Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Zapis do bazy - auto aktualizacja
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
ones
Witam! Mam problem.
Mam w domu postawiony serwer mysql, w którym zapisują się informacje z programu do nadawania (nazwy utworów, historia itd). Aktualnie na stronę pobierane są dane o tym jaki utwór leci aktualnie, jaki leciał i jaki będzie leciał.
Nie chcę zbytnio obciążać systemu tym jak użytkownicy się łączą z mysql i w szczególności łącze bo upload jest tylko 512 kbps a na nadawanie w radiostacji muszę mieć minimum przepustowość z 200, zarezerwowane tylko na to.
Wracając do tematu . Czy jest możliwość aby baza z mojego komputera aktualizowała bazę na serwerze zewnętrznym ? Aby automatycznie aktualizowała się po zmianie danych w mysql na moim komputerze. Dane są dosyć często zmieniane, mniej więcej co 3-6 minut. Nie mogę użyć w programie zewnętrznej bazy mysql gdyż czas połączenia jest zbyt duży i program bardzo powoli aktualizuje dane, bardzo długo idzie przesył...

Dodatkowe pytanie jakie może obciążenie sprawić pobranie tych 3 wyników z bazy mysql?
pmir13
To co ty tam przesyłasz że bardzo długo idzie przesył? Całą bazę? Przecież co 3-6 minut zmienia się jedynie utwór. Wygląda na to że wystarczyłoby zrobić insert dla jednego rekordu, ewentualnie jak w bazie jeszcze nie ma informacji o danym utworze to trzeba to dodać, ale to wszystko nie ma prawa długo trwać. Być może strukturę bazy danych masz dziwną skoro musisz przesyłać aż tyle by odczuć jakiekolwiek opóźnienie (a do tego trzeba naprawdę niemało).
Pobranie trzech rekordów z bazy danych może stanowić jakieś obciążenie dopiero gdy naprawdę dużo osób robi to naraz.
ones
Sam program ściąga lokalnie z bazy wszystkie utwory jakie są dostępne, lokalizacje, następnie wysyła do mysql informacje o utworach, generuje raporty itd więc jest tego sporo i sam program podczas łączenia z bazą muli w takim wypadku, gdy działa lokalnie chodzi znakomicie.

A dużo osób tzn ile? 100-200 ?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.