Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP]Includowanie zmiennej
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
PiNkOs
Witam,

W pliku tablica.php mam obrazek, który jest wyświetlany za pomocą biblioteki GD, imagestring i takie tam...

Chodzi mi oto, aby z pliku koniec.php były widoczne zmienne z pliku tablica.php (abym mógł je odczytywać).

Na bezpieczeństwie tego skryptu (pliku tablica.php) nie zależy mi, ponieważ nie ma tam żadnych poufnych danych.

Proszę o pomoc, jest to dla mnie ważne.
lDoran
Jeden wielki bełkot, nie rozumiem o co Tobie chodzi. Daj lepiej kody obu tych skryptów.
PiNkOs
W pliku tablica.php mam zmienne takie jak:

  1. $str_dod = $bkb2 + $hot2 + $linken + $guinsoo + $dagon_1lvl2 + $dagon_2lvl2 + $dagon_3lvl2 + $dagon_4lvl2 + $dagon_5lvl2 + $necro_1lvl + $scepter6 + $mekansm7 + $buckler7 + $urn + $headdress + $basher2 + $manta + $ethereal + $sangle_yasha4 + $satanic + $skadi2 + $sangle + $pt_str + $bracer + $band + $null + $wand + $ghost_scepter;


oraz w tym pliku wyświetlany jest obrazek (GD), a ja chcę same zmienne


A z pliku koniec.php chciałbym mieć dostęp do zmiennej $str_dod

/Plików nie zapodaje bo jest tam ok 5 000 linijek kodu (ze zmiennymi, imagestringi i takie tam) - myęlę, że nie ma sensu

Przykład:

A.php
  1. <?php
  2. echo "AAAAAAAaaaaaaaaaaaaaaaaaaa";
  3. $a = "aaa";
  4. ?>


I z tego chcę wyciągnąć samą zmienną do pliku B.php bez wyświetlania tekstu(echo)
Kamil Pietrzak
na poczatku includowanego pliku zrob <?
karis
najzwyczajniej includujesz plik ze zmiennymi:

  1. <?php
  2. include 'file.php';
  3. ?>


i masz dostęp do tych zmiennych
PiNkOs
OK czyli mam tak:

  1. include($_POST['stats']."&itemy=1&item1=".$_POST['item1']."&item2=".$_POST['item2']."&item3=".$_POST['item3']."&item4=".$_POST['item4']."&item5=".$_POST['item5']."&item6=".$_POST['item6']);


i error:

Cytat
Warning: main(tablica.php?lvl=1&typ=1&id=3&str=23&agi=15&int=15&arm=3&dmg=55-57&hp=587&mana=195&itemy=1&item1=8&item2=0&item3=0&item4=0&item5=0&item6=0) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xxx/public_html/koniec.php on line 2

Warning: main(tablica.php?lvl=1&typ=1&id=3&str=23&agi=15&int=15&arm=3&dmg=55-57&hp=587&mana=195&itemy=1&item1=8&item2=0&item3=0&item4=0&item5=0&item6=0) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xxx/public_html/koniec.php on line 2

Warning: main(tablica.php?lvl=1&typ=1&id=3&str=23&agi=15&int=15&arm=3&dmg=55-57&hp=587&mana=195&itemy=1&item1=8&item2=0&item3=0&item4=0&item5=0&item6=0) [function.main]: failed to open stream: No such file or directory in /home/xxx/public_html/koniec.php on line 2

Warning: main() [function.include]: Failed opening 'tablica.php?lvl=1&typ=1&id=3&str=23&agi=15&int=15&arm=3&dmg=55-57&hp=587&mana=195&itemy=1&item1=8&item2=0&item3=0&item4=0&item5=0&item6=0' for inclusion (include_path='/usr/lib/php:/usr/local/php4/lib/php:.') in /home/xxx/public_html/koniec.php on line 2
Skie
Plik include'ujesz bez podawania parametrów żadnych... po prostu include("tablica.php"); i nic więcej...
Kamil Pietrzak
$_POST[''] uzyj w includowanym pliku
PiNkOs
Ale zaraz... ja potrzebuję te zmienne GET'owe, ponieważ zmienne zawarte w pliku tablica.php są zależne od nich...

Post odpada bo w pliku tablica.php jest obrazek wygenerowany za pomocą GD.

Istnieje inny sposób?
Kamil Pietrzak
przepisz sobie posty do jakiejs tablicy posredniej

$dane['item1'] = $_POST['item1'];
$dane['item2'] = $_POST['item2'];
$dane['item3'] = $_POST['item3'];

include('tablica.php');

a w tablica.php:
echo dame['item1'];

tak trudno?smile.gif
PiNkOs
Pisałem, że posty odpadają, bo obrazek będzie wyświetlany nie tylko na mojej stronie. Będzie mógł on być wyświetlany na innych stronach...
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.