Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [skrypt] F3Sonda 2 - sondaże
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
WebCM
Tytuł: F3Sonda 2
Opis: Skrypt do tworzenia i zarządzania sondażami
Wymagania: PHP 5.2 lub nowszy, przeglądarka internetowa, obsługa ciastek
Link: Pobierz skrypt F3Sonda 2
Demo: demo skryptu i panel admina z hasłem admindemo

Dlaczego na plikach?
Skrypt adresuję do wszystkich. Nawet bez dostępu do bazy danych i możliwości zabezpieczenia bazy SQLite

Po co pisać skrypt sondaży?
Wersja 1.3 to 2006 rok. Skrypt jest popularny w Polsce. Webmasterzy oczekują na nowe funkcje. Pierwotnie miałem go wycofać i zająć się innymi projektami. To byłaby błędna decyzja. Kod skryptu przepisałem prawie od nowa.

Co nowego?
1. Blokada przed ponownym głosowaniem z IP
2. Podpinanie dowolnego sondażu, wymuszanie wyników, ustawienia katalogów i URL
3. Głosowanie techniką AJAX - 1.6 KB kodu JavaScript to nie jest dużo
4. Zmiana organizacji danych w plikach tekstowych - list/index.php - indeks sondaży
5. Ustawianie hasła przy 1 logowaniu do panelu admina - zobaczymy, czy się sprawdzi
6. Kolor każdego słupka, sortowanie wyników po ilości głosów, tasowanie, czyli bajery
7. Poprawki błędów, sprawdzanie Referer przy głosowaniu, index.php to demo skryptu

Oceniajcie
1. Jak skrypt dobrze prezentuje wyniki sondaży? Jak może lepiej?
2. Czy zabezpieczenie panelu admina tylko hasłem wystarczy (pole Login usunięte)?
3. Czego brakuje w skrypcie, co jest zbędne, a może macie inne uwagi?
Fifi209
Nie obraź się ale chyba sporo zaglądałeś do starego kodu - sądząc po obiektowości tego.

Znalazłem jedną klasę (więcej chyba nie ma), w dodatku nie napisana porządnie, przy funkcjach nie określasz czy mają być public czy protected etc. na początku wrzucasz:
  1. public
  2. $var = 'cfg',
  3. $in = '',
  4. $file;

A gdzie hermetyzacja ?

Funkcją "sonda" przeszedłeś sam siebie, kolejna sprawa to str_replace i namiastka szablonów. Nie chciałeś korzystać z gotowca? Mogłeś po prostu sam coś napisać prostego, byle ładniej w kodzie wyglądało bo teraz masz śmietnik przez to.
WebCM
Wyszła nowa wersja skryptu. Zmiany:
1. Nowe wykresy: kołowy SVG i paskowy zaokrąglony
2. Podgląd sondaży z panelu admina - wykorzystuje demo index.php
3. Konwersja znaków do innego kodowania - iconv działa bez problemu
4. Rozszerzony dział Pomoc i poprawki w kodzie HTML / CSS
5. Opcja: używaj systemowej palety wyboru kolorów - póki co Opera

@Fifi209: Klasa poprawiona, natomiast w tak małym skrypcie wystarczy namiastka szablonów smile.gif

Co do kodowania - zamierzałem wypuścić 2 wersje skryptu: ISO oraz UTF-8. Obecnie jest prowizorka iconv, która nie odbije się znacząco na wydajności. Trzeba ustawić kodowanie w opcjach lub funkcji sonda(). Panel admina, demo index.php i okienko używają ISO-8859-2 - podają jako 6 argument funkcji sonda().

Linki do pobierania i demo takie same jak w pierwszym poście.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.