Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] serwis ze śmiesznościami
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
bigbadcompany
Witam!

Dzięki uprzejmości użytkowników portalu php.pl skończyłem z kolegą pisać serwis ze śmiesznościami. Prosiłbym o konstruktywną krytykę oraz ewentualne pomysły na usprawnienie działania strony. Dziękuję z góry smile.gif

Link: http://chybaty.eu/
emajl22
za smutno

brakuje mi jakiegoś top, ranking czy cokolwiek innego na głównej

3/10
bigbadcompany
Ok, czyli poza jakimś top ten i wykazem nowości sugerujesz jeszcze system oceniania. Przyjąłem do wiadomości smile.gif
cniak
[-]Trudno cokolwiek znaleźć, najważniejsze pochowane po kątach lub na tym samym "poziomie" widoczności co bzdety typu myspace.com itd. (Nie chcę reklamować, ale: weźcie przykład z cba.pl)
[-]na samym starcie, żeby przeczytać "motto" trzeba czekać. To mnie już bardzo zniechęciło
[-]Zamiast opisów (np. w demotywatorach) dodaj poprostu zdjęcie z tytułem i jego opisem. Żeby zobaczyć całego demota trzeba pierw przeczytać, później zobaczyć a na końcu ocenić. Nie wydaje się zbyt skomplikowane?
[-]Innych słów nie było w słowniku? Żeby coś było śmieszne musi być w tym jakieś przekleństwo?
[-]Za duże odległości między akapitami, tak jakbyście chcieli na siłę wypełnić stronę (link: tu)
[-]Za duża odległość między stopką a zawartością strony. Żeby zobaczyć stopke musisz zjechać w dół. Dużo ludzi korzysta ze stopki do szybkiego poruszania się po stronie (takiej stopki jak chybaty.eu ma)
[+] layout na poziomie
[++++++++++++++++] Za samą ideę

Nie martw się tymi minusami, wkońcu polacy są znani z tego, że wybrzydzają (ja do takiego typu "nacji" nie należę, ale polska krew we mnie płynie)

w indexie zrobiłbym tylko stronę, reszta to bzdury
bigbadcompany
Cytat(cniak @ 11.02.2011, 20:57:01 ) *
[-]Trudno cokolwiek znaleźć, najważniejsze pochowane po kątach lub na tym samym "poziomie" widoczności co bzdety typu myspace.com itd. (Nie chcę reklamować, ale: weźcie przykład z cba.pl)
[-]na samym starcie, żeby przeczytać "motto" trzeba czekać. To mnie już bardzo zniechęciło
[-]Zamiast opisów (np. w demotywatorach) dodaj poprostu zdjęcie z tytułem i jego opisem. Żeby zobaczyć całego demota trzeba pierw przeczytać, później zobaczyć a na końcu ocenić. Nie wydaje się zbyt skomplikowane?
[-]Innych słów nie było w słowniku? Żeby coś było śmieszne musi być w tym jakieś przekleństwo?
[-]Za duże odległości między akapitami, tak jakbyście chcieli na siłę wypełnić stronę (link: tu)
[-]Za duża odległość między stopką a zawartością strony. Żeby zobaczyć stopke musisz zjechać w dół. Dużo ludzi korzysta ze stopki do szybkiego poruszania się po stronie (takiej stopki jak chybaty.eu ma)
[+] layout na poziomie
[++++++++++++++++] Za samą ideę

Nie martw się tymi minusami, wkońcu polacy są znani z tego, że wybrzydzają (ja do takiego typu "nacji" nie należę, ale polska krew we mnie płynie)

w indexie zrobiłbym tylko stronę, reszta to bzdury


Wziąłem sobie rady do serca menu jest bardziej widoczne, gdy przegląda się tematy powrót jest na takiej wysokości, że nie trzeba scrollować przeglądarki, przekleństwa poleciały w niepamięć ze sloganu, jeśli chodzi o zapełnianie miejsca to kolega tak post dodał więc średnio zależne ode mnie to było (ale już dostał reprymendę smile.gif ), stopka jest oddzielona w ten sposób specjalnie zresztą stopka jak stopka w większości stron trzeba pomajtać paskiem żeby do niej dolecieć.

Wdrażam jeszcze powiadomienia w społecznościach nadając im jakiś wizualny kształt w końcu większość osób szybciej skojarzy logo niż np napis myspace (era wzrokowców niestety) smile.gif

Jeśli miałbyś jeszcze czas lub ktokolwiek zainteresuje się jeszcze tym tematem to zapraszam do dyskusji. Naprawdę zależy mi na Waszej opinii.

P.s. Sposób wyświetlania np. śmiesznych obrazków (demotów) jest zrobiony celowo nawet jeśli ma to przyciągać negatywne opinie. Za dużo jest klonów takich serwisów i chce żeby coś serwis wyróżniało nawet jeśli ma to prowadzić do dezaprobaty wśród użytkowników. Dlatego staram się poprawić poruszanie się po stronie żeby było jak najwygodniejsze.
bim2
Nie chcesz naśladowac innych serwisów to wymyśl coś co będzie lepsze w użytkowaniu, teraz jest beznadziejnie.

Chcę sobie poczytać szybko kawały i muszę wchodzić w Dowcipy -> Wybrać kawał -> Przeczytać -> Wrócić -> Wybrać kolejny kawał
A mogłoby być Dowcipy -> Czytam całą stronę kawałów -> Strona 2

awerd95
Masz krzaczki na stronie choćby z dowcipami
cniak
Jak dla mnie już lepiej wygląda, ale jak jest tylko link do 1 filmu to nie możesz tego w lightboxie otworzyć i poprostu zamknąć a nie cofać skoro zależy Ci na łatwiejszym poruszaniu się po stronie. A jak nie to dodaj diva z podobnymi filmami. To może tyczy się też wszystkich rodzajów artykułów na twojej stronie - to moja opinia

może pomóc: http://videobox-lb.sourceforge.net/
bigbadcompany
Cytat(awerd95 @ 28.02.2011, 06:56:29 ) *
Masz krzaczki na stronie choćby z dowcipami


Fakt walczyłem z kodowaniem ponieważ miałem nawiązywanie połączenia w iso2 a strona biegała w utf8 moje niedopatrzenie. Ale jedno regułka i już wszystko wygląda ładnie smile.gif

Faktycznie masz rację cniak to może być dobre rozwiązanie. Ponadto wewnętrzne linkowanie strony poprawi, dzięki za radę. Popracuje nad zmianami i znowu walnę reup tematu smile.gif
Kujski
  1. <span style="color:#0D8EB9"><i>rodzynki studenckie</i></span>


I takie rodzynki w kodzie? Już można było się postarać wink.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.