Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Prosty sklep
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Vytt
Prośba o kompleksową ocenę serwisu: grafiki, logiki interfejsu, kodu itd.
Będę wdzięczny za wszelkie słowa konstruktywnej krytyki.
clue.waw.pl
pzdr. V.
edit.
Sorry, już się poprawiam.
V.
athabus
Niestety na kompleksową ocenę nie mam czasu, ale kilka takich uwag:
- ogólnie wygląda ładnie - podoba mi się ten design kolorystycznie
- nie wygląd to jak sklep, co jest sporym minusem. O ile nie jesteś Amazonem, to powinieneś trzymać się pewnych reguł, do których są przyzwyczajeni internauci. Zgodnie z tytułem książki "Nie każ mi myśleć" użytkownik wchodząc na Twoją stronę nie zorientuje się, że może na niej coś kupić. Brakuje podstawowych elementów sklepowych typu koszyk na każdej stornie etc. Przy każdym produkcie powinna być możliwość jego zakupu - u Ciebie jest dopiero po wejściu na kartę produktu. Ogólnie gdybym trafił np. na stronę główną Twojego sklepu z wyszukiwarki to bym w życiu nie zgadł, że to sklep - bardziej obstawiałbym, że to pracownia kapeluszy, która prezentuje swoją ofertę w sieci w formie wizytówki.
- napisałeś "mały sklep" i dokładnie takie robi wrażenie. Produktów masz całkiem sporo, a przez ich prezentację wygląda jakbyś sam te kapelusze klecił - nie robi to wrażenia dużej firmy, tylko małej firemki. Zastanów się czy Ty robisz prywatnie zakupy na stronach małych, nieznanych firm? Nawet jeśli jesteś małą firmą, to nie powinieneś tego eksponować w internecie - tu możesz trochę "nagiąć" rzeczywistość.
- Nawigacja - no nie wiem mi średnio odpowiada, ale to kwestia gustu. W sklepie raczej użytkownicy oczekują menu po prawej. Na pewno też trzeba wyeksponować koszyk - ta mała ikonka (pomijając, że jest słabo widoczna) zadziała tylko w przypadku bardzo domyślnych ludzi. Sam przez dobrą chwilę szukałem sposobu w jaki mogę dostać się do swojego koszyka.
- Przy włożeniu czegoś do koszyka powinien być link "kontynuuj" zakupy. Ogólnie nie lubię, gdy sklep przenosi mnie do koszyka, ale w Tej branży prawdopodobnie klienci kupują 1-2 produkty więc, może mieć to rację bytu. Nie mniej link "kontynuuj zakupy" musi być
- Pomyśl nad dostosowaniem sklepu pod SEO (więcej pozycji menu, podziały, podstrony, więcej tekstu etc) - Google raczej nie polubi Twojej strony.
- Zdjęcia w Tej branży to zapewne podstawa - powinna być możliwość powiększania etc.

Ogólnie z mojej strony to tyle. Życzę powodzenia w rozwoju sklepu.

PS. Parę plusów też by się znalazło, ale zakładam, że chodzi Ci o wskazanie rzeczy do poprawy.

JustHuman4
Szczerze to zgadzam się trochę z athabusem. Design strony naprawdę mi również bardzo się podoba, jest świeży, nowoczesny i po prostu ładny, no ale do internetowego sklepu powinny być trochę żywsze barwy. Nijak to wygląda kiedy masz śliczne kolorowe czapeczki itd. a w tle czerń i szary.

Polecam również ten cały układ po prostu wydłużyć i rozszerzyć. Jest on dziwnie zamknięty w takim dosyć malutkim prostokącie na środku, a reszta to jednolite tło.

Coś jeszcze miałem dopisać ale już zapomniałem tongue.gif Postaram się jutro sobie przypomnieć smile.gif

Powodzenia życzę i pozdrawiam
toaspzoo
Po wpisaniu do przeglądarki '%%%' listuje wszystkie rekordy,pewnie takze podatne na sql injection
Niktoś
Koszyk strasznie niedopracowany -przelicz koszyk nie działa -resetuje także wpisaną ilość po wysłaniu.
Vytt
Dziękuję wszystkim za opinie i pomoc. Część problemów już poprawiłem, nad częścią propozycji się zastanowię, a niektóre rozwiązania pozostawię jednak tak jak dotychczas.
Jeśli ktoś ma jeszcze jakieś uwagi, to będę wdzięczny za komentarz.
pzdr. Vytt
jamjan
Mam uwage co do menu,
.menu_gorne a {padding:7px 0}
dzieki czemu moznaby kliknac 'w okolice' tekstu a nie precyzyjnie w sam tekst, sam tekst w menu jest tyyci

#menu table td {padding-bottom:10px} poniewaz wyglada na scisniete, zwiekszyloby przejrzystosc [przyklad http://clue.waw.pl/willi/1/]

no i gdzieniegdzie line-height
kujawska
Design kolorystycznie dobry ale proponuję wpisać to w duży kapelusz.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.