Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Prośba o ocenę i uwagi dot. portfolia
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
kilab
Witam,
Z racji ostatnich sytuacji związanych z moją osobą, postanowiłem wreszcie zabrać się za swoje portfolio. Nie jestem grafikiem, ale dla siebie wykonałem szablon sam. Na razie nie będę się rozpisywał, na stronie pozostało tylko uzupełnić treść do ruszenia, ale chciałbym poznać wasze opinie zanim to zrobię i wystartuję. Proszę więc o ogólną ocenę (czy taka forma jest do zniesienia i czy kolory nie załamują człowieka) oraz sprawdzenie funkcjonalności strony. Będę niezmiernie wdzięczny za każdą uwagę i opinię.

http://infotech24.nazwa.pl/pawel/kilab
JoShiMa
Zielone boksy nagłówków i dat, które są różnej wysokości i szerokości to nieporozumienie chyba.

Masz świadomość, że białe litery na czarnym tle czyta się kiepsko? Szczególnie przy takim maczku.
kilab
Cytat(JoShiMa @ 23.02.2011, 19:52:26 ) *
Zielone boksy nagłówków i dat, które są różnej wysokości i szerokości to nieporozumienie chyba.

Chciałem jakoś odróżnić tytuł od daty, może to i nie był najlepszy pomysł, jakaś rada?

Cytat(JoShiMa @ 23.02.2011, 19:52:26 ) *
Masz świadomość, że białe litery na czarnym tle czyta się kiepsko? Szczególnie przy takim maczku.

No niestety nie mam tej świadomości. Osobiście mam wrażenie, że właśnie jasny tekst na ciemnym tle czyta się przyjemniej. Może to tylko moje odczucie, ktoś więcej może się ze mną zgodzić lub zaprzeczyć?

Jakieś inne uwagi?
darko
Ogólnie pomysł fajny, ale strasznie tu ciemno. Pytanie: co zamierzasz wrzucić do sekcji strona główna? Zastanawiam się nad tym, gdyż sam jestem w trakcie wykonywania projektu-portfolio i zastanawiałem się czy wrzucić na główną wykonane projekty czy kilka słów o mnie czy w ogóle zrobić z tego jakiegoś witającego "wstępniaka" z linkami do poszczególnych sekcji. Przydałoby się wypełnić w sekcji head słowa kluczowe i zawartość (content) oraz określić zachowanie robotów indeksujących. Z sekcji strony głównej po prawej stronie (skontaktuj się) przydałby się link do formularza kontaktowego. Osobiście uważam, że jeżeli na stronie umieszczony jest formularz kontaktowy, to nie ma potrzeby zamieszczać namiarów na gg/skype, adres e-mail można zostawić. Trochę mało masz tych realizacji :/
kilab
Sprawdziłem stronę na dwóch innych monitorach, nie chciałem żeby tło było zbyt jaskrawe. Jest ok więc rozjaśnię lekko tło, może będzie lepiej. Tagi wkrótce uzupełnię, jakoś mi to umknęło. Ja raczej postawiłem bardziej na prezentację wykonanych realizacji niż na przedstawienie oferty więc taki układ strony powstał. Ja na głównej pozostawię wpisy bloga tak, jak jest do tej pory. Jeśli jednak tworzyłbym typowe portfolio to raczej na głównej umieściłbym ikony z krótkim opisem do innych podstron. Myślałem o usunięciu adresu mailowego właśnie przez formularz, ale inne namiary raczej wolę zostawić. Wiadomo, formularz zastępuje pocztę, ale nie resztę ;p Wrzuciłem tylko dwie ostatnie realizacje żeby było widać jak strona z tym wygląda, reszta tak jak pisałem jest do uzupełnienia wink.gif
Daiquiri
Cytat(kilab @ 23.02.2011, 23:03:35 ) *
No niestety nie mam tej świadomości. Osobiście mam wrażenie, że właśnie jasny tekst na ciemnym tle czyta się przyjemniej. Może to tylko moje odczucie, ktoś więcej może się ze mną zgodzić lub zaprzeczyć?
To nie jest kwestia czyjegoś "widzi mi się". Po prostu oko mniej męczy się czytając czarny tekst na białym tle, niż odwrotnie - to jest fakt smile.gif.

Ode mnie jak zawsze lista:
[-] Strona jest zdecydowanie za ciemna,
[-] Mimo, iż przeważa na niej jednolity, ciemny kolor - jest sporo elementów kontrastujących, co sprawia, że menu nie jest punktem "ściągającym" wzrok,
[-] Jest 15:00 i dosyć jasno, a mnie trochę męczy szukanie czegoś (w sensie menu, kontaktu itd.) na tej stronie. I nie jest to kwestia ustawień mojego monitora. Podejrzewam, że stronę lepiej ogląda się wieczorem,
[-] Obrazki w tle (przynajmniej na pierwszej stronie), wyglądają trochę jak paprochy na monitorze. Mówię o wystającej pod skosem linijce, nad pierwszym od góry wpisem,
[-] Mail w prawym boksie nie jest podlinkowany,
[-] Te kolorowe nagłówki różnej długości nie wpływają dobrze na czytelność,

[~] Mam wątpliwości czy jej charakter trafi do Twojego targetu.

[+] Strona nie jest "brzydka", tylko za ciemna,
[+] Zachowane podstawy webusability,
[+] Działanie zawsze zasługuje na plus smile.gif,


@darko
Im więcej form kontaktu tym lepiej. Klienci coraz częściej korzystają z komunikacji via gg czy skype. Brakuje mi natomiast wyeksponowanego numeru telefonu. Stop, w ogóle go nie widzę smile.gif.
bim2
Męczy się strasznie wzrok jak to się czyta. Ogólnie ja jestem za bardzo prostym portfolio prezentującym tylko kontakt, projekty i może tylko co firma/osoba może wykonać smile.gif
darko
Wiadomo, im więcej metod kontaktu, tym lepiej, ale ważniejsze od wrzucenia na stronę numeru gg, loginu skype, poczty itp. jest w miarę szybka odpowiedź na ewentualną propozycję współpracy.
kilab
Dzięki za wszystkie uwagi. Tak pokrótce postarałem się poprawić te rzeczy, które można poprawić (tło, menu, linki w kontakcie, data). Myślę, że na odwrócenie kolorów jest raczej za późno, pozostaje tylko uwaga na przyszłość smile.gif
Stronę jak najbardziej lepiej przegląda się wieczorem, niż w słoneczny dzień. Właściwie to wieczorami ją robię i nie widziałem sam wcześniej w dzień jak to wygląda, też dopiero dzisiaj. Przy większej liczbie wpisów zastanowię się nad długością nagłówków z datą, na razie zostaje jak jest.
Jeśli ktoś jeszcze ma jakieś uwagi to śmiało wink.gif
darko
Już jest lepiej graficznie smile.gif
IceManSpy
Może zwiększ trochę te białe literki, a będzie lepiej smile.gif Ja osobiście lubię białe litery na czarnym tle, bo wygodnie w nocy się czyta biggrin.gif
ylk
Cytat(JoShiMa @ 23.02.2011, 19:52:26 ) *
Masz świadomość, że białe litery na czarnym tle czyta się kiepsko? Szczególnie przy takim maczku.

Moim zdaniem jest na odwrót. Nawet do kodzenia mam czarne tło w edytorze...

Co do stronki - moim zdaniem całkiem estetyczna, jeno za bardzo pstrokata - czemu nie ujednolicisz nagłówków bloków, tylko każdy jest w innym kolorze? Ja bym wrzucił wszędzie ten kolor co jest nad newsami (również do przycisków nawigacyjnych), bo te róże są obleśne...

No i walidator się trochę pluje: http://validator.w3.org/check?uri=http://i...awel/kilab/home

Tak czy inaczej jest nieźle - prosto i czytelnie.
kilab
O walidatorze wiem, zostawiłem to na później, na deser smile.gif
Początkowo wszystkie nagłówki były zielone, ale wyglądało to z lekka sucho. Nic się nie wyróżniało, postanowiłem więc jakieś pastelowe, przyjemne kolory dorzucić. Wiem, że ta paleta budzi różne odczucia, ale ostatecznie chcę żeby pozostała właśnie taka.

Wspomniałeś o edytorze. Sam też od niepamiętnych czasów używam kolorów na ciemnym tle, dla mnie są wygodniejsze. Dlatego też zdziwiłem się po przeczytaniu tych opinii. Ale niestety to już kwestia poszczególnych osób jaki deseń preferują, u mnie zostaje właśnie tak smile.gif
Kujski
Wiem, że wszytko zależy od gustu ale jak dla mnie:

Minusy:
  • Strona jest strasznie ciemna, przez co wydaje się ponura.
  • Wszystko się zlewa w jedną całość.
  • Przerwy pomiędzy tytułem a boxem z opisem powodują u mnie wrażenie, że strona się rozjeżdża.
  • Data smile.gif dlaczego jest tak wyróżniona??


Plusy:
  • Strona dość szybko się ładuje.


To takie moje skromne zdanie. Co do sugestii to może jakiś gradient w tle, je rozjaśnić, usunięcie tła pod datą i ewentualne połączenie "rozjeżdżającej" się stronki.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.