Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [CSS]ie7 margin top
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
maniutek08
Problem jest taki, że jak daję:
  1. margin-top: 10px

to owszem div odsuwa się o 10px od góry, ale w ie7 tworzy mi też margines dolny o rozmiarze 10px..

Tak jak bym dał :
  1. margin: 10px 0px;


Jest jakieś obejście tego problemu w IE7??
emajl22
margin: Xpx, Xpx, Xpx, Xpx?
maniutek08
Ktoś ma lepsze pomysły??
magu112
  1. margin-top:10px;
  2. margin-bottom:0;

lub
  1. margin:10px 0 0 0;

lub oddzielny styl, plik css dla IE
np.
  1. <!--[if IE]>
  2. <style type="text/css">
  3. .xxxxx {
  4. margin:auto;
  5. margin-bottom:0;
  6. margin-top:10px;
  7. }
  8. </style>
  9. <![endif]-->
Rid
Wklej przed znacznikiem <HTML>
  1. <!DOCTYPE HTML PUBLIC "-//W3C//DTD HTML 4.01//EN"
  2. "http://www.w3.org/TR/html4/strict.dtd">

Czasami poprawia to strukturę strony jeśli chodzi o CSS.
maniutek08
Doctype'a mam ustawionego.. a ustawienie innej wartości dla margin-bottom nie pomaga.. ;/
Ruio
Ja zawsze sobie radziłem z tym tworząc dodatkowy plik CSS specjalnie dla IE7 winksmiley.jpg inaczej raczej się raczej nie da (choć rzadko, naprawdę rzadko miałem taki problem smile.gif)
maniutek08
No tak tylko co mi z tego, że ja w stylu tylko dla IE7 dam
  1. margin: 10px 0px 0px 0px;
skoro i tak u dołu też mi da 10px
batman
Jesteś pewien, że jest to margines dolny, a nie podwojony margines górny? W przypadku IE6 taka przypadłość była na porządku dziennym. Spróbuj ustawić margines na 5px (tylko dla IE7).
Ruio
Błąd podwójnego marginesu był tylko w ie6 z tego co mi wiadomo. Wydaje mi się, że coś możesz mieć nie tak w układzie strony winksmiley.jpg
maniutek08
Problem podwójnego marginesu ie6 jest mi znany i znam solucję.. Tym razem darowałem sobie ie6, i ie7 też bym sobie darował... no ale ie7 ma jeszcze jakiś procent na rynku i muszę się z tym liczyć..
jestem pewny ze dodając margines górny dolny tworzy się sam... nie jest to podwójny górny..

Nie coś tu jest poryte... dzieję się tylko tak w konkretnym przypadku... ale jeszcze nie obadałem jaki to przypadek ;/
batman
Wystaw gdzieś tą stronę online. Będzie łatwiej zdiagnozować problem. Jeśli nie możesz, to skorzystaj z IE developer toolbar. Można go porównać do Firebuga dla IE. Rewelacyjny nie jest, ale powinien pomóc.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.