Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Access 2010] Jak stworzyć scrollbar w oknie dialogowym (popup, modal)
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Access
yerys
Jestem totalną laiczką. Korzystam z Access 2010, prostej przeróbki gotowego szablonu "kontakty". Problem mam tej natury, że Formularz Szczegóły kontaktu, gdy jest otwierany przez jeden z przygotowanych przyciskównie posiada pasków przewijania. Właściwość Formularza oczywiście ma zaznaczone widoczność obu pasków. Pewnie kwestia rozbija się o macro przypisane do przycisków otwórz szczegóły i dodaj nowy, gdyż tylko wtedy gdy ona są używane otwiera się to w wyskakującym nowym oknie i tylko wtedy nie ma scrollbarsów. Macro to dla mnie magia czarna, ale zauważyłam, że w opcji tryb okna mam do wyboru tylko okno dialogowe i nic innego nie ma na liście rozwijanej. Co zrobić, żeby to okno popup miało paski przewijania?
Z góry dziękuję i pozdrawiam
Azek
Nie wiem, czy temat jeszcze "dycha", ale musisz poszukać formularza, który jest otwierany po kliknięciu przycisku i w nim pozmieniać.

Otwórz w trybie projektowania formularz z przyciskiem i PKM na przycisku, następnie Konstruuj zdarzenie. Zapewne znajdziesz tam formularz, który jest otwierany.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2021 Invision Power Services, Inc.