Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] strona dla programisty
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
kallosz
Witam,
mam do oceny stronkę http://kallosz.pl/
phpion
Wizualnie poprawnie, ale nie powala. W górnym menu dałbym jakiś separator poszczególnych elementów. Dolne narożniki topu mają jakiś dodatkowy pixel (taki "cycek"). Zdecyduj się na 1 rodzaj wykończeń narożników - w topie masz ścięte, a w pozostałych miejscach zaokrąglone. W dolnych boxach 1 i 2 masz wyjustowane, a 3 nie - brak konsekwencji. Dobierz inny tekst do boksów 1 i 2 bo te wielkie odstępy przy "i" trochę rażą. Wymień też ikonkę przy "Aplikacje internetowe" bo wygląda dość tragicznie. W kodzie trochę razi:
  1. <div id="header"><a href="/"></a></div>
Damonsson
Strona programisty, a nie umie ustawić poprawnego kodowania wink.gif
Żaden link nie działa, tak miało być? wink.gif
Favicon, nie działa pod IE.
Ładny kod.
Grafika -1000/10 nie użyję tu argumentów, bo jest całościowo brzydko IMHO.
kallosz
Favicon nie mam wcale dodanej jeszcze nad nią myślę tongue.gif
Linki nie mają jeszcze działać smile.gif

Co do kodowania rozumiem że chodzi o xhtml text/html ?
darko
Menu poukładałbym nieco inaczej, tj. wg kolejności od lewej: realizacje, kontakt, o mnie. Strasznie tu skromnie, przydałby Ci się jakiś grafik albo chociaż gotowy template. Też dziwnie wygląda nazwa "HOME", nie lepiej po polsku "Start"? Z informacji, które zamieściłeś wynika, że zajmujesz się tylko pracą zdalną czy takie miałeś intencje? Zdania raczej nie powinno zaczynać się od "Aby". Po przecinku w tym samym zdaniu nie zaczynamy następnego wyrazu dużą literą (sekcja pogotowie komp.). "Zakoduję Twoją historię" - bardziej śmieszy swoim banałem to hasło, niż faktycznie przekonuje do nawiązania z Tobą współpracy. Czy firma HP pozwoliła Ci na wykorzystanie swojego logo na stronie?
klocu
Patrząc od góry:
- menu:
linki wewnętrzne witryny ok, natomiast linki zewnętrze: zwykły użytkownik nie wie czy to Twoje serwisy, tam się udzielasz, czy ot tak sobie je zlinkowałeś

-top
szaro, smutno, i nie widzę jeszcze zasadności kolorowania liter "K", "p" w napisie: to ma być taki logotyp w formie napisu? mały w stosunku do reszty
jest w nim sporo niewykorzystanej przestrzeni
(gdyby był w kolorze - np niebieskim, czy też zielonym to powiałoby optymizmem)

- content
są trzy pudełka, a między pudełkami linia - z jednej strony rounded corners z drugiej niby cienie - poszedłbym w kierunku tylko jednej z tych opcji - albo duży box z rounded corners i tylko wizualne nakreślenie granic, albo pojedyncze boxy z cieniem
do tego ikonki - każda z innego zestawu - nie komponują się w logiczną całość (a do tego pogotowie komputerowe się zlewa z ikoną)

-stopka
też trochę smutno. zazwyczaj w stopce były jeszcze szybkie linki do witryny (taki mini menu), jakieś ostatnie wpisy, czy jakiś tam szybki kontakt w postaci maila, czy też mini formularzyk kontaktowy.

Czegoś mi tu brakuje.
Fifi209
To:
Cytat
Rejstracja domen i usługi hostingowe,
Pomoc w doborze sprzętu optymalnego do potrzeb Państwa firmy,
Montaż i modernizacja istniejącego sprzętu,
Budowa sieci komputerowych bezprzewodowych i kablowych,
Aktualizacja oprogramowania i zdalna pomoc


prosi się o jakiś ładniejszy styl - niech będzie widać, że to lista jest i usuń te przecinki z końca.
everth
Brakuje grafika - znajdź sobie jakiegoś (albo przerób dobry szablon). Jest w necie dużo dobrych wizytówek - jak nie widzisz różnicy to tym bardziej poszukaj grafika. Jak dla mnie to leżą kolory i typografia. Układ w zasadzie może być.

@darek
Gdzie ty tam widzisz HP?
kallosz
Cytat(darko @ 28.02.2011, 12:29:32 ) *
Menu poukładałbym nieco inaczej, tj. wg kolejności od lewej: realizacje, kontakt, o mnie. Strasznie tu skromnie, przydałby Ci się jakiś grafik albo chociaż gotowy template. Też dziwnie wygląda nazwa "HOME", nie lepiej po polsku "Start"? Z informacji, które zamieściłeś wynika, że zajmujesz się tylko pracą zdalną czy takie miałeś intencje? Zdania raczej nie powinno zaczynać się od "Aby". Po przecinku w tym samym zdaniu nie zaczynamy następnego wyrazu dużą literą (sekcja pogotowie komp.). "Zakoduję Twoją historię" - bardziej śmieszy swoim banałem to hasło, niż faktycznie przekonuje do nawiązania z Tobą współpracy. Czy firma HP pozwoliła Ci na wykorzystanie swojego logo na stronie?

Dzięki, szczerze to nawet nie zobaczyłem tego znaczka HP smile.gif
Jeśli chodzi o pomoc to głównie o zdalną chodzi aczkolwiek nie wykluczam też innej formy.
Kolejność nawigacji zmieniona.
Skromnie bo raczej nie chce pokazywać wodotrysków gdyż nie jestem grafikiem.

Cytat(fifi209 @ 28.02.2011, 12:48:47 ) *
prosi się o jakiś ładniejszy styl - niech będzie widać, że to lista jest i usuń te przecinki z końca.

coś tam zmieniłem.


Cytat(everth @ 28.02.2011, 12:53:52 ) *
Brakuje grafika - znajdź sobie jakiegoś (albo przerób dobry szablon). Jest w necie dużo dobrych wizytówek - jak nie widzisz różnicy to tym bardziej poszukaj grafika. Jak dla mnie to leżą kolory i typografia. Układ w zasadzie może być.

Zaraz zaczepię jakiegoś znajomego grafika żeby poczytał wasze komentarze i coś mi na to zaradził w grafice, aczkolwiek chciał bym aby to pozostało skromne smile.gif
cniak
Samemu robiłęś grafike? To zapomniałeś obrócić obrócony obraz w laptopie
Poker
Nic tutaj nie zachęca. Ja nie skorzystałbym z Twoich usług.

Spójrz na to:







Może Cię to jakoś zainspiruje..
darko
Cytat(everth @ 28.02.2011, 12:53:52 ) *
@darek
Gdzie ty tam widzisz HP?

Był znaczek z logo HP na laptopie, ale zniknął i jest dobrze smile.gif

~Poker: to co, zalinkowałeś to strona portfolio front-endowca (przede wszystkim grafika), podoba się, ale autor tematu jest back-endowcem i, jak już napisał, nie zależy mu na "wodotryskach" i nie ma się co dziwić. Wiadomo, że inaczej będzie wyglądać strona grafika, a inaczej człowieka od kodu.
// ADD @topic
- zwiększ interlinię do 1.5 wiersza, tekst się zlewa
- daj jakąś bardziej wygładzoną czcionkę, co cieszy oko
- te niebieskawe ikony tak średnio pasują do całości moim zdaniem
- widzę, że hasła dalej nie zmieniłeś thumbsdownsmileyanim.gif
- tło mogłoby być nieco ciemniejsze, żeby się zgrało wizualnie z górną i środkową belką, podobnie tło dla napisów
- dodaj w sekcji kontakt jakiś ładnie walidowany formularz kontaktowy
kallosz
Cytat(darko @ 28.02.2011, 15:35:44 ) *
Był znaczek z logo HP na laptopie, ale zniknął i jest dobrze smile.gif

~Poker: to co, zalinkowałeś to strona portfolio front-endowca (przede wszystkim grafika), podoba się, ale autor tematu jest back-endowcem i, jak już napisał, nie zależy mu na "wodotryskach" i nie ma się co dziwić. Wiadomo, że inaczej będzie wyglądać strona grafika, a inaczej człowieka od kodu.
// ADD @topic
- zwiększ interlinię do 1.5 wiersza, tekst się zlewa
- daj jakąś bardziej wygładzoną czcionkę, co cieszy oko
- te niebieskawe ikony tak średnio pasują do całości moim zdaniem
- widzę, że hasła dalej nie zmieniłeś thumbsdownsmileyanim.gif
- tło mogłoby być nieco ciemniejsze, żeby się zgrało wizualnie z górną i środkową belką, podobnie tło dla napisów
- dodaj w sekcji kontakt jakiś ładnie walidowany formularz kontaktowy

Dzięki za zrozumienie smile.gif dokładnie to było moim zamysłem - żeby nie było wodotrysków jak w przypadku portfolio grafika.
Ikonki są do zmiany ale do tego zmuszę jakiegoś grafika:) Hasła nie zmieniłem bo nie mam pomysłu na inne ... coś dziś ciężko u mnie z myśleniem.
Tło wedle życzenia ciemniejsze i faktycznie wydaje mi się że przyjemniej.
Kontakt jak najbardziej będzie ale później zamierzam go dodać - teraz chciałem się skupić na ogólnym wyglądzie.
darko
Dałbym jeszcze ciemniejsze tło, np. takie: #41494B (kolor pobrany z Twojej strony).
@admini: powinien być jakiś color picker w dziale ocen smile.gif

// edit
jak już Ci wcześniej powiedzieli - odwróć ten obraz na ekranie, zrób lustrzane odbicie. Hasło może być jakiekolwiek, byleby nie banalne, ani śmieszne. To już Twoja działka.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.