Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Problem z update zawartości <textarea>
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > MySQL
szpula
Nie wiem dlaczego nie updatuje mi zawartości pola auto_opis którego zawartośc można edytować w <textarea>. Jeśli dam pole input zamiast <textarea> to dodaje do tabeli, więc skrypt jest poprawnie napisany.

Dlaczego poprzez <textarea> nie można zrobić update?questionmark.gifquestionmark.gif?

Funkcja edit_auta pozwala na edycje pola auto_opis:

[php:1:de0a30cb14]<?php
function edit_auta($auto_id)
{
echo '<h3><p align="center">Edytuj auto</p></h3>';
$r = mysql_query("SELECT auto_id , auto_opis FROM auta WHERE auto_id = $auto_id") or die("error: auta.php - edit_auta");
$a = mysql_fetch_array($r);

echo '<td width="260"><textarea name="auto_opis" rows="5" cols="20" value="'.$a["auto_opis"].'" ></textarea></td>';

}
?>[/php:1:de0a30cb14]

funkcja post_edit aktualizuje dane i dodaje nową wartość pola auto_opis do tabeli auta

[php:1:de0a30cb14]<?php
function post_edit_auta($auto_id, $auto_opis)
{

mysql_query("update auta set auto_opis=$auto_opis WHERE auto_id=$auto_id ") or die("error: auta.php - post_edit_auta");
return 1;
}
?>[/php:1:de0a30cb14]
Ozzy
spróbuj [sql:1:26ee9d7c64]set auto_opis='$auto_opis'[/sql:1:26ee9d7c64]
Kinool
jesli juz to

$_POST['auto_opis']
kszychu
Źle:
[xml:1:c641ad6728]<textarea name="opis" value="bla bla bla"></textarea>[/xml:1:c641ad6728]

Dobrze:
[xml:1:c641ad6728]<textarea name="opis">bla bla bla</textarea>[/xml:1:c641ad6728]

Po coś ta para znaczników w końcu jest....
szpula
dzięki Ozzyy!! O to wlasnie mi chodzilo smile.gif
Kinool
ale kszychu ma racje!! w textarea nie ma pola value!
szpula
Racja. Wyrzucilem value i wstawilem $a między znaczniki >$a[auto_opis]< i teraz przy edycji wyswietla mi starą zawartosc:)


[php:1:8cb503a2ae]<?php
<textarea name="auto_opis" rows="5" cols="20">'.$a["auto_opis"].'</textarea>
?>[/php:1:8cb503a2ae]

Dzięki wszystkim:)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.