.
Co do mobilnych - tylko Android?
Strona główna wg mnie powinna łączyć wszystkie kategorie programów, bo aktualnie wyświetla tylko programy na PC.
Layout bardzo przejrzysty i ładny. Ze strony wygodnie i szybko się korzysta jednak brakuje jej "życia" - np. artukuły, recenzje, newsy.
!*!
- przy pobieraniu, podział na system operacyjny jest zbędny, powinny być dostępne linki bezpośrednio na każdy. (windows,linux,osx)
- plus za brak akceleratorów pobierania, jak bawiłem się na windows, to wkurzało mnie, że każdy większy serwis je ma i tylko śmiecą w systemie.
jacekplacek
Cytat
Co do mobilnych - tylko Android?

na początek tak, w końcu Android króluje na polskim rynku

Cytat
podział na system operacyjny


w poprzedniej wersji nie było podziału na systemy, ale to było strasznie kiepskie rozwiązanie. Brak podziału na systemy to masa problemów: wspólne komentarze i oceny dotyczące programu na różne systemy, obowiązkowe filtrowanie systemu w kategoriach, zrzuty ekranu tylko dla jednego systemu. Myślę, że zwykłego użytkownika specjalnie nie obchodzi, czy program jest dostępny na inne systemy bo on nie korzysta z kilku systemów jednocześnie.

Cytat
brakuje jej "życia" - np. artukuły, recenzje, newsy.

brakuje jej "życia" bo to ma być strona bardziej w klimacie app storu (Google Play, Chrome Web Store) niż dobrychprogramow czy cneta. Raz, ze nie mam szans rywalizować na artykuły/recenzje, a dwa to ma być strona, która pozwala szybko pobrać najlepsze programy bez zbędnego klikania, filtrowania, czy walki z downloaderami.

Cytat
Strona główna wg mnie powinna łączyć wszystkie kategorie programów, bo aktualnie wyświetla tylko programy na PC

to co wyświetla strona główna zależy od tego z jakiego wchodzisz systemu. W zależności od tego czy to Windows, Android czy Chrome OS masz różną zawartość.

dzięki za uwagi
ano
Wchodzę spod
Cytat
Mozilla/5.0 (iPad; CPU OS 6_1_2 like Mac OS X) AppleWebKit/536.26 (KHTML, like Gecko) Version/6.0 Mobile/10B146 Safari/8536.25

I dostaję Androida, bez możliwości przejścia na stronę "normalną" (windows).
jacekplacek
Cytat(ano @ 14.08.2013, 17:52:44 ) *
bez możliwości przejścia na stronę "normalną" (windows).

co rozumiesz przez bez możliwości ? w prawym górnym rogu jest ikona ustawień gdzie można zmienić system lub przejść na pełną wersję. Nie ma ikony ustawień/ustawienia nie działają/coś innego?
mlawnik
Na + do usability byłby link na dole strony "Przejdź do pełnej wersji"
ziqzaq
Chrome 28.1. Taka pierdółka. Po najechaniu na rozwijany główny element menu na górze (np. Stacjonarne) kursor zmienia się w "rączkę" i rozwija się submenu. Mimo że mamy "rączkę" nad tym głównym elementem (Stacjonarne), kliknięcie nie przenosi usera nigdzie (dodaje tylko #). Dopiero kliknięcie w element poniżej daje efekt. Dobrze byłoby zrobić ten główny element nieaktywny, żeby user przez przypadek nie próbował w niego klikać skoro musi coś wybrać z submenu.
jacekplacek
Cytat(mlawnik @ 16.08.2013, 13:55:39 ) *
Na + do usability byłby link na dole strony "Przejdź do pełnej wersji"

kwestia przyzwyczajenia, bo w przypadku linku musimy przewinąć całą stronę, a w przypadku ustawień 2 razy kliknąć


Cytat(ziqzaq @ 16.08.2013, 15:21:35 ) *
Po najechaniu na rozwijany główny element menu na górze (np. Stacjonarne) kursor zmienia się w "rączkę" i rozwija się submenu.

dzięki, poprawione
aimp
fajnie, przejrzyście, ikonki jak w google play, jedyne co to mi się header trochę nie podoba.
r4xz
Do poprawy: po wybraniu w menu po lewej stronie jakieś opcji (np. Grafika -> Edytory) linki się chowają po czym po przeładowaniu strony znów są rozwinięte (powinny po kliknięciu pozostać widoczne)
jacekplacek
Cytat(r4xz @ 7.10.2013, 20:15:00 ) *
Do poprawy: po wybraniu w menu po lewej stronie jakieś opcji (np. Grafika -> Edytory) linki się chowają po czym po przeładowaniu strony znów są rozwinięte (powinny po kliknięciu pozostać widoczne)


dzięki, poprawione
Turson
Cytat
Zaloguj się używając swojego konta Facebook, Twitter lub Google

Gdybym chciał korzystać z tej strony i bym to ujrzał to od razu bym zrezygnowałbym. Proponowałbym zwykłe konto + opcjonalnie przez serwisy tego typu.
Moim zdaniem takie ograniczenie nie jest najlepszym pomysłem.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.