Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] lokmap.webnitro.eu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
nitro18
Witam serdecznie,

W ramach pracy inżynierskiej przygotowałem portal społeczności owy z geolokalizacją o nazwie LOKMAP. LOKMAP pozwala na umieszczanie zdjęć na mapie na podstawie lokalizacji ich zrobienia.
Jest kilka metod na lokalizację:
=> Jeżeli masz aparat cyfrowy i nawigację satelitarną GPS to ściągnij program do zrzucania danych z odbiornika (np. BeepLineGPS) uruchom program zrzucaj dane do pliku na GPSie, i rób zdjęcia
=> Jeżeli masz telefon komórkowy z wewnętrznym odbiornikiem GPS (obsługujący location API JSR-179) (i) aprat cyfrowy to pobierz mój program i zrzucaj dane GPS na komórce.
=> A jeżeli masz sam aparat cyfrowy to skorzystaj z programu do geotagowania zdjęć, np. GeoSetter, Picasa. Oznacz zdjęcia na mapce i zapisz.
Portal posiada m.in. funkcje:
=> System znajomych
=> Grupowanie znajomych
=> System wewnętrznych wiadomości
=> System zaproszeń
=> Dodawanie i wyświetlanie zdjęć (grupowane w galerie)
=> Wyświetlanie na mapie zdjęć użytkownika i znajomych w pobliżu (określanie powiększenie mapy i odległości od zdjęć innych zdjęć)
=> Usługa "Powiadamianie SMS" – bądź informowany o nowej wiadomości na portalu lub nowym zaproszeniu przez dostanie SMSa.
=> GeoGPS – zobacz pożyteczne programy, oraz filmy zrób to sam, czyli jak zgrać dane GPS w BeepLineGPS, AutoMapie, jak geotagować zdjęcia.


Jeżeli ktoś jest zainteresowany, masz zdjęcia, chcesz oznaczyć ich lokalizację na mapie to proszę wejść na stronę:


www.lokmap.webnitro.eu


Oczywiście jeszcze będę prosił o wypełnienie ankiety.
Ankieta jest stworzona na platformie Moodle (służącej głównie do e-elearningu), dlatego też wymagane jest zalogowanie się.
Co kilka dni będę tworzył konta na Moodle’u i wysyłał loginy i hasła do użytkowników portalu LOKMAP ze szczegółami.

Dziękuję i pozdrawiam.
r4xz
[ - ] brak konta testowego
[ - ] marna grafika
[ - ] można gdzieś tą mapkę obejrzeć albo chociaż wszystkie zdjęcia?

[ + ] dobry pomysł

email: efgypyd@lykamspam.pl
pass: test1234
rzymek01
Jak na pracę inżynierską powinieś zadbać również o poprawność kodu i wykorzystanie najnowszych technologii, a tutaj błędy oraz strona na "tabelkach"
Speedy
Ciekawy pomysł, ale przydałaby się jakaś mapka na dzień dobry, żeby można było pooglądać wszystkie lub np. ostatnio dodane lokalizacje wraz ze zdjęciami. Poza tym, grafika strony nie zachęca do korzystania z serwisu, gdyż IMHO jest po prostu brzydka, a jest to tak samo istotny element, jak oprogramowanie winksmiley.jpg.
DiH
Grafika leży. HTML leży. Tak przy okazji: http://en.wikipedia.org/wiki/XHTML. XHTML ma już 10 lat. Będąc na studiach inżynierskich, i wiążąc swoją karierę z tworzeniem czegokolwiek jako web developer warto byłoby jednak opanować coś, co jest standardem od ponad dekady. Wiem, że pewnie nie jesteś grafikiem, ale ktoś ją jednak zrobić musiał. I pewnie szablonów też za często nie tworzysz, ale ktoś musiał. Tyle, że jeżeli to ma być praca inżynierska - czyli coś co teoretycznie reprezentuje Twój poziom - to używanie HTML, do tego tabelek do budowania szablonu jest niedopuszczalne. To, że jesteś programistą wcale Cię nie tłumaczy. Mam nadzieję, że oskryptowanie wygląda lepiej z poziomu kodu.
nitro18
DiH... no co ty nie powiesz. Teraz powoli wchodzi HTML5. Za 10 lat mi powiesz, że XHTML jest przestarzały i trzeba używać HTML5. Od kiedy XHTML jest standardem? Bo nigdzie nie jest zapisane. Do twojej wiadomości ja robię konkretną specjalizację a nie ogólne studia związane z webem, więc przestań się bawić w jasnowidza. Odezwał się ten któremu HTML leży. Sprawdziłem 2 twoje prace z twojej strony. U mnie jest 35 błędów, 3 ostrzeżenia, u Ciebie 1 się waliduje druga już nie: 87 błędów, 50 ostrzeżeń. Więc może najpierw zacznij sam się szkolić a potem zacznij szkolić innych. W sumie walidator tylko podpowiada a nie narzuca. Jedyną znaną (mi) stroną która się waliduje jest WP napisana z deklaracją XHTML 1.0 Strict. Inne znane strony się nie walidują i nikt nie narzeka. Nasza Klasa - 35 błędów, 8 ostrzeżeń (HTML 4.01 Strict), interia.pl - błędów, 1 ostrzeżenie (XHTML 1.0 Transitional), onet.pl - 25 błędów, 13 ostrzeżeń, google.pl - 35 ostrzeżeń, youtube.com - 117 ostrzeżeń, twoja strona - dih.com.pl - 44 błędy, 36 ostrzeżeń. Widzisz nawet najwięksi giganci traktują walidator z przymrużeniem oka. A co ty ksiądz jesteś że będziesz mnie wyspowiadał ? Grafikę nie ja robiłem, ponieważ życie projektu zostało przedłużone to na początku szablon był konsultowany z kilkoma osobami i nic nie widziały złego. Przeciętnego użytkownika nie obchodzi walidacja kodu tylko funkcjonalność, a ja jakiś śledzików i nie śledzików nie mam zamiaru tworzyć.
Nie wiem czy ty tylko zachowujesz się jak głupek czy tylko tak wyglądasz, więc przestań się mądrzyć bo mieszkanie w większym mieście do niczego Cię nie uprawnia. I jesteś studentem a nie doktorantem co ma muchy w nosie.
A "Mam nadzieję, że oskryptowanie wygląda lepiej z poziomu kodu. " to kolejne jasnowidztwo więc niby się znasz a nic nie przetestowałeś. I tyle.



r4xz

- na nk też nie ma testowego
- najpierw musisz uploadować zdjęcia a potem możesz je przeglądać.

Speedy
Na dodatkową mapką można pomyśleć... W sumie to góra (i nawet i nie) 1 dzień roboty.



Później poprawię to co walidator nawalił, żeby usunąć część błędów.

Ja nie wiem co wam się tam nie podoba, jakiś cudów nie ma.
r4xz
Cytat(nitro18 @ 4.10.2010, 18:42:24 ) *
- na nk też nie ma testowego

nk nie zamieszcza tutaj strony do oceny.

po co w ogóle zamieszczasz tutaj stronę do oceny? (oczywiście każdy wie, że do nabicia użytkowników...) ludzie mówią ci co jest nie tak, źle wygląda etc., a w końcu strona jest robiona dla LUDZI. więc czemu ich krytykujesz, zamiast dostosować swoją stronę do potrzeb tego grona?

tyle w tej sprawie! więcej nie będzie.
nitro18
Skoro jesteście takimi "ekspertami" w szablonach to słucham waszych propozycji (w postaci linków do szablonów)
nospor
Słuchaj, ludzie ci tu dobrze radzą, a ty do nich z taką wrogością... nie ich wina ze jestes x lat do tyłu. Wyglądu strony już od dawna nie tworzy się na tabelkach tylko na divach. Tabelki służą do przedstawiania danych tabelarycznych.

W necie jest masa stron z szablonami, np tu:
http://www.freecsstemplates.org/

edit:
to jest dobre
http://www.code-sucks.com/css%20layouts/fi...th-css-layouts/
nitro18
Wypraszam sobie.
nospor
Ke? Co sobie wypraszasz? Ze niby moja wypowiedź w czymś uraża Twoje uczucia?

Cytat
Nie wiem czy ty tylko zachowujesz się jak głupek czy tylko tak wyglądasz, więc przestań się mądrzyć bo mieszkanie w większym mieście do niczego Cię nie uprawnia.
Odnoszę wrażenie że pochodzisz z wioski i masz z tego powodu jakieś kompleksy - nie upoważnia Cię to do nazywania ludzi głupkami tylko dlatego, że starają się ci doradzić. PRZYSTOPUJ wiec
nitro18
kolejny jasnowidz z odnoszeniem wrażeń
nospor
Jak zmienisz ton wypowiedzi to zapraszam ponownie.
Jak się zachowujesz tak cię oceniam. Zacznij się zachowywać normalnie to cię normalnie ocenią.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.