Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [MySQL][PHP] Poszukuje materiałów do nauki
Forum PHP.pl > Inne > Książki
EazyMe
Witam. Chciałbym zacząć naukę w PHP/MySQL dlatego zwracam się z prośbą o podanie mi tytułów książek wartych uwagi, w miarę aktualnych. Mogą być również kursy OnLine, ale przede wszystkim muszą być jak najbardziej aktualne ponieważ w sieci znajdują się przestarzałe informacje. Co prawda znalazłem kilka książek z dobrą opinią ale również mają już po 5/6 lat. Lkingsmiley.png

Z Góry Dzięki Za Pomoc.
Piogola
Na tym forum istnieje dział poświęcony książkom Forum: Ksiazki
hyhyhy
http://kursphp.com/ - na tym się uczyłem (i uczę) - chyba najbardziej przystępny dla początkujących
Daiquiri
Przeniosłam do odpowiedniego działu.

Zauważ, że niewiele się zmieniło w kwestii np. pętli czy warunków. Niektóre funkcje w PHP nie są już wspierane (lub wkrótce nie będą), ale wszelkie informacje na ten temat znajdziesz np. w manualu.
EazyMe
Głównie chodzi mi o przykłady w książkach które często mogą uczyć złych nawyków.. a wolałbym od początku uczyć się na świeżych materiałach biorąc pod uwagę to że nauka tego języka wymaga sporo czasu..
everth
Zanim zabierzesz się za naukę języka to poczytaj ogólnie o wzorcach - ja dobrze wspominam "Projektowanie zorientowane obiektowo - Wzorce projektowe" A. Shalloway, J. R. Trott. Implementacje podane w Javie, reszta to diagramy UML - bardzo przyjemnie się czyta i można gładko przejść do obiektówki w PHPie. Co do reszty raczej manual + listy dyskusyjne, one są najbardziej aktualne. Ogólnie nie mam najlepszego zdania o książkach poświęconych głównie PHP.
cniak
PHP praktyczne projekty, dobra książka, korzystam z niej i jestem zadowolony. Uczy w 90% na przykładach, reszta to teoria. Wszystko dobrze wyjaśnione.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.