Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] Filemon JS - menadżer plików JavaScript
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
ankalagon
Witam, ciekaw jestem waszej opinii na temat skryptu (narzędzia) które niedawno napisałem.

Ów skrypt nazywa się Filemon JS i jest to darmowy menadżer plików napisany w JavaScript (na framework'u ExtJS 2.0.2) z dodatkiem odrobiny kodu PHP do zarządzania plikami po stronie serwera.

Strona WWW: http://mobilegb.eu/pl/filemon-js
Demo: http://mobilegb.eu/pl/filemon-js/demo
elektrrrus
Ciężko coś oceniać - podstawowa funkcja managera plików to ich ładowanie i zmiana, a to jest w demie niedostępne.
sazian
proponował bym dodać przechwycenie prawego przycisku myszy, coś jak jest w google docs
Pawel_W
właściwości nie działają, pliki mają po 0 bajtów smile.gif
ankalagon
Cytat(Pawel_W @ 4.01.2012, 22:59:13 ) *
właściwości nie działają, pliki mają po 0 bajtów smile.gif


Dzięki za informację. Problem już naprawiony. Chociaż do błędu się nie przyznaję biggrin.gif - to wina jakiegoś idioty który umieścił w PHP funkcję magic_quotes_gpc

Cytat(sazian @ 4.01.2012, 19:57:09 ) *
proponował bym dodać przechwycenie prawego przycisku myszy, coś jak jest w google docs


Skromne menu pod prawym klawiszem jest. Pojawia się po kliknięciu na plik (kliknięcie w pustą przestrzeń daje domyślne menu przeglądarki).

Cytat(elektrrrus @ 2.01.2012, 23:40:29 ) *
Ciężko coś oceniać - podstawowa funkcja managera plików to ich ładowanie i zmiana, a to jest w demie niedostępne.


Niestety w demie musiałem zablokować możliwość jakiejkolwiek edycji danych. Wiem, że poszedłem trochę na łatwiznę ale miałbym niezły problem z utrzymaniem bezpieczeństwa gdyby każdy mógł wgrywać na serwer dowolne pliki.
ano
W Browser.php:
  1. public function uploadFile($dir)
  2. if (is_uploaded_file($_FILES['uploadFile']['tmp_name'])) {

Nie operuj bezspośrednio na globalnych zmiennych w tej metodzie. Zamiast tego użyj po prostu:
  1. public function uploadFile($uploadFile, $dir) {}

Będzie bardziej uniwersalne i o wiele ładniejsze.

W ogóle ta metoda nie powinna zwracać jakieś kody błędów a wyrzucać wyjątki z tymi kodami błędów.
Zamiast
  1. return self::UPLOAD_ERR_EXTENSION;

daj
  1. throw new Exception(self::UPLOAD...)

itp.

Poza tym kwiatki również w metodzie
public function download($files)
- dziwne exity...

W Mime.php:
dodaj metodę
  1. public static function get($key) {
  2. return $this->_mimes[$key];
  3. }


tyle z szybkiego rzutu okiem na część php.
sazian
Cytat(ankalagon @ 17.01.2012, 17:27:25 ) *
Skromne menu pod prawym klawiszem jest. Pojawia się po kliknięciu na plik (kliknięcie w pustą przestrzeń daje domyślne menu przeglądarki).

fakt jest ale pojawiają się oba wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.