Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena sklepu internetowego
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
thomson89
Witam!

Proszę o ocenę sklepu internetowego www.sklep.gl-art.pl głównie ze strony funkcjonalności.

Dopuszczam wszelakie błędy z racji tego iż mój poziom w PHP nie jest zbyt wysoki.

W sklepie jest wiele do zrobienie, głównie po stronie panelu administracyjnego którego wam do oceny nie oddam tongue.gif

Konto testowe: test2, hasło: test1234.

Pozdrawiam, Mateusz!
Daiquiri
Rozumiem, że tylko od strony funkcjonalności? Takie numery na razie pomijamy? Z drugiej strony powinien być jakiś fajny error i link do np. głównej.

Lista:
[-] Denerwuje mnie to, że nazwa górnej pozycji w menu ikonowym wyświetla się do prawej,
[-] Jak po zalogowaniu wejdę na główną to widzę przycisk "zaloguj" i "zarejestruj",
[-] Przy liście produktów muszę kliknąć w mało widoczne "więcej" - lepiej już by było również w obrazek,
[-] Linki słabo wyglądają np. www.sklep.gl-art.pl/0212_4W-8 to już fajniej by było http://www.sklep.gl-art.pl/bizuteria/zloto/0212_4W-8,
[-] Nie rozumiem stosowania podwójnych breadcrumbsów (bo to chyba są breadcrumbsy?),
[-] I tak na marginesie, ktoś jest ninja i ma niewidzialne IP smile.gif:
* Zalogowany jako: test2
* Ostanio zalogowałeś się 01.01.1970, o godzinie 01:00 z komputera o numerze IP
[-] Nie ma wyloguj? Aaa sorry jest, ukryte. Posunięcie wbrew webusability! smile.gif

Niektórych rzeczy nie ma, np. napisz do nas. czy dodaj do koszyka, więc niewiele jest do oceny. Wyglądu nie oceniam.
thomson89
Cytat(Daiquiri)
Rozumiem, że tylko od strony funkcjonalności? Takie numery na razie pomijamy? Z drugiej strony powinien być jakiś fajny error i link do np. głównej.
...
[-] Przy liście produktów muszę kliknąć w mało widoczne "więcej" - lepiej już by było również w obrazek,

Poprawione.

Cytat(Daiquiri)
[-] Jak po zalogowaniu wejdę na główną to widzę przycisk "zaloguj" i "zarejestruj",
[-] Linki słabo wyglądają np. www.sklep.gl-art.pl/0212_4W-8 to już fajniej by było http://www.sklep.gl-art.pl/bizuteria/zloto/0212_4W-8,

Racja, muszę nad tym popracować.

Cytat(Daiquiri)
[-] Nie rozumiem stosowania podwójnych breadcrumbsów (bo to chyba są breadcrumbsy?),

Chodzi o listę kategorii, czy o coś innego?

Cytat(Daiquiri)
[-] I tak na marginesie, ktoś jest ninja i ma niewidzialne IP smile.gif:
* Zalogowany jako: test2
* Ostanio zalogowałeś się 01.01.1970, o godzinie 01:00 z komputera o numerze IP

Panel klienta pisałem wczoraj i są błędy przy dodawaniu statystyk użytkowników do bazy. Będzie trzeba poprawić. Poprawione.

Cytat(Daiquiri)
[-] Nie ma wyloguj? Aaa sorry jest, ukryte. Posunięcie wbrew webusability! smile.gif

Gdzie według ciebie powinno być?

Cytat(Daiquiri)
Niektórych rzeczy nie ma, np. napisz do nas. czy dodaj do koszyka, więc niewiele jest do oceny. Wyglądu nie oceniam.

Nie wiem co by było do oceniania w napisz do nas, ale racja - nie ma. Zapomniałem zrobić. Ale koszyk jest.
Daiquiri
Cytat(thomson89 @ 14.11.2010, 12:06:23 ) *
Chodzi o listę kategorii, czy o coś innego?
Tak. Dwa rzędy nad produktem.

Cytat(thomson89 @ 14.11.2010, 12:06:23 ) *
Gdzie według ciebie powinno być?
Zwyczajowo po prawej stronie.

Cytat(thomson89 @ 14.11.2010, 12:06:23 ) *
Nie wiem co by było do oceniania w napisz do nas, ale racja - nie ma. Zapomniałem zrobić.
Formularz, jego walidacja czy komunikaty.

Cytat(thomson89 @ 14.11.2010, 12:06:23 ) *
Ale koszyk jest.
Tak, ale z podstrony produktu niczego do niego nie dodasz (klikając na ikonę). No i nie ma możliwości usunięcia pozycji z koszyka.
thomson89
Cytat(Daiquiri @ 14.11.2010, 13:13:28 ) *
Tak, ale z podstrony produktu niczego do niego nie dodasz (klikając na ikonę). No i nie ma możliwości usunięcia pozycji z koszyka.

Dziwne. U mnie działa dodawanie jak i usuwanie. Możesz powiedzieć na jakiej przeglądarce ty testowałaś?
Daiquiri
Wchodzę np. na http://www.sklep.gl-art.pl/K_MIY_CZA_BA-9 i klikam dodaj do koszyka. Nic się nie dzieje. Działam na Mac OS X / Firefox 3.6.12
thomson89
Mam nadzieję że masz włączone JS? smile.gif Rzeczywiście jest z tym błąd. Nie wiem tylko czemu niektórym działa, a niektórym nie - mi np. częściej działa ale zdarzają się momenty kiedy nie działa. Będę musiał się tym zająć.

I czekam na inne oceny smile.gif

Mephistofeles
Na Chromie działa koszyk.

W rejestracji wyświetlasz 2x info o sprawdzaniu konta.
Poza tym nie podoba mi się umieszczenie kategorii produktów, powinny być jakoś oddzielone od innych opcji menu.
Dodaj do koszyka pole całkowita wartość, bo nie widać ile płacę za jakiś przedmiot w większej ilości, tylko ile za całość.
thomson89
Poprawiłem koszyk. Proszę o sprawdzenie. U mnie "niestety" działa więc nie wiem czy u innych też będzie działać.
Spawnm
Poklikałem po produktach, wchodzę w koszyk i widzę: Produkt: 0212 4W
Może jakaś miniaturka?

+ nie widzę cen , dopiero w koszyku się pokazują.
Jeśli ceny mają się pokazywać po zalogowaniu to daj koszyk dla zalogowanych.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.