Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [phpbb3] table -> div
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
sobol6803
Niektórzy mogą to uznać za szalony pomysł, niektórzy za głupi, a niektórzy za interesujący. Niemniej jednak - czy ktoś już przerabiał skrypt forum + templatkę prosilver na divy? Jeśli tak, to jak poszło? Jak duży nakład pracy był potrzebny? A przede wszystkim - czy się opłacało?

Nie bijcie za mocno za taki pomysł arrowheadsmiley.png
pedro84
Nie do PHPBB, ale 2-3 lata temu tworzyłęm kilka styli do vBulletina - problemów brak, ale przy pierwszym był mocny stres. Divy, żadnych tabel + stylowanie w CSS.
erix
A ktoś mi wytłumaczy, jaki jest cel/sens?
pedro84
Żeby przerabiać? Nie ma żadnego. Ja po prostu tworzyłem/brałem udział w tworzeniu nowych, dedykowanych templatek, więc nie było sensu używać tabel.
erix
Nie, w ogóle wykorzystywania na siłę divów.

W sumie, to listing postów, to dane tabelaryczne...
pedro84
O tym można by dyskutować w nieskończoność. Sama struktura tematów i postów to - w moim odczuciu - raczej lista niż stricte dane tabelaryczne i tak to wtedy kodowaliśmy. Czytałem parę dość ciekawych dyskusji na ten temat - problem w tym, że obie strony mają po części rację wink.gif

Zgodzić się trzeba z jednym, użycie divów dla stworzenia struktury takiej jak forum (mówię o samej liście/tabeli for/tematów/postów) to pomyłka i dopiero chyba teraz załapałem, że autorowi o to chodziło.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.