Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [FluxBB] + Polskie wsparcie
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Skrypty forum
daris
FluxBB jest szybkim i lekkim skryptem forum dyskusyjnego napisanym w PHP. Posiada on wszystkie podstawowe możliwości, jakie oferują inne skrypty, jednak ze względu na brak zbędnych funkcji jest polecany na mniejsze fora.

FluxBB jest forkiem skryptu PunBB.

Polskie wsparcie powstało niedawno i nie jest jeszcze zbytnio aktywne, dlatego trzeba dotrzeć z nim do większej ilości użytkowników smile.gif Jeśli masz jakieś pytania lub problemy ze skryptem FluxBB, zapraszamy na forum.

Polskie wsparcie FluxBB | Forum polskiego wsparcia FluxBB
kilab
Zajrzałem, zaciekawiła mnie migracja do FluxBB, nic się o tym nie dowiedziałem. Dobra, spróbujemy polski język - nie ma, muszę się rejestrować?
Dzięki, opuściłem stronę...
Crozin
Szybkość wykonywania się to powinien być raczej atut dla dużych, nie małych witryn?
Riklaunim
Przy zachowaniu zgodności z punBB jest sens dzielić uwagę i tworzyć oddzielne "wsparcie" dla fluxBB zamiast rozwijać społeczność skupioną wokół punBB (i używającą pewnie po części fluxBB)?
daris
Cytat
Zajrzałem, zaciekawiła mnie migracja do FluxBB, nic się o tym nie dowiedziałem. Dobra, spróbujemy polski język - nie ma, muszę się rejestrować?
Dzięki, opuściłem stronę...

Co do rejestracji - zawsze byłem zalogowany i nie wiedziałem, że domyślnie goście nie mogą pobierać załączników tongue.gif Oczywiście poprawione smile.gif
A co do konwersji - będzie trzeba poszukać PunBB migration tool (o ile da się jeszcze to coś gdzieś znaleźć)

Cytat
Przy zachowaniu zgodności z punBB jest sens dzielić uwagę i tworzyć oddzielne "wsparcie" dla fluxBB zamiast rozwijać społeczność skupioną wokół punBB (i używającą pewnie po części fluxBB)?

Zgodność? Ja tam żadnej zgodności nie widzę. 1.4 różni się od 1.2 m.in kodowaniem (utf-8)

Cytat
Szybkość wykonywania się to powinien być raczej atut dla dużych, nie małych witryn?

Fakt, ale tu bardziej chodziło o "brak zbędnych funkcji" smile.gif (poprawione)
kilab
Cytat(daris @ 28.07.2010, 17:57:30 ) *
A co do konwersji - będzie trzeba poszukać PunBB migration tool (o ile da się jeszcze to coś gdzieś znaleźć)

Znalazłem jakąś chyba starszą wersję tego narzędzia. Spróbowałem przenieść bazę z phpBB 2 i nie do końca wyszło kolorowo. Nazwy osób niezarejestrowanych są niedostępne (wyświetla 'gość' pomimo użycia innej nazwy) i brak podziału for na stronie głównej, czyli wspaniały tekst "Forum jest puste."
Chyba jednak przydało by się trochę zadbać o to, żeby to miało ręce i nogi smile.gif
daris
Próbuję właśnie ogarnąć tego konwertora. Na razie w miarę działa mi przenoszenie forum z phpbb3 tongue.gif
Cysiaczek
@daris - Zapoznaj się z regulaminem.
->Gotowe rozwiązania -> Skrypty forum
kilab
Dobra, poradziłem sobie z tymi dwiema rzeczami winksmiley.jpg
Podam, może ktoś też będzie się z tym tłukł to znajdzie gotowe rozwiązanie.
Odnośnie listy for na stronie głównej. Utworzyłem kategorię 'Strona główna', która w bazie naturalnie otrzymała ID = 1. Dla wszystkich rekordów z tabeli 'forums' podmieniłem wartość pola 'cat_id' z 0 na 1. Od teraz na głównej pokazuje się prawidłowo lista wszystkich for, nawet kolejność wyświetlania działa biggrin.gif
Dalej, chodzi o wyświetlanie nazwy użytkownika jeśli na phpBB zostało wpisane, jeśli nie domyślnie jest 'Gość'. W pliku konwertera zmieniłem dwie linijki, ale nie do końca jest dobrze. Jeśli ktoś użył wcześniej nazwy użytkownika 'Gość', teraz nie wyświetli żadnej nazwy, a dodatkowo zostanie przypisany do grupy 'zbanowany' haha.gif
Może jeszcze coś z tego wyjdzie, co ciekawe próbuję teraz na bazie przema i działa i tak samo jak czyste phpbb.

Pokombinuję jutro i ewentualnie dam znać jeszcze smile.gif
daris
Spróbuj teraz tego - http://trac6.assembla.com/fluxbb-pl/browse...ches/converters (na dole link Download in other formats: zip)

Dodałem możliwość konwersji kodowania (phpbb2 domyślnie ma chyba iso-8859-2, a flux jest na utf-8). Ponadto poprawiałem konwersję phpbb2 i phpbb3 (powinno w miarę działać).

Przetestuj i daj znać winksmiley.jpg
kilab
Niestety, jest to samo, brak kategorii forum, zamiast imion gości tylko suchy 'Guest'. Czyli to samo, co wcześniej u mnie.
Jak poprawię to podeślę plik, zostało tylko wyświetlanie nazwy w kolumnie 'ostatni post' snitch.gif
daris
To z wyświetlaniem nazwy gościa poprawione (link wyżej). Mógłbyś mi podesłać na PW eksport bazy (o ile nie ma tam niczego prywatnego tongue.gif )?
kilab
Baza której używam jest częścią forum pewnego portalu więc nie bardzo, chyba, że wyczyszczę tabelę użytkowników.
Ja poprawiałem w inny sposób, jednak dalej nie mogę dojść do tego, żeby w ostatnich postach wyświetlać nazwy gości. W Twoim pliku widzę to działa. Jest jednak coś, co i mnie spotkało wcześniej, tam gdzie wcześniej widniał 'gość' po konwersji jest 'zbanowany'. Ja zrobiłem to tak, jednak w ostatnich postach przy tych osobach nadal nic nie wyświetla:
  1. //plik posts.php, cały warunek od 9 linii
  2.  
  3. // Check for anonymous poster id problem
  4. if($ob['poster_id'] == -1){
  5. $ob['poster_id'] = 1;
  6. if($ob['post_username'] == NULL)
  7. $ob['username'] = 'Guest';
  8. else
  9. $ob['username'] = $ob['post_username'];
  10. }

Liczę na poprawkę z wyświetlaniem autora ostatniego postu, jeśli wcześniej użył nazwy 'Gość' tongue.gif
daris
Cytat
Baza której używam jest częścią forum pewnego portalu więc nie bardzo, chyba, że wyczyszczę tabelę użytkowników.

Powinna wystarczyć zrzutka tabeli categories i forums smile.gif

Poprawiłem to z wyświetlaniem pustego nicka gościa (link ten sam tongue.gif )
Rada: przed konwersją ustaw język na polski bo inaczej zamiast Gość zobaczysz Guest tongue.gif
kilab
Ok, piszesz o tabeli categories i forums to masz na myśli wyświetlanie for na głównej?
Uprzedzę, dałem ciała i nie miałem żadnej kategorii utworzonej wstydnis.gif Jednak spróbowałem utworzyć w phpbb kategorię główną, ale nie mogę, mogę tylko podkategorie dla chyba głównej 'Strona główna'.
W takim razie zrzut tych tabel:
http://wklej.org/id/370423/

Jeszcze taka ciekawostka, zauważyłem wcześniej, teraz nie sprawdzałem. Po skonwertowaniu praktycznie każdego użytkownika (prócz administratora) przypisało do innej grupy zamiast do zarejestrowanych w efekcie czego było 20 grup 'Guest'. Możesz jeszcze to sprawdzić bo ja teraz nad czym innym siedzę snitch.gif
daris
To jest "czyste" phpbb czy z jakimiś modyfikacjami? Bo u mnie na czystym w tabeli categories jest tylko 3 pola a u ciebie 6 smile.gif
kilab
To akurat zrzut z Przema biggrin.gif
daris
Od teraz razie braku kategorii tworzona jest nowa (domyślna). Także jeśli forum zostało przypisane do kategorii która nie istnieje, to następuje zmienienie kategorii na pierwszą tongue.gif

Czyli ten bug z wyświetlaniem się braku listy forów nie powinien już występować.


Dostanę zrzutkę tabeli groups, users (bez haseł i maili) i user_group? tongue.gif


edit: Wczoraj zostało dodane demo stylów do FluxBB 1.4 -> Dostępne jest ono tutaj
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.