Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: IIS 6 nie załącza plików CSS
Forum PHP.pl > Forum > Serwery WWW > IIS
ssylwester
Czy ktoś wie jaka może być przyczyna tego, że po przeniesieniu strony z Apache na IIS strona wyświetla się ale bez stylów. Cały układ jest rozwalony. Mam to postawiona na IIS6 (Windows Serwer 2003) i PHP 5.3.1.
batman
Ścieżki do plików CSS są względne/bezwzględne* i po przeniesieniu na inny serwer, strona nie może do nich się dostać. Podaj linka do strony, będzie łatwiej stwierdzić co jest nie tak.

* - niepotrzebne skreślić
ssylwester
Ścieżki do plików css są względne. Strona testowo została przeniesiona na IIS z Apacha. Niestety z linkiem do strony nie da rady bo wszystko stoi w sieci Intranetowej bez dostępu na zewnątrz. Jak odpalam stronę na IIS wszystkie style są wyłączone.
batman
Po przeniesieniu na IIS document root został ustawiony tak samo jak w przypadku Apache? Jeśli nie, to stąd problem ze stylami.
ssylwester
A dlaczego powinienem ustawić document root identycznie jak na Apache. Mam ścieżki typu
  1. <link rel="stylesheet" type="text/css" href="css/style.css" media="screen"/>

W IIS mam ustawioną lokalizację plików na C:\inetpub\wwwroot\portal
Apache miałem zupełnie na innym dysku w ścieżce E:\Apache\htdocs\portal
Chyba że źle myślę
batman
Źle myślisz. Document root oznacza, że od tego katalogu serwer zaczyna "przeszukiwać" katalogi w poszukiwaniu żądanego zasobu. Jeśli zmieniłeś strukturę katalogów lub inaczej ustawiłeś dokument root, wówczas może pojawić się opisany problem.
Ale w Twoim przypadku problemem może być nie document root, a domena. Pod jaką domeną strona działała na Apache i jaką domenę ustawiłeś na IIS?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.