Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mapa do gry
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
PiterosWeb
Jakiś czas temu zrobiłem mapkę do Gry ;D mapka jest ala PLemiona ale robiona w całości od zera.
Jedyne to jest na tej mapce że treści i grafiki są testowe.
No a Największy minus jest taki że źle to wygląda pod MSIE i Netscape Navigator, Testowałem ją jeszcze na Operze, Google Chromie i Firefox i na tych trzech działa dobrze ;D

Moja Mapa Wersja Beta


Piszcie co myślicie questionmark.gif
Od razu mówię że to pierwsza tego typu apliakcja jaką robiłem a w Ajax na razie jestem zielony przynajmniej tak uważam cool.gif
Spawnm
W bocznej mapie nie ma zaznaczonego gdzie jestem == nic mi nie pomaga.
-Brak przewijania kursorem.

Czemu nie canvas ?
PiterosWeb
Jest zaznaczone na środku mapy jest taki zółty kwadracik i zawsze jesteś pośrodku.
a przewijania nie ma bo wystarczy kliknac na kwadracik i cie tam przenosi ;D

Może to głupie pytanie ;/ ale o co chodzi z tym canvas bo nie kojarzę ;P
Shadowsword
Fajnie, że mapa szybko się przewija, jednak kremowy pasek po lewej stronie zmienia swoja szerokość, co brzydko wygląda. Ustaw, żeby szerokość była stała, albo przynajmniej nie węższa niż jakaś wartość.
PiterosWeb
No właśnie z tym mam problem gdyż daje mu szerokość i wysokość próbowałem też róże rzeczy z display ale nic nie pomogło ;/
będę musiał to chyba zrobić w HTMLu może wtedy będzie dobrze ;D
hwao
Dodaj nawigacje Strzałkami (góra, prawo, dół, lewo) i Klawiatura numeryczna (dodatkowo skosy)
PiterosWeb
o Canvas wcześniej nie słyszałem ;P zajmuję się robieniem aplikacji internetowych dopiero od roku i wiem że jeszcze mało wiem ;D

Zastanowię się nad tym jakbym miał robić kiedyś nową wersję mapki ;D

A strzałki do miniMapki zrobię i spróbuję w HTML nadać width do tych bocznych współrzędnych może to zadziała ;D

Proszę o dalsze uwagi ;D
Cypherq
Zajrzałem w kod i zemdlałem. A jak już wstałem to nasunęło mi się inne pytanie. Każde zdanie kończysz ";D"? W szkole uczyli mnie, że do tego celu używamy kropki ( "." ), w PHP to będzie " ; ". Ale o " ;D " jeszcze nie słyszałem.
Mephistofeles
Być może używa on jakiegoś systemu, w którym znak końca linii zaczyna się od D, dodając do tego średnik wychodzi nam ;D
Ogrom kodu trochę przeraża...
PiterosWeb
Po pierwsze w kodzie czegoś takiego jak ";D"
Nie ma a po drugie w tej jednej wypowiedzi tak wyszło bo ;D to jest taki emotek z gg jakbyście nie wiedzieli a jeśli chodzi o kod to on ma byc zrozumiały tylko dla mnie
i specjalnie go pisałem tak chaotycznie jeśli o to ci chodzi.

A tak po drugie to kodu jest mało. I faktem jest to że ja programuje strukturalnie a nie obiektowo.
markonix
Fajnie to wygląda, też coś podobnego robiłem, ale dostępne jest po zalogowaniu więc nie pokaże.

Dlaczego powtarzasz:
Kod
border-color: #274821; border-width: 1px 1px 0px 0px; border-style: solid; background-color: #1C580F; width: 4px; height: 4px;

przy każdym elemencie zamiast nadać jedną klasę w css?
Zdarzenie onClick przerzuciłbym bym też na jQuery, bo jedną różnicą pomiędzy kratkami są współrzędne - te możesz umieścić w tittle czy innym atrybucie.
PiterosWeb
Powtarzam to gdyż kod jest na Pętli. A tu akurat zmienia mi się pewien atrybut w zależności od pewnych czynników więc uznałem że lepiej będzie dać już całość w kodzie żebym później miał do tego elementu styl w jednym meijscu a nie w 2 bo bym miał więcej szukania przy przeróbkach. ;P a i tak wpisuje go tylko raz winksmiley.jpg

Z jQuery nie kombinowałem jeszcze winksmiley.jpg

Poprawiłem te parę rzeczy winksmiley.jpg
oraz znalazłem pewną informację że if działa szybciej o 1 milisekundę od switcha więc zmieniłem to gdyż tutaj ważna jest to aby ta mapa chodziła jak najszybciej.

Czekam na dalsze uwagi ;P
Vielta
Z tym, że 1 switch zastępuje ci parę/naście ifów winksmiley.jpg
PiterosWeb
wiem ale ja dałem zamiast tego jednego switcha 4 if'y bo to mi tylko sprawdza jaki element jest na mapie i wyświetla odpowiedni kolor w tym miejscu winksmiley.jpg
I wydaje mi się że to powinno działaś szybciej niż ten switch mimo to że to tylko 1 milisekunda ;D
markonix
Cytat(PiterosWeb @ 18.11.2010, 19:59:03 ) *
Powtarzam to gdyż kod jest na Pętli. A tu akurat zmienia mi się pewien atrybut w zależności od pewnych czynników więc uznałem że lepiej będzie dać już całość w kodzie żebym później miał do tego elementu styl w jednym meijscu a nie w 2 bo bym miał więcej szukania przy przeróbkach. ;P a i tak wpisuje go tylko raz winksmiley.jpg


No ale co za problem aby w pętli dopisywać klasę komórki, a nie jej ostylowanie, które się powtarza.
Jeśli się czasami coś zmienia to zrób więcej klas lub w 'style' nadpisuj tylko to co konieczne.
PiterosWeb
Uprzedziłem twoją wypowiedź smile.gif i zrobiłem to wczoraj winksmiley.jpg
markonix
No już trochę lepiej się patrzy w kod choć widzę nadal sporo powtórzonego stylu winksmiley.jpg
Wierz mi, że gdybyś miał klasy css na każdy rodzaj pola to o wiele lepiej by Ci na tym pracowało.
Klasy nazwij: Eventy, Klan itd.

Co do jQuery to zamiast nadawania wszędzie onClick wystarczyłoby RAZ napisać kod w jQuery, który by dodawał zdarzenie click np. na wszystkich komórkach (<td>).
Współrzędne miałbyś w atrybucie tittle (przy okazji dobre rozwiązanie do debugowania), i odbierałbyś za pomocą `this`.

Pamiętaj, że obiekt html może mieć nadanych kilka klas css.
PiterosWeb
aha ok;D pomyślę jeszcze nad tym jQuery a jeśli chodzi o powtórki to pomału je poprawiam.

A powiedz czy to jQuery działa szybciej questionmark.gif
Jakie są plusy tego że bym to zamienił na JQuery questionmark.gif
Mephistofeles
Przede wszystkim działa na większości przeglądarek tak samo, i znacząco przyspiesza i ułatwia pisanie skryptów.
norbis
Zrób jakieś ograniczenie na wpisywane liczby w pola x,y - można tam wklepać cokolwiek, a spróbuj wpisać liczbę większą od 9223372036854775807 i pomyśl co wtedy czuje Twój serwer. Na takie rzeczy też trzeba zwracać uwagę. Jeśli zależy Ci na optymalizacji to podstawowe informacje o obiekcie powinny się chyba wyświetlać w dymku (title), raz, że praktyczniejsze z punktu widzenia użytkownika, dwa bardziej przyjazne dla serwera od ciągłego klikania.
Z tym JS faktycznie trochę przekombinowałeś, ale w sumie dobrze, że podstaw uczysz się bez pomocy frameworka, większość osób korzystających z ajax zaczyna od jQuery i potem nie wie co to XMLHTTP i ma problemy gdy się nie da skorzystać z gotowca, lub używa go tam, gdzie to kompletnie niepotrzebne, także nauka nie pójdzie w las.
A co do samego jQuery to pamiętaj, że jest to tylko jedna z kilku świetnych bibliotek i to niekoniecznie najlepsza. Godne polecenia są też dużo szybszy Dojo Toolkit, czy ułatwiający pisanie własnych klas i efektów MooTools.
Także powodzenia i czekam na kolejne wersje winksmiley.jpg
hwao
Jeżeli chodzi o "działanie mapy" - czyli interfejs użytkownika to wzoruj się na http://maps.google.pl/ nie mowię o zoomie itp ale:
- nawigacja po mapie, przeciąganie myszka
- da się też strzałkami na klawiaturze
PiterosWeb
Te ograniczenia poprawie może jutro w szkole gdyż mam jutro zawodowe przedmioty to będę miał czas winksmiley.jpg Zawodowe bo jestem w 2 klasie Technikum Informatycznego.
Cóż zrobienie takiego przeciągania myszką hmmm... nie mam na razie pomysłu ani chyba wiedzy tak obszernej żeby wiedzieć jak to zrobić ;D
ale szybko się uczę więc to nie będzie problem.
Jak tylko złapię chwilkę czyli pewnie w piątek to coś z tym pokombinuje.
Teraz będę na pewno chciał poprawić tę mapkę tak aby wyglądała i działała również pod MSIE i urządzeniach przenośnych typu komórka winksmiley.jpg

Poprawiłem tą sprawę z przenoszeniem w miejsce po wpisaniu liczb do formularza winksmiley.jpg
I teraz można wpisać maksymalnie 3 cyfry a gdyby coś nawaliło albo ktoś wpisze ujemne cyfry to automatycznie skrypt daje maksymalne współrzędne dla mapy winksmiley.jpg
tak nawiasem to mapa ma wymiary 999x999 zaczynając od 0.

a co do tego żeby to przesuwać tak jak na google map to nie mam pomysłu i w sumie chyba się za to brać nie będę gdyż to nie jest potrzebne w tej aplikacji winksmiley.jpg

Bezpośredni link do mapy Moja Mapa
oczywiście tamten link też działa tylko trzeba z tamtej strony wejść w link, gdyż mam zamiar wrzucać na ten adres więcej moich testowych aplikacji.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.