Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Object-oriented programming
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
Stron: 1, 2
Cysiaczek
Dzień dobry.

Od dziś, dział dotyczący problemów z programowaniem obiektowym, na wniosek ~erixa i przy aprobacie reszty zespołu, zmienił nazwę na Object-oriented programming.
Zmiana jest podyktowana chęcią wyeliminowania tematów które z OOP nie mają nic wspólnego np. Klikam w obiekt i nic się nie dzieje, czy w ogóle pisaniem tematów w tym dziale, bo tak, przecież właśnie mój problem dotyczy obiektu to napiszę tutaj!.

Mówiąc zwięźlej - chcemy odstraszyć niezdecydowanych. aaevil.gif

Pozdrawiam
phpion
Hmmm, a co to da? Czy faktycznie zmiana nazwy wyeliminuje niechciane tematy? Moim zdaniem nie. No i kwestia języka: dlaczego po angielsku? Polski odpowiednik to przecież programowanie zorientowane obiektowo (aczkolwiek lepszą nazwą wg mnie była poprzednia programowanie obiektowe).
erix
Moja argumentacja z naszej dyskusji:
Cytat
Co zmieni? Pomyśl wg zielonego: obiekt, to wg laika cokolwiek, co jest powiązane z jakimś obiektem, nie stricte klasą. Szara owieczka ma problem np. z przyciskiem i sobie skojarzy:
  • przedszkole nie pasi, problem przerośniętego ego początkujących
  • php? no za ogólne
  • po stronie przeglądarki? no tak, ale też za ogólne
  • hydepark? no to przecież nie związane z główną dyskusją forum
  • giełda, to wiadomo tongue.gif


Programowanie obiektowe - skojarzy, że ten guzik jest jakimś obiektem i ze wszystkich pasujących mu działów właśnie ten wyda mu się najbardziej odpowiedni do istoty problemu. A widząc np. skrót OOP nie będzie mu się chciało nawet zobaczyć, co to za skrót, o rozwinięciu nie wspomnę. A kto programuje obiektowo będzie od razu wiedział, o co chodzi.


Więc odnosząc się do
Cytat
Czy faktycznie zmiana nazwy wyeliminuje niechciane tematy? Moim zdaniem nie.

Nie zaszkodzi spróbować.

x2, co do języka
Cytat
No i kwestia języka: dlaczego po angielsku?

:
Cytat
Cytat
Taki zabieg uzasadniam tym, że jednak znajdujemy się na forum polskojęzycznym i rezygnować z tego języka nie powinniśmy pochopnie.

Też jestem za językiem polskim, gdzie się da, ale nie zapominajmy, że jest to forum o programowaniu. Piszesz firewall, czy ściana ogniowa? Który zwrot przychodzi Ci jako pierwszy, gdy myślisz o sprzęcie/oprogramowaniu kontrolującym połączenia z Siecią?
tomahawk
A dlaczego po angielsku?
Przecież to polskie forum...

Nie przesadzajcie! Firewall to już się przyjął i to jest jedno słowo.

A object oriented programming to nie jest słowo tylko po prostu zwrot po angielsku. Jest różnica między mówieniem po angielsku a używaniem słów zapożyczonych z angielskiego jak np. firewall.

A poza tym dla anglika firewall (jeżeli mówimy o komputerach) to nie jest ściana ogniowa i nie wolno tego tak tłumaczyć!

Cytat
Piszesz firewall, czy ściana ogniowa?

A jak mówisz po polsku o programowaniu zorientowanym obiektowo to object oriented programming czy programowanie zorientowane obiektowo?
everth
Podobno zamieszczenie ogłoszenia o pracę w języku angielskim powoduje zmniejszenie liczby odpowiedzi o 50-60%. Widać i tutaj chcą przetestować tę zależność. Bardziej spiskowa teoria dziejów podszeptuje mi że pewne forum chce być przez to być bardziej pr0. Ale co ja tam maluczki mogę wiedzieć o powodach działania wielkich tego świata.
tomahawk
No i co zostawicie nazwę działu po angielsku?
Bez sensu... i zero logiki.
Żenua ogólnie.
erix
Cytat
A poza tym dla anglika firewall (jeżeli mówimy o komputerach) to nie jest ściana ogniowa i nie wolno tego tak tłumaczyć!

Widzę, że zamiast skupiać się na istocie problemu, to będziemy się teraz łapać za słówka, merytoryka pełną gębą.

Do wszystkich zrzędzących - jeśli będziecie siedzieć na forum i moderować 24h na dobę tamten dział, do którego trafiają liczniki w JS, kapcie, rzeczy zupełnie nie związane z programowaniem obiektowym/zorientowanym obiektowo - nie ma problemu, wracamy do starej nazwy działu.

Ale jeśli nie będzie ochotnika, nazwa pewnie zostanie; mamy wystarczająco dużo pracy na forum, więc każda sposobność na ukrócenie pewnych procederów w zarodku jest na wagę złota.

Krótka piłka, znajdzie się ochotnik? Nie? No to po co te narzekania? Dlaczego nazwa została zmieniona - wyjaśnione. A bicie piany dla samego bicia nie jest argumentem. Najbliższy czas pokaże, czy pomysł był słuszny (chyba że będziecie sabotować innych, aby celowo dodawali pierdoły do tego działu, a wiem, że są osoby, którym nudzi się wystarczająco mocno tongue.gif).
wookieb
Cytat(erix @ 11.08.2010, 20:00:21 ) *
Widzę, że zamiast skupiać się na istocie problemu, to będziemy się teraz łapać za słówka, merytoryka pełną gębą.

A czego innego można się spodziewać po naszych forumowiczach smile.gif

Cytat(erix @ 11.08.2010, 20:00:21 ) *
Do wszystkich zrzędzących - jeśli będziecie siedzieć na forum i moderować 24h na dobę tamten dział, do którego trafiają liczniki w JS, kapcie, rzeczy zupełnie nie związane z programowaniem obiektowym/zorientowanym obiektowo - nie ma problemu, wracamy do starej nazwy działu

Kapcie? Ja codziennie modle się o kapcie bo nie mogę znaleźć odpowiednich.

Mnie też nie odpowiada nazwa angielska ale cóż jak na głupotę użytkowników nie da rady to niech tak zostanie. Przekonamy się czy to daj jakikolwiek efekt, więc nie wiem po co tak bardzo się czepiać smile.gif

Aczkolwiek mistrzostwem tego tematu JEST!
Cytat(Cysiaczek)
Dzień dobry.

Hahahahahah
tomahawk
Czyli że ta nazwa jest po angielsku po to żeby niby nie trafiały tam niepotrzebne tematy?

Cytat
Widzę, że zamiast skupiać się na istocie problemu, to będziemy się teraz łapać za słówka, merytoryka pełną gębą.

Bez przesady to nie jest łapanie za słówka. Napisałeś bzdurną rzecz... a nie słówko.
erix
Brawo...
tomahawk
No to naprawdę administratorzy są żenujący.

Nie chce wam się moderować forum/nie umiecie zaprowadzić porządku to piszecie po angielsku żeby niektórzy pomyśleli że to dział w jęz. angielskim... Celowo wprowadzacie w błąd.
Najlepiej po arabsku napiszcie wszystko i będziecie do góry dupami leżeli.
wookieb
Cytat(tomahawk @ 11.08.2010, 22:21:25 ) *
Najlepiej po arabsku napiszcie wszystko i będziecie do góry dupami leżeli.

Zanim zaczniesz bluzgać i szerzyć herezje porównaj sprawność działania moderacji na tym forum z innym. Tutaj jest ona na bardzo wysokim poziomie ale co ty możesz wiedzieć jak jesteś tutaj tak krótko i od razu wyskakujesz z "ryjem" bo nie można nazwać tego inaczej.

Jeżeli naprawdę lubisz walczyć z idiotami to zapisz się do straży miejskiej i walcz z obrońcami krzyża pod pałacem.
Poza tym wskaż choć parę elementów braku porządku na forum to wtedy dyskusja będzie mogła iść w jakimkolwiek kierunku.
Damonsson
Cytat(tomahawk @ 11.08.2010, 21:23:36 ) *
Czyli że ta nazwa jest po angielsku po to żeby niby nie trafiały tam niepotrzebne tematy?


Bez przesady to nie jest łapanie za słówka. Napisałeś bzdurną rzecz... a nie słówko.


Jak to mówiła moja Pani od polskiego, rzecz to jest jak się na płocie gacie zawiesi winksmiley.jpg
tomahawk
Cytat(wookieb @ 11.08.2010, 22:32:01 ) *
Zanim zaczniesz bluzgać i szerzyć herezje porównaj sprawność działania moderacji na tym forum z innym. Tutaj jest ona na bardzo wysokim poziomie ale co ty możesz wiedzieć jak jesteś tutaj tak krótko i od razu wyskakujesz z "ryjem" bo nie można nazwać tego inaczej.

Jestem tutaj dłużej niż Ty.
Wyskakuje z ryjem bo to jest kuriozalne. Administratorzy po prostu nie radzą sobie z forum. A to co wyprawiają to żenujący brak profesjonalizmu.

Cytat(wookieb @ 11.08.2010, 22:32:01 ) *
Poza tym wskaż choć parę elementów braku porządku na forum to wtedy dyskusja będzie mogła iść w jakimkolwiek kierunku.

No np. angielskie nazwy działów. Może wam napisać moda do tego skryptu żeby automatycznie tłumaczył nazwy działów na coraz trudniejsze języki, proporcjonalnie do ilości postów?
wookieb
Cytat(tomahawk @ 11.08.2010, 22:38:57 ) *
Jestem tutaj dłużej niż Ty.
Wyskakuje z ryjem bo to jest kuriozalne. Administratorzy po prostu nie radzą sobie z forum. A to co wyprawiają to żenujący brak profesjonalizmu.

A to ty duchu serwera!
Cytat(tomahawk @ 11.08.2010, 22:38:57 ) *
No np. angielskie nazwy działów. Może wam napisać moda do tego skryptu żeby automatycznie tłumaczył nazwy działów na coraz trudniejsze języki, proporcjonalnie do ilości postów?

No brawo. Mamy jedno... w twoim mniemaniu. Czekamy dalej!
erix
~tomahawk, a ja dłużej niż Ty, i co? Będziemy się pojedynkować na cyferki? Ja nie mam zamiaru.

Cytat
Wyskakuje z ryjem bo to jest kuriozalne. Administratorzy po prostu nie radzą sobie z forum. A to co wyprawiają to żenujący brak profesjonalizmu.

Cóż, z perspektywy użytkownika wszystko wygląda na takie fajne. A z perspektywy moderatora już nie.

Prosty przykład - żeby zobligować użytkowników do stosowania się do regulaminu w Przedszkolu (chodziło o tagi w nawiasach), nie pomogły prośby, przyklejone ogłoszenie. Użytkownicy mieli to najzwyczajniej gdzieś. Ale wraz z lekkim tuningiem skina, doczepiłem się do ~hwao i poprawiłem po bodajże ~webdicepl prostego moda, który wymuszał dodanie tagu w tamtym dziale. Mam prosić specjalnie admina, żeby Ci pokazać, jakie są różnice z dodawaniem tagów przez użytkowników? Już nie pamiętam, kiedy ktoś z moderatorów musiał upominać postujących o dodanie tagu. A to była mordęga. Może się wydaje o, co to jest, nie mają nic lepszego do roboty, są moderatorami, to niech moderują! No tak, ale przy większej ilości takich postów zaczyna Cię dosłownie szlag trafiać. I bywa tak, że mimo początku dnia omijasz linka raporty, bo zwyczajnie masz dość, wolisz rozwiązać jakiś konkretny problem niż strofować użytkownika, który ma regulamin głęboko w dolnej części pleców.

A czasu nie ma nieograniczonego. Mimo że jest nas kilku, to nie ma tak, że non-stop na forum siedzą wszyscy. Ba, rzadko kiedy się to zdarza. Przede wszystkim własne zajęcia, praca, chyba wszyscy zawodowo kodzą, a forum moderują w wolnym czasie. Rozumiesz, co to znaczy?

Strugać cwaniaka może każdy, nam za moderowanie nikt płaci, robimy to na zasadzie wolontariatu.

Cytat
to piszecie po angielsku żeby niektórzy pomyśleli że to dział w jęz. angielskim... Celowo wprowadzacie w błąd.

Wprowadzamy w błąd? W jaki sposób?

Cytat
A czego innego można się spodziewać po naszych forumowiczach

Nie uogólniajmy; są naprawdę wartościowe osobowości, z którymi aż chce się dyskutować i nieraz poświęcić i pół godziny na napisanie posta. Np. dzisiejszy temat o pluginach, pełna kulturka, merytoryka, aż chciało się klepać. smile.gif

Cytat
No np. angielskie nazwy działów. Może wam napisać moda do tego skryptu żeby automatycznie tłumaczył nazwy działów na coraz trudniejsze języki, proporcjonalnie do ilości postów?

To napisz moda, który będzie implikował u użytkowników czytanie regulaminów. Potrafisz? Super, to czekamy i wtedy przywrócimy poprzednią nazwę działu od razu, jeszcze poproszę ~itsme albo ~scannera, aby Ci wysłali pisemne podziękowania w moim imieniu. winksmiley.jpg

I jedna konkluzja: nikt Cię tu nie trzyma - nie pasuje - droga wolna, jest tyle forów w Sieci, siłą trzymać nie będziemy. Ja traktuje forum jako stymulator dla mojej głupiutkiej mózgownicy, jeśli traktujesz jako helpdesk, to cóż... Twój problem. winksmiley.jpg
mrok
Taaa postawcie krzyż przy starej nazwie i brońcie jak niepodległości. Pewnie gdyby nie to info to nikt by nie zauważył zmiany winksmiley.jpg

Poco to całe bicie piany, za dużo czasu wolnego? - w zasadzie powinien pozostać tylko post Cysiaczek-a a reszta w kosz. Na forum jest 0.7mln postów, a część (jak i ten) tylko śmiecą.
tomahawk
Cytat(erix @ 11.08.2010, 22:57:46 ) *
~tomahawk, a ja dłużej niż Ty, i co? Będziemy się pojedynkować na cyferki? Ja nie mam zamiaru.

No to jak nic to po co to piszesz? Zupełnie niepotrzebnie.

Cytat(erix @ 11.08.2010, 22:57:46 ) *
To napisz moda, który będzie implikował u użytkowników czytanie regulaminów. Potrafisz? Super, to czekamy i wtedy przywrócimy poprzednią nazwę działu od razu, jeszcze poproszę ~itsme albo ~scannera, aby Ci wysłali pisemne podziękowania w moim imieniu. winksmiley.jpg

Jeżeli użytkownik nie przeczyta regulaminu to najprawdopodobniej zaraz go złamie. Trudno jest utrzymać forum jeżeli pozwala się użytkownikom łamać regulamin. I niech mi ktoś teraz powie że moderatorzy ciężko pracują skoro pozwalają łamać nagminnie regulamin. Pracować ciężko a dobrze to różnica. Można się ostro napiąć przed monitorem i mówić że się ciężko pracuje przy forum, a można ruszyć mózgiem i odpowiednio zarządzać forum aby nie trzeba było robić takich kuriozalnych jak z nazwą tego działu.
To jest kwestia tylko odpowiedniego regulaminu i trzymania się tego regulaminu nic więcej.
A jak rola moderatorów to nie egzekfowanie regulaminu tylko poprawianie użytkowników to żal mi was.... zmieńcie nazwę grupy na edytorzy bo moderatorzy z was kiepscy.
everth
Tak się zastanawiam, skoro była dyskusja, była decyzja - to po jaką cholerę ten temat? Ogłaszam, zamykam. Chyba że właściwa dyskusja jest teraz, ale to za bardzo przypomina mi niektóre niechlubne działania naszych polityków.
Co do moderatorów to nie mam do nich żalu bo za dobrze wiem co działo się na forum ubuntu.pl wraz ze wzrostem liczby użytkowników.
wookieb
Cytat(tomahawk @ 12.08.2010, 01:56:55 ) *
Trudno jest utrzymać forum jeżeli pozwala się użytkownikom łamać regulamin. I niech mi ktoś teraz powie że moderatorzy ciężko pracują skoro pozwalają łamać nagminnie regulamin. Pracować ciężko a dobrze to różnica.

Fail... Czyli uważasz, że rolą moderatorów jest zapobiegania łamania regulaminu tudzież siedzenie z nimi przy kompach? Masz jakieś niemiłe wspomnienia z upadku na głowę?
thek
Tomahawk. Pisze się fajnie, gdy się nie zna zaplecza. To forum to nie jakieś byle jakie, gdzie ludzie napiszą temat czy post raz na kilkadziesiąt minut i wystarczy jedna osoba do moderacji. Tutaj jest często w "godzinach szczytu" po kilka postów na minutę. Zapanuj nad tym. System raportów to tylko drobna pomoc ze strony userów. I tak większość modów musi przejrzeć wszystkie tematy i wszystkie posty. Wiele nawet nie zdąży być zaraportowanych a już ich nie ma. Wiesz jakie tu nieraz debilizmy odchodzą? Userzy piszący w skryptach dane dostępowe do swoich baz mysql czy temu podobne kwiatki. Bbcode i jego brak w tematach, brak tagów, niewłaściwe umieszczanie to najczęściej się powtarzające się czy tematy, które jak duchy wracają co chwilę ( "headers already sent" by dać jako najbardziej jaskrawy przykład ). Gdyby wszystko było super regulaminowo i rygorystycznie utrzymywane to dziennie z forum leciały by do kosza dziesiątki postów i przynajmniej po kilka tematów. Niektóre z nich są na tyle niejednoznaczne, że trudno podjąć decyzję od razu i najpierw trzeba całą sytuację wyjaśniać na zupełnie innym poziomie. Przykład? Był jakiś czas temu temat o napisaniu własnego webAPI dla allegro. Podniesiono kwestię legalności takiego rozwiązania. Ale to my jako administracja kontaktowaliśmy się z allegro by wyjaśnić tę kwestię... Nie użytkownicy.

To, że widać nasze niektóre działania, nie znaczy, że bycie modem tutaj oznacza tylko same przywileje i prestiż. Dla większości piszących tu forum = wejść, napisać temat, spojrzeć co ileś godzin/dni czy są odpowiedzi. Tylko niektórzy (i spośród nich właśnie rekrutują się moderatorzy), spędza na forum w czasie wolnym nawet kilka godzin dziennie. Niemal nie ma chwil poza nocą, by na forum nie siedział chociaż jeden moderator lub administrator. Myślicie, że moderka to tylko tematy? Spam na PW też trzeba monitorować. Gdy tylko zaczyna ktoś rozsyłać do byle kogo PW, w tym moderatorów, to chyba lepiej jeśli zajmujemy się tym zanim trafi do kilku tysięcy userów. Na PW dostajemy także prośby o pomoc z problemami, które nieraz nawet jako temat nie zaistnieją. Tak się tomahawk burzysz, ale spójrz choćby na to ile będąc od początku istnienia forum zaistniałeś w świadomości. Udzielasz się okazjonalnie, pomaganie innym też nie jest szczególnie widoczne. Osobiście o niebo bardziej kojarzę evertha, choć jest znacznie krócej niż Ty. Nawet nie mówię o wookieb. Chyba tylko z racji swojego języka i zachowania nie dostał on tu jeszcze moda, bo wiedzy naprawdę ciężko mu odmówić.

A userzy? Większość czyta regulamin metodą: "Dalej". Co z tego, że regulamin może być zarąbisty, skoro musielibyśmy przy zakładaniu tematu osobom poniżej 100-200 postów wyświetlać za każdym razem z wymuszaniem faktycznie jego przeczytania (wpisz X słowo z punktu 4 paragraf 8, zdanie nr 4). Inaczej nie przeczytają. Ba... Tutaj osoby mające po kilkaset postów walą czasem takie pytania, że ręce opadają. Byś widział w porównaniu do tego pytania-tematy pisane przez moderatorów. Czasem stopień ich złożoności przekracza na tyle poziom tutejszych użytkowników, że nawet nie dostaną choćby 1 posta w odpowiedzi. Moderatorzy i administracja sami tweakuja to forum i zapytałbyś się choćby kwiateusza ile zmian już w oryginalnym skrypcie ip.board wprowadzono właśnie po to by łatwiej jeszcze było tym zarządzać i użytkownikom ułatwić pisanie. A popatrz jak oni z tego korzystają. Taką idealną sytuacją był kiedyś temat zatytułowany:"Mały problem". Oczywiście temat do moderacji z mostu i tak się stało. Mod poprosił o zmianę tematu na zgodny z treścią i w efekcie user zmienił na... "Mały problem, ale dla mnie problem". Nie wiedzieliśmy czy śmiać się czy płakać. Czy masz jeszcze coś więcej do napisania? Czy możetylko będziesz bił pianę?

Dla mnie nazwa działu jest obojętna. Równie dobrze mogłoby to być napisane w base64 winksmiley.jpg
erix
Cytat
Jeżeli użytkownik nie przeczyta regulaminu to najprawdopodobniej zaraz go złamie. Trudno jest utrzymać forum jeżeli pozwala się użytkownikom łamać regulamin. I niech mi ktoś teraz powie że moderatorzy ciężko pracują skoro pozwalają łamać nagminnie regulamin.

Pytałem, jesteś w stanie podjąć się filtrowania każdego nowego posta? Coś nagle cicho się zrobiło?

Krótkie pytanie - byłeś kiedykolwiek moderatorem na trochę większym forum? Jeśli nie, to na Twoim miejscu siedziałbym po prostu cicho i nie robił sobie wstydu. Zrzędzić, to każdy może. nie pytaj, co forum może zrobić dla Ciebie; pytaj, co TY możesz zrobić dla forum. tongue.gif

Zaczynam powoli dochodzić do wniosku, że wystarczyło nie informować, że coś takiego ma miejsce; raczej wątpliwe, żeby ktoś zauważył zmianę i nie było by takiego bicia piany.

O, zapomniałem, że miałem ciastko robić. tongue.gif
phpion
O co się tak pieklicie? Czy użytkownicy forum (w tym ja) nie mogą wypowiadać własnego zdania? Jeśli cholera moderowanie sprawia Wam faktycznie takie problemy (praktycznie każdy post moderatora w tym temacie to "o jak nam źle") to może zrezygnujcie z obejmowanej funkcji.

Jeśli natomiast chodzi o ciszę w "zgłoszeniach" to ja chętnie zająłbym się pomocą w trzymaniu forum w ryzach. Jakby co - jestem chętny.
Cysiaczek
Opcja nazwania działu po polsku jest nadal aktualna. Brałem ją pod uwagę wcześniej, lecz skoro chodzi o odstraszenie od pisania, to w obcym języku efekt wydaje się mocniejszy, bo mniej zrozumiały, przynajmniej dla części ludzi.
Czy powinniśmy odstraszać? Moim zdaniem tak, bo użytkownicy, zwłaszcza niedoświadczeni, mają tendencję do pseudo-logicznej argumentacji dla swoich pomysłów i często kwalifikują problemy jako poważne, niespotykane, trudno-rozwiązywalne i umieszczają w działach takich jak OOP, Pro, czy FW. To nic złego, ale trzeba się przed tym bronić. Jeśli temat jest poważniejszy, to zapewne po czyjejś interwencji albo z inicjatywy któregoś moda zostanie zostanie przeniesiony do odpowiedniego działu.

W dziale OOP nie ma miejsca na pytania dotyczące składni PHP, a te pojawiają się nader często. W założeniach dział ten miał rozwiązywać problemy z paradygmatem i jeśli ktoś nie zna tego pojęcia, to niech lepiej pozostanie jedynie czytelnikiem tego działu. Pamiętajcie proszę, że wiele osób agreguje RSS konkretnych działów i zaawansowani programiści nie chcą czytać o classach i buttonach w JS, tylko o problemach projektowych, wzorcach i innych rzeczach związanych z orientacją obiektową.

Cytat(tomahawk @ 12.08.2010, 01:56:55 ) *
To jest kwestia tylko odpowiedniego regulaminu i trzymania się tego regulaminu nic więcej.

Ok, to ja Cię proszę i małe poświęcenie. Napisz, jak wg. Ciebie mamy wyegzekwować od użytkownika pisanie tematu w odpowiednim dziale? Więcej. Napisz, w jaki sposób taki zapis w regulaminie zdejmie nam z głowy konieczność zmoderowania wątku napisanego w złym dziale.

Cytat(tomahawk)
Administratorzy po prostu nie radzą sobie z forum. A to co wyprawiają to żenujący brak profesjonalizmu.

Jak ostatnio sprawdzałem , forum było responsywne, raporty obsługiwane, spamu prawie nie ma. Więc z czym sobie nie radzimy? Nie mówię, że wszystko jest tak jak bym chciał, ale nawet brak niektórych zmian, które powinny być wprowadzone jakoś nie przeszkadza w realizacji podstawowego celu tego miejsca. Jeśli jednak uważasz inaczej, to zgłoś swoje propozycje albo w ogóle zgłoś konieczność wymiany administracji, zbierz jakąś sensowną ilość użytkowników i do dzieła. Do stołka tu nikt nie przyrósł, a przynajmniej nie ja rolleyes.gif

Pozdrawiam

tomahawk
@erix
Oczywiście że jestem w stanie podjąć się filtrowania każdego posta. Ale nie jestem wolontariuszem.

Cytat
Ok, to ja Cię proszę i małe poświęcenie. Napisz, jak wg. Ciebie mamy wyegzekwować od użytkownika pisanie tematu w odpowiednim dziale? Więcej. Napisz, w jaki sposób taki zapis w regulaminie zdejmie nam z głowy konieczność zmoderowania wątku napisanego w złym dziale.

To wasz problem nie mój. A ja niestety jak już napisałem nie jestem wolontariuszem.
Nie wiedzą jak regulamin egzekwować laugh.gif

Cytat
Jak ostatnio sprawdzałem , forum było responsywne, raporty obsługiwane, spamu prawie nie ma. Więc z czym sobie nie radzimy?

Z użytkownikami którzy piszą co chcą i gdzie chcą.
Cysiaczek
Cytat
Oczywiście że jestem w stanie podjąć się filtrowania każdego posta. Ale nie jestem wolontariuszem.


Właśnie, a tu niektórzy dopłacają, żeby to miało taką formę jaką ma.
tomahawk
To dopłacajcie dalej. Bo takie forum na pewno na siebie nie zarabia.
wookieb
Coraz bardziej taka debilna dyskusja (z takimi argumentami) na temat działania forum nie ma sensu..
Cysiaczek
Wpadłeś na to, że nie musi? Może najgorsze wg. Ciebie jest to, że inne, w pewnym sensie komercyjne fora radzą sobie jeszcze gorzej, co? Zaczynasz trollować tomahawku. Wyciągasz "swoje wnioski" i uogólniasz w sposób nieprofesjonalny.

Może nieco rozwinę wypowiedź.
Jeśli masz jedynie do powiedzenia tyle, że forum, administracja, system moderacji są do dupy i nic nie proponujesz w zamian to po co się odzywasz w ogóle? Krytykę przyjmuję zawsze, jeśli jest konstruktywna. Natomiast Twoje "trzeba zrobić inaczej i jakbyście nie byli żenujący, to byście zrobili i ja wiem jak, ale nie powiem, bo nie jestem woluntariuszem", nawet śmieszne nie jest.
erix
Cytat
O co się tak pieklicie? Czy użytkownicy forum (w tym ja) nie mogą wypowiadać własnego zdania?

Oczywiście, że mogą. Ale jeśli ktoś bije pianę zupełnie bezpodstawnie, wychodząc wyłącznie z postawy roszczeniowej co Wy, #$@^*, zrzędzicie?! jesteście moderatorami, to Wasz psi obowiązek!, to się aż nóż w kieszeni otwiera...

Cytat
Jeśli natomiast chodzi o ciszę w "zgłoszeniach" to ja chętnie zająłbym się pomocą w trzymaniu forum w ryzach. Jakby co - jestem chętny.

Wystarczy klikać Raportuj. winksmiley.jpg
tomahawk
Konstruktywna krytyka czyli powiedz nam jak bo my nie wiemy:)

Już powiedziałem. Zmieńcie język forum na arabski. Albo wstawcie jakieś pop'upy żeby utrudnić pisanie.
To są rozwiązania tego samego typu co zmiana nazwy tego działu.

A jak nie to właściciel forum powinien zatrudnić osoby które w właściwy sposób umieją zarządzać forum. Najlepiej odpłatnie bo za darmo to się tak właśnie robi na skróty... kombinuje itd.

A ja wam nie powiem bo tego nie da się objaśnić w dwóch słowach... "pstryknijcie tym palcem czy tym i już". Trzeba wiedzieć jak postępować z takim forum i mieć do tego stosowne doświadczenie.
erix
Cytat
Już powiedziałem. Zmieńcie język forum na arabski. Albo wstawcie jakieś pop'upy żeby utrudnić pisanie.
To są rozwiązania tego samego typu co zmiana nazwy tego działu.

O, dzięki za pomysł na 1 kwietnia. winksmiley.jpg A tak na serio, każda skrajność jest niebezpieczna.


Już parę razy padły konkretne pytania, a Ty dalej swoje:
Cytat
A jak nie to właściciel forum powinien zatrudnić osoby które w właściwy sposób umieją zarządzać forum. Najlepiej odpłatnie bo za darmo to się tak właśnie robi na skróty... kombinuje itd.

Skąd na to środki pozyskać?

Cytat
Trzeba wiedzieć jak postępować z takim forum i mieć do tego stosowne doświadczenie.

To podziel się tą wiedzą, skoro twierdzisz, że trzeba wiedzieć. Ach, zapomniałem nie za darmo?
tomahawk
Cytat(erix @ 12.08.2010, 14:12:32 ) *
Skąd na to środki pozyskać?

No naprawdę. Ktoś kto posiada takie forum na pewno wie:) A jak Ty nie wiesz to poczytaj o e biznesie. Jest tyle książek o tym a Ty chcesz żeby Ci w paru zdaniach tutaj napisał?

Cytat(erix @ 12.08.2010, 14:12:32 ) *
To podziel się tą wiedzą, skoro twierdzisz, że trzeba wiedzieć. Ach, zapomniałem nie za darmo?

j.w. i nie interesuje mnie taka praca jeżeli to była propozycja.
thek
@phpion: wypowiadać mogą i to jak najbardziej. Nawet jest to wskazane. Problem jest tylko w tym, że dopóki jest to na zasadzie "to mi się nie podoba, chciałbym inaczej" to trudno się do tego odnieść, bo to subiektywna ocena. Jako mod widzę, że co jakiś czas zgłaszasz swoje uwagi co do różnych aspektów działalności społeczności forum.

Co do "jak nam źle" nie odbieraj mojego posta tak, bo nie w tym duchu go pisałem smile.gif Pokazałem tylko, że dla części tu siedzących mod to pije kawkę i zbija bąki bo nie ma nic do pracy tutaj niż wejść góra raz dziennie i parę rzeczy usunąć. Po prostu nie ta skala. Nie mamy kilku, ale bez problemu kilkaset postów dziennie do sprawdzenia minimum + pomagamy co wymaga czasu. Do tego dyskusje co jakiś czas w określonych sytuacjach gdy mamy jakieś wątpliwości czy jakiś temat się spodoba. Można powiedzieć, że jesteśmy typowymi userami, ale jesteśmy "ciut równiejsi" z racji naszego zaangażowania w działanie serwisu i spędzanie na nim niejednokrotnie wielu godzin w ciągu doby.

@Tomahawk: no widzisz... Dla Ciebie nic nie jest za darmo. Myślisz, że ktoś z modów tutaj miał obiecywane gratyfikacje? Na dzień dobry krótka piłka w stylu: "Pracy po pachy, gratyfikacje pieniężne - żadne. Pasuje Ci?", oczywiście w nieco inne słowa ujęte. To nie tak, że dostajesz od razu moda i koniec. Nikt nie zmuszał do niczego i jeszcze był test kompetencji, sprawdzenia jak sobie radzisz poprzez bycie jakiś czas Opiekunem określonych działów (właśnie dlatego teraz ranga ta nie zawiera nikogo).

Zobacz co się dzieje gdy wpiszesz w poście tak popularny błąd z headersami... Strony to wyjaśniające się otwierają, wywala alerta i przez wszystko trzeba się przeklikać. A i tak nadal te tematy się pojawiają w ilościach ogromnych. Może na pewne słowa kluczowe powinno być auto wylogowanie takowych userów + kasacja konta? Są po prostu bałwany, które przeklikają wszystko i nic nie da wyświetlanie im czegokolwiek, bo na windzie się nauczyli klikać "Dalej", "OK" zawsze i mają wszystko gdzieś. I tak tacy delikwenci są szybko filtrowani, ale na usuniętego jednego pojawia się kolejny. Mamy hermetyzować forum, by siedzieli tu sami pro? Niedawno sobie żartowaliśmy z tego, że rozmowy by wyglądały w stylu:
- Wiesz co...
- Wiem... A Ty wiesz, że...
- Tak, wiem.

Te rozwiązania które wymieniasz są już TERAZ stosowane, ale zwyczajnie się na nie nie natknąłeś i tyle. Z łaski swojej wpisz h.e.aders al.ready se.nt (bez kropek, bo ja nie chcę być kolejny raz uraczony alertami i popupami) w poście i patrz co się włącza, a potem pomyśl, że sa idioci, którzy przez to wszystko się przeklikają oraz walną te "Dodaj temat" czy "Dodaj odpowiedź". To tak jakbyś uważał, że w domu nie ma psa bo nie słyszysz, że on szczeka. Ale wejdź w nocy nieproszony to poczujesz jak Cię dorwie. Fajnie się gada. Gdybyś tylko miał podstawy merytoryczne jeszcze do tego to było by zupełnie dobrze. Ale ich niestety nie masz, więc z łaski swojej jeśli nie znasz czegoś to może nie wypowiadaj się arbitralnie, bo możesz się mylić.

Poza tym to forum ma być dla ludzi, a nie określonej, bardzo wąskiej, grupy ludzi faktycznie znającej temat. A to z góry implikuje fakt, że nieważne jakiej byśmy terminologii nie użyli, to i tak będą tyle rozumieli co kot napłakał w większości wypadków. Niektórzy wychodzą z założenia, że skoro jesteśmy w Polsce to wszystko ma być po polsku: dokumentacje, tutoriale, opisy. tyle że fachowa dokumentacja jest po angielsku, a oni angielskiego w stopniu pozwalającym czytać nie umieją czy wręcz nie chcą się uczyć. Potem dam takiemu link z idealnym wyjaśnieniem problemu, a on mi odpisze: "Ale ja nie rozumiem co tam jest napisane... przetłumacz to lub napisz mi po polsku." Ja takiego usera już spisuję na straty w tym momencie.

A co do komercyjności forum to mnie po prostu rozwaliłeś. Jeszcze powiedz, że to za co się płaci jest lepsze niż to co dostajesz za darmo, tylko dlatego, że musisz zapłacić winksmiley.jpg Może tu nieco podpadnę miłośnikom Apple, ale to tak jakby uważać, że Apple produkuje najlepsze telefony, bo są one drogie tongue.gif Równie dobrze mógłbym zlecić jubilerowi by pokrył komórkę sprzed 10 lat złotem i diamentami i co? Też byłaby lepsza bo wyjdzie kilkadziesiąt razy droższa niż najnowszy model telefonu firmy X? Nie doprowadzajmy więc pewnych, poruszonych przez Ciebie, wątków za daleko bo dojdziemy do absurdu smile.gif Chcesz patrzyć na pewne projekty pod kątem finansowym? Proszę bardzo. Twoja sprawa, ale nie mierz tą miarą wszystkiego, bo potem wychodzą kwiatki że zapłacono firmie X tysiące, odwaliła ona kaszanę i się zwinęła, a jedynym gwarantem jej jakości była wysoka cena usługi, która jak się okazało po fakcie, była na żenująco niskim poziomie. Ale o czymś takim mało kto napisze by nie być uznanym za frajera, który dał się naciągnąć.

Co do "użytkowników piszących co chcą i gdzie chcą" to było wiele rozmów i z wyciąganych propozycji byś się "ucieszył". Bezpośrednio na Tobie wiesz jakie miały by efekty? Byś nie wyszedł z pisaniem postów powyżej Przedszkola i napotkał naprawdę masę ograniczeń po drodze. Ale upadły one właśnie dlatego, że były zbyt restrykcyjne. Forum nie ma na celu rzucać kłód pod nogi, tylko im pomagać. Oni (początkujący) nie odróżnią i tak "Programowania obiektowo orientowanego" od "Object Oriented Programming" a na pewno nie widzą różnicy w tym wobec "Programowania obiektowego". Czy chociaż sam wiesz jaka jest różnica bez sięgania do google czy wikipedii? Ja wiem i potrafię wymienić przykłady kilku języków programowania do każdego, z czego zapewne części nawet z nazwy nie znasz. Ale zwykły user nie ma szans się w tym połapać bez zgłębienia tematu, bo różnice są czasem tam gdzie diabeł - w szczegółach. Czy wiesz dlaczego C++ jest tylko OOP, a Java już OP? Czym różni się zapis ++i od i++ i jakie to niesie z sobą implikacje w kodzie? To rozmowy teoretyczne, ale czasem bez tej teorii prawidłowe rozwiązanie problemu czy namierzenie błędu jest niemożliwe lub bardzo utrudnione. I chętnie byśmy rozwiązywali/podpowiadali jak rozwiązać trudniejsze, ambitniejsze problemy. Ale takich jak na lekarstwo. W chwili obecnej wiele tematów nawet nie powinno się ukazać na stronie i z mostu być wywalanych, bo są na poziomie poniżej Przedszkola, a wałkowane tyle razy, że aż palców szkoda na klikanie lub odpisywanie.

Dlatego pogódź się z tym, że moderacja nie jest aż tak rygorystyczna jak mogła by być, bo to by szybko Ci zbrzydło samemu. Forum jest dla ludzie, a nie ludzie dla forum. Jeśli tego jeszcze nie zauważyłeś to widać masz nieco przekalibrowany system wartości smile.gif
Crozin
A ja wracając do dyskusji z początku wątku. Również nie podoba mi się angielska nazwa. Nie widzę nic złego w używaniu angielskiego, ale jeżeli istnieje dobry polski odpowiednik (np.: programowanie obiektowe - fragment "zorientowane" można sobie podarować) nie ma chyba potrzeby do takiej żonglerki językowej - psuje to jakąś tam estetykę moim zdaniem.

Co do problemu z niewłaściwie umieszczonymi wątkami - nie wiem jak IPB ma to rozwiązane, ale proponowałbym ułatwić pracę moderatorom poprzez wprowadzenie jakiegoś wygodnego interfejsu do przerzucania wątków. Coś co pozwoliłoby jednym kliknięciem przenieść wątek do odpowiedniego działu. Taka luźna uwaga.

@Cysiaczek: "wg", nie "wg." - skróty kończące się taką samą literą co rozwinięcie piszemy bez kropki: wg, pkt, mgr itp. winksmiley.jpg
thek
PS: Forum nie jest erixa... on jest tu tylko modem podobnie jak ja.

Właściciel serwisu może kiedyś wprowadzi jakąś formę finansowania dla niego odpowiednią i adekwatną do treści. Bo wybacz, ale to nie strona byle jaka by sobie byle jaką reklamą renomę psuć smile.gif [sarkazm on]Ale to chyba jako specjalista od e-biznesu i SEO zapewne wiesz...[/sarkazm off]

PS2: To nie była propozycja. Tak trudno było to wyczuć? smile.gif Propozycja byłaby inaczej przekazana i przez kogo innego niż "szeregowy moderator".
erix
Cytat
PS: Forum nie jest erixa... on jest tu tylko modem podobnie jak ja.

Eeee, ale niczego takiego nie powiedziałem, ani nie miałem na myśli. Tylko że pomysł zrodził się w mojej chorej głowie, dlatego tu tyle gadam. tongue.gif

Cytat
Co do problemu z niewłaściwie umieszczonymi wątkami - nie wiem jak IPB ma to rozwiązane, ale proponowałbym ułatwić pracę moderatorom poprzez wprowadzenie jakiegoś wygodnego interfejsu do przerzucania wątków.

Sam fakt przenoszenia nie jest problemem. Tylko że najpierw trzeba jakoś odsiać dany wątek; czy się nadaje do OOP, czy nie. A nieraz są to posty będące wypocinami jak na wypracowaniach, więc jeśli masz jakiś analizator lingwistyczny, daj znać; spróbuję ubłagać adminów o instalację. winksmiley.jpg
thek
Programowanie obiektowe i Zorientowane obiektowo to zupełnie co innego Crozin smile.gif

Przenoszenie tematów jest zrobione wygodnie... To kilka klików smile.gif Wybrać temat -> Przenieś -> Wybranie działu docelowego -> Submit -> Czy rzeczywiście przenieść? (+ taka jedna opcja dodatkowa tam, ale w większości przypadków zbędna). Wiele tematów jest przenoszonych zanim ktoś zdąży na nie wejść i mają wciąż 0 odwiedzin. No ale jeśli nie widać tekstu w edycji "Przeniesiono z XYZ" to oczywiście przenosin 99% userów nie zauważy. Potem właśnie są głosy, że moderator nic nie robi na forum tylko siedzi i cenzuruje zamiast pracować by forum ulepszyć.

Fajnie, że jako właśnie moderator potrafię nie być tępym durniem i oprócz tego, że pracuje jako IT na etacie te wiele godzin dziennie, siedzę na forum, moderuję i potrafię pomagać innym, choć mam rodzinę poza światem wirtualnym. Powiedz tomahawk... Umiałbyś to wszystko pogodzić, czy jesteś po prostu studentem, który ma czasu od groma poza zajęciami i może robić co chce i kiedy chce bez jakichkolwiek zobowiązań? Tacy jak ja w administracji i pośród moderatorów to reguła... nie wyjątki. Zazwyczaj ludzie którzy mają tu kolorki oscylują w wieku grubo powyżej 20 lat. Ja nie mam tego napisanego wprost w profilu, ale mam 28 i już więcej niż 10 lat zjadłem na programowaniu, począwszy od ACLogo (żółwik rulez winksmiley.jpg ) czy TurboPascala. A jakoś nie widać żebym tutaj jechał po ludziach, którzy z programowaniem mają kontakt od kilku dni i robią trywialne dla mnie błędy. I większość tutaj tak podchodzi jak ja, choć czasem zdarzy się, iż puszczą nerwy przy kompletnym bezmózgu, który na dodatek jest leniem i wychodzi jedynie z postawą roszczeniową: "Ja jestem tu userem i macie mi pomóc (czytaj: dać gotowca) bo się obrażę/bo sobie pójdę/bo przestanę Was lubić". Tacy wylatują szybko po kilku warnach i nie żal ich nam. I tak przyjdą następni, a dzięki nam kolejny pajac zerwie z programowaniem, którego i tak by nie skumał.
phpion
Cytat(thek @ 12.08.2010, 15:11:56 ) *
mam 28

Jakie Ty próchno jesteś laugh.gif po focie w avatarku* bym nie powiedział smile.gif dałbym Ci 20-22 lata hehe.

* Po wejściu w profil masz ciut większe zdjęcie i tam już wyglądasz bardziej starczo smile.gif hehe.
erix
Ale mu teraz nabijecie odwiedzin. tongue.gif
Crozin
Cytat
Programowanie obiektowe i Zorientowane obiektowo to zupełnie co innego Crozin smile.gif
Tak, wiem o tym, ale w świecie PHP czy możne nawet ogólniej: w świecie języków zorientowanych obiektowo te dwa zwroty to w praktyce synonimy. To trochę tak jakby mówić, że Java to język w pełni obiektowy - nie jest to prawdą ze względu na istnienie typów prymitywnych, ale w praktyce takiemu stwierdzeniu nie można wiele zarzucić.
thek
Crozin... Gdyby owe typy wbudowane były po prostu dziedziczone po klasie Object, to byłby on w pełni OP, a że ostały się jeszcze to JAVA jest niemalże pełnym OP. Gdybym zrobił im dziedziczenie z Object to już nic nie można by porównaniu JAVA == OP zarzucić. A tak mamy JAVA ~= OP bo cała reszta języka to już OP pełną gębą w sumie smile.gif
Crozin
<Troll>Od momentu zmiany nazwy działu dwa z dwóch utworzonych wątków w dziale OOP nie pasują do jego założeń.</Troll>

@thek: no to właśnie coś takiego napisałem. smile.gif
erix
Poka linki. winksmiley.jpg
thek
Crozin... Ale ja tylko pokazałem co wystarczyło by zrobić, by JAVA była full-OP. Na chwilę obecną faktycznym full-OP jest przykładowo JavaScript. Tam zmienne, funkcje i co chcesz - są obiektami smile.gif
Crozin
Pierwszy z góry: Temat: Problem z API infakt.pl
Drugi z góry: http://forum.php.pl/[PHP][Smarty]_Niemoznosc_przypisania_danych_pobranych_z_bazy_MySQL_(autorski_fra
mework)_t156626.html
erix
Hmm, wpadł mi do głowy pewien mały-chory pomysł, spróbuję zapytać wprost użytkownika postującego w tamtym dziale przy pomocy skryptu. tongue.gif

Powiedzmy do pewnego progu postów, żeby nie wkurzało wyjadaczy.
Crozin
Swoją drogą: drugi z moich linków - BBCode się spieprzyło mimo iż to poprawny URL
erix
Ok, dodałem małego boksa uwaga, na tym forum panują dodatkowe zasady + linka do przyklejonego wątku. Zobaczymy, co to teraz da. tongue.gif

"pytajki" nie chce mi się na razie pisać...

Cytat
BBCode się spieprzyło mimo iż to poprawny URL

Wiem, też mnie to wkurza. Ale na to jest inny dział. winksmiley.jpg
Zyx
Jeśli to ma na celu zmniejszenie ilości źle umieszczonych tematów, to jak najbardziej popieram mimo, iż wolałem "Programowanie obiektowe". Prosiłbym jedynie o poprawienie następującego tekstu:

Cytat
Rozwiązywanie problemów związanych z Programowaniem Obiektowym w PHP.


Jaki jest cel użycia dużych liter w zwrocie "Programowaniem Obiektowym", który nie jest żadną nazwą własną ani niczym, co uzasadniałoby ich wykorzystanie?
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.