Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z instalacją MySQL
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
dawido000
Podczas końcowego etapu instalacji MySQL wyskakuje mi taki komunikat:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b033e0ff413dea0c.html

i nie wiem co teraz zrobić. Możecie mnie poinstruować? Firewalla żadnego nie mam.
erix
Instalujesz MySQL na czysto, czy może jeszcze pozostały resztki poprzedniej instancji?
dawido000
To nie jest na czysto, bo miałem starszą wersję zainstalowaną. Jednak po odinstalowaniu, skasowałem wszystkie pliki z katalogu instalacji oraz usługę która pozostała skasowałem poprzez wykonanie komendy sc.exe delete mysql.
erix
Skasuj również pliki konfiguracyjne (my.ini, my.cnf, jest ich kilka).
dawido000
Znalazłem plik my_cnf.bak w katalogu C:\ oraz znalazłem jeszcze plik my.ini w katalogu C:\Windows. Oba skasowałem. Katalog główny programu też skasowałem oraz usługę wykasowałem poprzez cmd: sc.exe delete mysql.

Z przykrością stwierdzam, że dalej nic się nie zmienia. Instalacja dalej generuje błąd. Macie jeszcze jakieś pomysły?

Mam następną wskazówkę. Jak instaluję ponownie mysql i ustawiłem nowe hasło dla użytkownika root (inne), to podczas logowania do mysql w wierszu poleceń działa tylko logowanie na haśle z poprzedniej instalacji. Czyli tak jakby gdzieś pozostały pliki z konfiguracją użytkownika i nie zostały zastąpione podczas nowej instalacji. Myślę, że tym tkwi sęk. Tylko jak te pliki zlokalizować?
by_ikar
Wygląda to tak jakby coś innego blokowało port który chce użyć mysql, czyli tak jakby nawet i chodził już wcześniej instalowany demon. wpisz polecenie msconfig w uruchom, następnie przejdź do zakładki "uruchamianie" i sprawdź czy czasem nie ma mysql'a tam gdzieś na liście.

Do zabawy polecam pakiety WAMP (windows+apache+mysql+php) które są już gotowe i niektóre są nawet świetne. Na windowsie korzystam tylko z: http://www.wampserver.com/en/index.php jeden z najbardziej stabilnych z jakich do tej pory miałem okazje korzystać.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.