Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Odpowiedni zestaw do nauki
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
matwiej
Chciałbym zacząć naukę języków w takiej kolejności

HTML(ogólnie, zahaczając o 5)
CSS(ogólnie, zahaczając o 3)
JavaScript
Ajax
jQuery

Na dalszy plan php i mySql ale to myślę że dopiero gdzieś w przyszłości.
Czy może mi ktoś polecić jakąś książkę do każdego z tych języków ?
Mam jeszcze jedno pytanie tak żeby nie zaśmiecać forum. Czy zamiast książki może lepiej zakupić videokurs?
bzeebzee
Do html, css, JS, ajax i jQuery polecam serwis w3Schools. Masz przykłady i fajnie omówione. Jest po angielsku ale myślę, że sobie poradzisz. Po polsku do html i css polecam http://www.kurshtml.edu.pl/. DO Jquery bardzo często zaglądaj do samej dokumentacji. Dodatkowo w google znajdziesz mnóstwo tutków, powinno się obejść bez problemu.

SQL i php również znajdziesz na w3schools. Jeżeli chodzi o samo PHP ja uczyłem się z manuala tongue.gif. Na necie również znajdziesz dużo tutków.

Dla chcącego nic trudnego a książek nie kupuj bo szkoda kasy. Chyba, że masz dostęp do takowych w bibliotece to pożycz i poczytaj trochę smile.gif. Powodzenia
elektrrrus
w3schools bywa często wybrakowane i ciężko dokopać się do niektórych informacji. Najlepszym źródłem informacji nt javascriptu jest według mnie mozilla developer center.
matwiej
Cytat
w3schools bywa często wybrakowane i ciężko dokopać się do niektórych informacji.

Mówisz tutaj o wszystkich językach czy tylko o JS ?
elektrrrus
O pozostałych nie wiem, nie korzystałem nigdy, co do js nie raz natknąłem się na przypadek gdzie dana rzecz było o wiele lepiej wyjaśniona na mdc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.