Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Singleton, a tworzenie kolejnych obiektów danej klasy
Forum PHP.pl > Forum > PHP > Object-oriented programming
Luneth
Witam, napisałem klasę własnego mechanizmu sesji, zastanowiło mnie, czy nie zrobić z niej singletonu, jednakże jedyny plus (którego zresztą pewien nie jestem) miałby być taki, że byłoby to bardziej wydajne dla parsera. Moje pytanie brzmi: czy singleton (jako, że tworzona jest tylko jedna instancja) zajmuje mniej pamięci, whatever, niż tworzenie kolejnych instancji?
-=Peter=-
Tak, jeden obiekt zajmuje mniej miejsca w pamięci niż "n" obiektów - chyba to jest wystarczająco logiczne winksmiley.jpg Jednakże wprowadzenie singletona w celu poprawieniu wydajności wcale nie jest tak oczywiste, jeśli tworzysz umiarkowaną liczbę obiektów (zależy od wielkości klasy jaka to będzie liczba) różnice będą niewielkie. Singletona powinno się unikać, wprowadzać tam gdzie faktycznie będzie z niego więcej korzyści, niż kłopotów.

"wydajniejszy dla parsera" - singleton tutaj nie ma nic do rzeczy, wydajniejsze dla parsera może być przykładowo używanie pojedynczych apostrofów, a nie cudzysłowów do prezentacji tekstu, a nie singleton winksmiley.jpg
Luneth
Jak wspomniałem, chodzi o klasę sesji a strona jest całkowicie pisana obiektowo, więc tych instancji będzie parę winksmiley.jpg
-=Peter=-
A nie lepiej utworzyć jeden obiekt sesji i wstrzykiwać go tam gdzie jest potrzebny?
Luneth
Własnie to jest to pytanie, które zadalem w pierwszym poście smile.gif Co będzie ogólnie lepsze w takim przypadku, singleton czy robienie kolejnych instancji.
wookieb
Kolega odpisał. Jedna instancja przekazywana tam gdzie trzeba.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.