Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [layout]Portfolio webdesignera
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Twist
Witam,
Oddaje do oceny Stronę główną mojego portfolio.

Link: Portfolio webdesigner

Kilka słów:
1. Górna belka - zsuwana na dół - taki maly menadzer jak na Androidzie/Iphone
2. 'Szare Kółeczka' na górze strony - nawigaja typu 'rownoległe pulpity'
3. SMS - to link do artykulu
4. Ikonki będą podswietlane na hover, aby pokazać, że są odnośnikami. Rozważam też opcje przyciemnienie + wjazd tekstu s krotki opisem sekcji

Ikonki po kolei
  1. grafika rastrowa
  2. Front-end
  3. Projekty FLASH
  4. Grafika wektorowa
  5. O mnie
  6. Rózne projekty - eksplorator
  7. Ustawienia - zmiana tła, czcionki, moze cos jeszcze (cookies jS)
  8. Kontakt - wysuwana klawiatura 'dotykowa' oraz formularz


Całość chciałbym zrobić bez przeładowywania. Zamierzam zrobić to w JS i (może) AJAX.
Nie mam jeszcze zaprojektowanej galerii, widoku artykułu, klawiatury, forms etc. Chcę posluchac opinii innych co myślą o takim pomyśle.

PS. Przepraszam za błędy, nie mieszkam w Polsce
Posio
Jak dla mnie wygląda świetnie. Podoba mi się ten motyw zaciągnięty z telefonów.

+ ZA SUPER oryginalny POMYSŁ
IceManSpy
Pomysł fajny, nawet bardzo (od strony estetycznej i w ogóle), ale... na pierwszy rzut oka o co chodzi? Grafik, webmaster, blog o androidzie? Powinno być to w miarę czytelne.
Evinek
Fajnie to by wyglądało na tablecie, ale do strony MI jakoś nie pasuje - dziwnie tak. Ale myślę, że jak bym zobaczył to w HTML'u to bym już zmienił zdanie (muszę poklikać po prostu).
Ikony mało o sobie mówią.
Np. ten telefon - numer do Ciebie czy co?

Jak będzie się jeździło na inne ekrany? guziki czy jak? nie widać nic takiego.
Tło okej, fajnie wygląda.
Facebook, tweeter i pogoda również dobrze.

+ za oryginalny pomysł - jak wyżej.
+ ładna grafika
- ikony mało mówiące o sobie

@To tylko moje zdanie!

@EDIT:
Tymi kulkami będzie się przeskakiwało przez ekrany? jeśli tak to słabo będzie.
Damonsson
Jak na moje, to już możesz zaczynać to ciąć. Świetne thumbsupsmileyanim.gif
Twist
Cytat(IceManSpy @ 19.01.2012, 19:53:25 ) *
(...) ale... na pierwszy rzut oka o co chodzi? Grafik, webmaster, blog o androidzie? Powinno być to w miarę czytelne.


1. Title bedzie wskazywał na portfolio grafika
2. Zakładałem, że oko przyiągnie informacja o SMS - po kliknieciu ukaże się notka 'o stronie'.
3. Strona będzie przeznaczona dla zleceniodawców/pracodawców - jako probka umiejętności. Nie planuje innego zastosowania. Często w ofertach pracy Please attach the link to your portfolio i to generlanie ma byc odowiedx na takie pytanie

Cytat(Evinek @ 19.01.2012, 19:53:48 ) *
Ikony mało o sobie mówią.
Np. ten telefon - numer do Ciebie czy co?


Ikony w pierwszym rzędzie to proba odtworzenia ikon programów z pakietu Adobe CS.
1. Logo Photoshopa - po kliknieciu grafika rastrowa tworzona w PS
2. Logo Dreamwavera - programu, w którym wiele osób koduje (wspólny dla front-endu i back-endu) co pozwoli na ewnetualan integracje dzialu z portfolio back-end.

Telefon - Kontakt - podobnie jak na Androidzie
Cytat(Evinek @ 19.01.2012, 19:53:48 ) *
Jak będzie się jeździło na inne ekrany? guziki czy jak? nie widać nic takiego.


1. menu to ikonki na dole
2. kolejne menu to przesuwane pulpity - klikniecie w kulke lub przytrzymanie kursora na tle (zmieni sie w kursor typu move) i ruch lewo/prawo przesunie pulpity rownorzedne (jak w smartphone)
3. Zsuwana belka z gory hotkeys


dzieki za wszystkie opinie
Turson
Cytat(Twist @ 19.01.2012, 18:22:32 ) *
4. Ikonki będą podswietlane na hover, aby pokazać, że są odnośnikami. Rozważam też opcje przyciemnienie + wjazd tekstu s krotki opisem sekcji

Nie wiem czy to pasuje do stylu strony, ale może na hover daj, że z góry wysunie się tekst w ten prostokącik z opisem danej sekcji?



Ogółem baaardzo ładne. Ale według mnie brakuje na stronie głównej jakiegokolwiek opisu czym jest ta strona
IceManSpy
Cytat(Twist @ 19.01.2012, 19:17:23 ) *
1. Title bedzie wskazywał na portfolio grafika
2. Zakładałem, że oko przyiągnie informacja o SMS - po kliknieciu ukaże się notka 'o stronie'.
3. Strona będzie przeznaczona dla zleceniodawców/pracodawców - jako probka umiejętności. Nie planuje innego zastosowania. Często w ofertach pracy Please attach the link to your portfolio i to generlanie ma byc odowiedx na takie pytanie


To może zmniejsz trochę ikonki programów, bo wydaje mi się, że za bardzo przyciągają uwagę przez co treść "smsa" nie jest widoczna.
pisii35
Wygląda dosyć interesująco, + za oryginalny pomysł. smile.gif
Fifi209
Wreszcie ktoś wymyślił coś nowego! Całość wygląda świetnie jednak przydałyby się w wersji HTML chmurki w JS nad ikonkami po najechaniu, tak aby dokładnie i ładnie opisać o co chodzi - niektóre ikonki nie są intuicyjne.


P.S. Genialny pomysł.
ShadowD
Fajnie to wygląda, nawet świetnie - na tablet lub smartfon genialne (jako wersja mobilna), ale mnie nie przekonuje do siebie jako pełnoprawna strona, po prostu brakuje opisów i jak dla nas to nie problem to osoba nie mająca za dużo wspólnego z www będzie mieć problem - pracodawcy to często szara masa i chcą znaleźć kogoś kto wykona im stronę dla innych szarych mas i takie fikuśne coś (tak pewnie pomyśli) które dla niego będzie trudne w odbiorze może nie zawsze być na Twój plus.
Lion_87
Ciekawe smile.gif Tylko chciałbym zobaczyć to na żywo.
kujawska
To jest teraz NIC. Zakodować trzeba najlepiej w poprawnym HTML choćby ten front coby on był www a nie jpg.
Można też ciąć ile wlezie i Save as Web Page. Twórczego Powodzenia.
Twist
@kujawska
Mozesz wyrazic sie jasniej?
skowron-line
Kolega chyba chciał powiedzieć że trudno Ci będzie to zakodować.
A swoją drogą to super layout tylko ta prognoza pogody taka rodem z smarkfona to raczej niebardzo tu pasuje.
by_ikar
Cytat(kujawska @ 22.01.2012, 19:07:11 ) *
To jest teraz NIC. Zakodować trzeba najlepiej w poprawnym HTML choćby ten front coby on był www a nie jpg.
Można też ciąć ile wlezie i Save as Web Page. Twórczego Powodzenia.


A jaki miałby być problem w pocięciu, i użyciu odpowiedniej czcionki? Tak pijesz o tych błędach html/css a widzę poza validatorem spod stajni w3.org nie masz większego pojęcia o html + css..
Korab
Możesz zamiast ikonki z pogodą dać swoje zdjęcie biggrin.gif
Jak dla mnie, może być duży problem z tymi pulpitami równoległymi. Te kulki są tyciusieńkie! A co chcesz zamieścić na tych pulpitach (trzech, tak?)?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.