Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][MySQL]Nauka PHP wybór książki
Forum PHP.pl > Inne > Książki
web_newb
Witam. Chciałbym nauczyć się PHP. Jako iż na forum spotkałem się z negatywnymi opiniami co do kursów online, postanowiłem zapatrzeć się w odpowiednie książki.

PHP i MySQL. Tworzenie stron WWW. Vademecum profesjonalisty. Wydanie czwarte
lub
Head First PHP & MySQL

+
PHP5. Bezpieczne programowanie. Leksykon kieszonkowy

Chciał bym poznać waszą opinię na temat powyższych pozycji, a jeżeli znacie lepsze książki to prosił bym o podanie nazw.



nekomata
Ja się uczyłem na Tym skany można łatwo w internecie znaleźć choć polskie są słabej jakości.. za to angielskie są perfekcyjne biggrin.gif
web_newb
Hmm najnowsze wydanie tej książki jest z 2007. Nie wiem czy nie będzie trochę przestarzała. Tak czy inaczej dzięki za propozycje smile.gif
Daiquiri
Przenoszę temat do odpowiedniego działu.

@nekomata
Książki się kupuje, a nie kradnie.

Do autora: idź do księgarni, otwórz książkę, zobacz jak Ci się ją czyta i co zawiera spis treści. Jeżeli jesteś początkujący ze wskazaniem na zielony (nawet z algorytmiki), zwróć uwagę na to, czy książka opisuje zagadnienia takie jak pętla, warunki itd. Co do leciwości... praktycznie każda książka staje się po niedługim czasie "przestarzała", jednak podstawy się tak bardzo nie zmieniają. Niektóre funkcje mogą być nie wspierane bądź sugerowane są "zamienniki" aczkolwiek jak ktoś rozumie - będzie to tylko kwestia przestawienia się.

Nie wiem jak najnowsze wydanie Vademecum profesjonalisty, ale poprzednie miały błędy w np. listingach. Niektórym bardzo to przeszkadza, aczkolwiek według mnie błędy były banalne do wyłapania.
web_newb
Ano właśnie wróciłem z miasta. Niestety znalazłem tylko "Head First PHP & MySQL". Książa wydaje się być skierowana raczej do młodszego grona czytelników. Dlaczego tak uważam? Otóż treść jest przedstawiana w formie obrazkowej (na oko 70-80% książki to obrazki) z milionem strzałek i dymków przedstawiających myśli bohaterów. W sumie genialna dla kogoś kto nie miał styczności z programowaniem a chciał by się w prosty i przyjemny sposób go nauczyć.
Jako iż PHP nie jest moim pierwszym językiem, potrzebuje książki raczej o "średnim - zaawansowanym stopniu trudności" zawierającej więcej szczegółów. Dlatego też prawdopodobnie będę zamawiał Vademecum.

PS. Sorry za moje gapiostwo i umieszczenie tematu w złym dziale sciana.gif
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.