Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [PHP][CSS] include, require - niechciana zmiana formatowania strony
Forum PHP.pl > Forum > Przedszkole
nimda
Mój pierwszy post, więc na początku chciałbym wszystkich serdecznie pozdrowić : ) w php coś juz tam kiedyś pisałem i nie miałem nigdy większych problemów, aż do dzisiaj.. wziąłem się za "większy" projekt i juz od samego początku pojawiają się schody, sprawa wygląda tak: stworzyłem sobie w html-u stronke która miała mi służyć jako szablon do dalszego projektu, starałem się jak mogłem, zeby strona wyglądała w każdej przeglądarce identycznie i powiedzmy ze uzyskałem zadowalający efekt. Problem pojawia się niestety, gdy ten kod chce sobie wrzucić w np. include'a albo require'a.. formatowanie wówczas zmienia się diametralnie i uprzedzam juz pytania, css formatuje zaincludowane znaczniki, ale jakby nie do konca... troche mnie to zdziwiło, ale pomyslałem ze jakos to "obejde" i w sumie mi sie udało, zaincludowałem 1 plik z funkcjami tworzącymi mi strukture dokumentu html i wszystko ok, zadowolony wziałem sie dalej do pracy, napisałem kolejny plik z funkcją łączenia się z bazą danych (nie zawierał on żadnego elementu który mógłby wpływać na formatowanie strony) i znowu po zaincludowaniu zmienia się formatowanie.. po kilkudziesięciu próbach wysnułem generalny wniosek, jeżeli includuje wiecej niż 1 plik z funkcjami (niezależnie od tego co zawierają te funkcje), zmienia mi sie formatownie strony.. WHY? bardzo proszę o jakies sugestie, bo czas goni a ja stoje w miejscu.. dziękuje i pozdrawiam
mafi
jesli mozesz to wrzuc kod, sprubuje ci pomoc winksmiley.jpg
markonix
Czy przypadkiem nie masz wyłączonych errorów w PHP?
nimda
mam postawionego Wampa i szczerze mowiac nic w nim nie grzebałem, ale wątpie zeby o to chodziło, bo juz wcześniej jakis tam sklep internetowy napisałem, i wszystko działało.. nie mialem takich akcji chorych, za chwile lece na labore, jak wróce to wrzuce kod to obadacie..
Maciek1705
Witam wrzucania całej stronki jako szablonu nie polecam bo później dzieją się dziwne akcje. Ja to robiłem tam że szablon strony tworzyłem w xhtml 1.1 dzieliłem go na 2 sekcje tz. pierwsza zawieraz znacznik html wszystko to co jest w nagłówku body i dalsze powtarzające się części, druga sekcja zawierała znacznik zamykający body, html i inne typ div jak były. Jak to miałem tworzyłem sobie taki plik:
  1. <?php
  2. require_once('sekcja1.php');
  3. require_once('UstawieniaBazy.php')
  4.  
  5. echo "tu wstawiamy środek strony itp";
  6.  
  7. require_once('selcja2.php');
  8. ?>


i nigdy nie było problemów. Spróbuj w ten sposób polecam.
nimda
problem w tym ze dokładnie tak robiłem, niestety gdy 'sekcja1.php' zawierała znaczniki html, meta idt od początku strony do treści właściwej, a 'sekcja2.php' stopke i znaczniki zamykające dokument strona sie sypała (miałem 2x require), dopiero w momencie gdy sekcje 1 i 2 wrzuciłem do 1 pliku 'funkcje_serwis.php' wszystko działało jak należy, niestety taki sposób mi nie odpowiada, bo wtedy w tym pliku robi sie straszny balagan, a funkcji troche bede miał i widze ze na samym początku juz jest ciężko sie połapać, a co to będzie gdy dojdzie ich jeszcze kilkanaście.. zazwyczaj do strony wrzucałem 1 funkcje

np.

funkcje_serwis.php
  1. <?php
  2.  
  3. include_once('funkcje_bazy.php');
  4. include_once('funkcje_wyswietl.php');
  5. ... itd.
  6. ?>


ona dopiero zawierała includy do plików z funkcjami, podzielonymi w jakiś logiczny sposób.. taki sposób bardzo mi odpowiadał, był przejrzysty i względnie zrozumiały, nie wiem czemu teraz tak nie moge zrobić, podejrzewam że błąd jest trywialny, ale siedze juz któryś dzień z kolei i nie moge go znaleźć..


a więc tak, żeby nie zaśmiecać forum daje linki do strony, skryptów i css-a potrzebnych do odpalenia całości
www.nimda.za.pl/temporary/jquery.easing.min.js
www.nimda.za.pl/temporary/jquery-1.4.2.min.js
www.nimda.za.pl/temporary/jquery.lavalamp.min.js
www.nimda.za.pl/temporary/lavalamp_test.css
www.nimda.za.pl/temporary/main.css
www.nimda.za.pl/temporary/forummain.php

kod sobie wyciągniecie z ostatniego pliku, chciałem wrzucic w posta, ale sie pluło ze za długi jest..

widze ze jest tego strasznie dużo, za co z góry przepraszam.. i teraz problem jest taki, jeżeli odpale w jakiejkolwiek przeglądarce wszystko działa, formatuje tak jak powinno.. nie wygląda to za dobrze, bo nie ma grafiki, ale jest w pełni skalowalne, wszystko tak jak należy.. przy próbie dołączenia czegokolwiek, nawet pustego pliku z rozszerzeniem .php formatowanie sie sypie..
wdev
Po pierwsze - popraw sobie kodowanie znaków, bo się sypie.

Po drugie - waliduj. Nic dziwnego, że Ci się stronka sypie, jak nie masz poprawnego HTML-a. Jak już będziesz przechodził walidację bez problemu, to się zgłoś z poprawionym kodem do analizy.

Po trzecie - wiesz, że pliki PHP są wykonywane na serwerze i nikt nie zobaczy Twojego kodu PHP na podstawie podanego pliku?
nimda
Wiem z php jest wykonywane po stronie serwera, ale zlinkowany plik nie ma kodu php w ogole, nadałem mu rozszerzenie .php zeby móc dodać require.. a co sie później dzieje to juz napisałem wcześniej.. postaram sie ogarnąć kod i dam znać

temat do zamknięcia, po pomyślnie wykonanej walidacji problem nadal ten sam, na localhoscie strona sie sypie, jednak po wrzuceniu na serwer wszystko działa jak należy, wina tkwi najwidoczniej w Wampie. pozdrawiam, dziękuje za odpowiedzi i przestrzegam innych z podobnymi problemami pozdro
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.