Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL] max(id)
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
damians
Cześć
Zawsze sam próbuje naprawić swoje błędy ale ten mnie przewyższa (pewnie robie głópi bład).
  1. <?php
  2.  
  3.     include 'config.php3'; 
  4.       $wykonaj = mysql_query(&#092;"SELECT max(id) FROM strony_mybaner\"); 
  5.        list($id1) = mysql_fetch_row($wykonaj);      
  6.       $id1++;
  7.      echo &#092;"$id1\";
  8.       $data = date(&#092;"Y-m-d\");
  9.      $ok=(&#092;"INSERT INTO strony_mybaner VALUES('$id1', '$dzial', '$img', '$url', '$wady', '$ocena', '$data', '0', '0', '$jezyk', '0', '$opis', '$email')\");
  10.      if (
  11.      $poszło = mysql_query ($ok)
  12.      )
  13.      {echo (&#092;"Twoji link został dodany do bazy danych ale czeka na aktywacje przez admina<br><br><br>\"); }
  14.      else echo (&#092;"nieudało sie tak mi przykro. Spróbój jeszcze raz <BR><BR><BR>\");
  15.      
  16. ?>

ten skrypt dodaje mi adres banner do mysql ale tylko do 10. Tym poleceniem mysql mając 10 wpisów liczy:
1
10
2
3
4
5
6
7
8
9
To czyli jego zdaniem najwieksza liczbą jest 9 i dodaje 1 to jest 10. Baner o id 10 już istanienie to niedodaje.
jak zmienic polecenie aby zalazł najwieksza liczbę czyli 10 ?
Bags_Bunny
nie za bardzo rozumiem o co ci chodzi ale takie sortowanie spowodowanje jest tym ze pole nie jest liczbowe tylko tekstowe (np. varchar zamiast int)
FiDO
Zmienic typ pierwszej kolumny (id) na liczbowy.

PS. Bazy -> MySQL
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.