Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Przeróbka skryptu „losowo wybrany tekst na stronę”
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
tombombadil
Witam
Mam ciekawy skrypt pozwalający umieścić na stronie dużą ilość informacji nie zabierając przy tym dużej powierzchni. Skrypcik pobiera dane z pliku txt i ładuje do tabeli a funkcja wypluwa to rekord po rekordzie losowo i w pętli.
Wszystko działa ładnie ale jedyne tagi jakie w takiej formie mogą się znaleźć w pliku txt to te które nie mają cudzysłowów. To eliminuje np. a href=" "czy class=" "
Proszę o pomoc w jaki sposób można przerobić funkcję aby móc używać wszystkie tagi w pliku txt.
I jeszcze jedno pytanko. W źródle strony widnieje tabela z całą zawartością pliku txt. Czy można wnioskować z tego, że roboty będą widzieć to właśnie w taki sposób? Bo jeśli tak to jest to fajne narzędzie do robienia linkowni po stronie wraz z opisami przy czym zaoszczędza się na miejscu indeksu strony gł.

Oto skrypt:

<script type="text/javascript">
<!-- <![CDATA[
teksty = new Array(
<?
include('porady.txt');
?>
);
function pokaz() {
txt = teksty[Math.round(Math.random()*(teksty.length-1))];
document.getElementById("text-small").innerHTML = txt;
setTimeout("pokaz()", 8000);
}
pokaz();
// ]]> -->
</script>


A tu przykładowa zawartość pliku txt:


"<UL><LI>tekst1 wiersz1<br/>tekst1 wiersz2<br/><br/></UL>",
"<UL><LI>tekst2 wiersz1<br/>tekst2 wiersz2<br/><br/></UL>"


Pozdrawiam
wookieb
addslashes na tekstach, które chcesz zapodać do js.
tombombadil
Dzięki bardzo choć po próbach z dostawianiem w odpowiednie miejsca '&quot;' w pliku txt przez przypadek wpadłem na proste rozwiązanie – pojedynczy cudzysłów:

"<UL><LI><a href='index1.php class='marker'>Link1</a><br/>tekst1 wiersz2<br/><br/></UL>",
"<UL><LI><a href='index2.php class='marker'>Link2</a><br/>tekst2 wiersz2<br/><br/></UL>"


... i działa pod IE i Mozilla choć nie wiem dlaczego smile.gif i jak to jest z różnymi wersjami przegladarek no i czy roboty podążają za takimi odnośnikami bo w źródle link wygląda tak:
<a href='index.php1' class='marker'>Link1</a>
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.