Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Adobe prezentuje środowisko AIR 2.5
Forum PHP.pl > Wortal > Newsy
Spawnm
Firma Adobe wprowadziła wersję 2.5 środowiska AIR. Pojawił się szereg nowych funkcji, w tym obsługa ekranów dotykowych.

Adobe po raz kolejny dowodzi, że zamierza twardo walczyć o pozycję na rynku technologii multimedialnych. Dzisiaj, podczas targów Adobe MAX 2010 firma zaprezentowała wersję 2.5 środowiska AIR. Przeznaczone jest ono dla systemów operacyjnych Windows, Mac OS X i Linux, tabletu BlacBerry, Androida i iOS, a także telewizorów. Wprowadzono szereg zmian takich jak obsługa ekranów dotykowych, akcelerometrów, a także akceleracja sprzętowa. Ma to ułatwić tworzenie aplikacji programistom korzystającym z języka Flash, których jest ponad 3 mln na całym świecie. Pełna lista zmian w Adobe AIR 2.5 dostępna jest na stronach producenta.

Firma ogłosiła też uruchomienie e-sklepu Adobe InMarket, z którego zadaniem będzie udostępnianie aplikacji stworzonych za pomocą AIR na różne platformy. Nie obejmie on oczywiście urządzeń firmy Apple z systemem iOS, ale może stać się dla App Store sporym zagrożeniem. Programiści będą przygotowywać tylko jedną wersję aplikacji, z której korzystać będzie można na wielu platformach.

źródło
DeathScythe
Miło by było gdyby Adobe pomyślało w końcu o multi-thread'ingu dla swojego AIR'a, albo choćby thread-job'sach. Od premiery AIR'a 2.0 doszło mase dodatków - mult-tough i innych "gadżetów", ale podstawowa wydajność w obliczeniach dalej kuleje.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2020 Invision Power Services, Inc.