Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Selekcja rekordów, jak?!
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
K0walD3sign
Witam serdecznie. Nie mogę powiedzieć na siebie programista i z tego właśnie powodu możecie czytać mój temat.

Więc tak, założenie skryptu jest takie, aby pobierał z bazy danych rekordy wszystkich wpisów i selekcjonował je obliczając procent jednej liczby z bazy wraz z drugą liczbą.
Może na przykładzie.
Mam baze danych i pola takie jak: nick, wyścigi, wwyścigi(wygrane wyścigi).
Do nicku przypisane są osoby - powiedzmy Andrzej, Janusz, Maciej.
Do wyścigów dla Andrzeja mamy 100, dla Janusza 200, dla Macieja 300.
Do wygranych wyścigów mamy dla Andrzeja 50, dla Janusza 150, dla Macieja 200.
I teraz trzeba obliczyć ile procent stanowi liczba wygranych wyścigów spośród całej listy wyścigów i uszeregować osoby wg. nicków od największego do najmniejszego.

Macie jakąś radę? Można to zrobić bezpośrednio z mysql? Nie wiem jak zastosować te wyniki aby obliczały procent i generowały to na pętli - główny problem tkwi w tym, że trzeba obliczyć procent z dwóch pól, a nie z jednego.

Proszę o rady, bo tak jak w sekundzie wpadł mi pomysł, tak w tej samej sekundzie stałem się bezradny.
pmir13
Jeśli masz to wszystko już w tabeli to po prostu:
  1. SELECT *, 100*wwyscigi/wyscigi AS procent
  2. FROM tabela ORDER BY procent DESC
kefirek
  1. SELECT CEIL(wwyscigi / (SELECT SUM(wyscig) FROM tabela) * 100) AS procent FROM tabela ORDER BY procent DESC
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.