Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wydajność SQlite
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > SQLite
pitbull82
Witam

Odpaliłem na jednym hostingu kilkaset domen korzystających z baz Sqlite (każda domena ma swoją bazę) - bazy do 25MB. Konto zostało zablokowane, bo rzekomo zajeżdżam IO dysku i że znacznie lepiej użyć MySQL. Czy ma ktoś jakieś doświadczenie w tym zakresie w sensie wydajności baz SQlite ?

SQLite ma tę zaletę że nie trzeba de facto stawiać żadnej bazy - kopiuje się plik na serwer i po problemie. Naturalnie wszystkie strony mogłyby korzystać z jednej bazy MySQL, ale tu jak wiadomo baza zostałaby zajechana, bo byłaby pewnie przekraczana maksymalna liczba połączeń do bazy przy takiej liczbie domen, z kolei stawiać kilkaset baz do kilkuset domen i to konfigurować, to jakaś masakra, której chyba nikt by się nie podjął.

Pozdrawiam i czekam na Wasze doświadczenia/wskazówki
by_ikar
Do odczytu powinno być ok i pretensji mieć nie powinni. W przypadku zapisu to jest zgoła inna sprawa, bo w sqlite nie masz równoległych insertów, więc każdy kolejny insert, czeka w kolejce. No i też zależy od ruchu na tych stronach.. IMO trzymanie kilkuset domen, na jakimś serwerze pokroju nazwa/home to jest zdeka nieporozumienie wink.gif
pitbull82
Operacje na bazie to wyłącznie SELECTy, więc z insertami nie mam problemu. Domeny świeże, odwiedzane tylko przez google - jakieś 50 wejść na godzinę dla każdej domeny. Strony stoją na hostingu SEO. Na razie rozdzieliłem z innym serwerem i zmniejszyłem znacznie bazy (do 4 MB) i liczę że teraz będzie już ok.
mware
czy masz porobione indexy na tablicach? Insert w SQlite rozwiązuje się na transakcjach - wtedy idzie rozsądnie szybko.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.