Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [ocena] Proszę o ocenę strony - wykorzystanie pod sportowy CMS
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
djbarca
proszę o ocenę projektu.. nie jest on jeszcze skończony. puki co wygląda tak jak wygląda smile.gif http://www.pesarena.pl/arena.jpg ogólnie to bedzie layout dla tej strony: www.pesarena.pl głownie chodzi mi tutaj o szczegóły co zmienić co poprawić itp.
SHiP
Po pierwsze za małe odstępy:
1. Napisy "Ranking, punkty seria" od górnej krawędzi
2. Kontakt w głównym menu od prawej krawędzi ekranu
3. zapamiętaj od checkboxa
4. Napisy "przełącz,zapisz" oraz ta ikonka pada i notesu(fam fam fam) od górnej i dolnej krawędzi
5. Napisy "modul NAZWA_MODULU" od górnej i dolnej krawędzi - zrób je w jednej lini (swoja droga są one kretynskie. To napisy informacyjne dla programisty tak?)
6. Tristan Stopek od ilości punktow
7. Zwiększ padding dla napisów "Autor" oraz "data" w przypadku nowych tematow i postów(analogicznie inne wyglądające tak samo)

Po drugie za duże rozstrzelenie liter(lub zły krój). Wygląda to tak jakby strona była rozciągnięta.
djbarca
Cytat
1. Napisy "Ranking, punkty seria" od górnej krawędzi
nie wiem czy to ma jakies znaczenie
Cytat
2. Kontakt w głównym menu od prawej krawędzi ekranu
nie rozumiem, jest w menu glownym od prawej krawedzi (chyba ze nie powinno go tam byc to ok)
Cytat
5. Napisy "modul NAZWA_MODULU" od górnej i dolnej krawędzi - zrób je w jednej lini (swoja droga są one kretynskie. To napisy informacyjne dla programisty tak?)
to sa nazwy modułów glownie dla graczy. Są one tam dlatego ze w profilu kazdy gracz ma mozliwosc aktywowania modulu (wlaczenia lub wylaczenia) oraz kolejnosc modulow mozna dostosowywac dowolnie . ale co do jednej lini ok.
co do pozostalych punktow ok poprawie jak mowisz , zobacze moze bedzie lepiej smile.gif
SHiP
2. Po prostu odstęp powinien być większy. Teraz jest niesymetrycznie. Zobacz jak wygląda menu po lewej stronie a jak po prawej..
djbarca
okey. poprawiłem to co pisałeś. zmiany względem poprzedniej wersji tutaj: http://www.pesarena.pl/arena2.jpg
thomson89
Czcionki są takie jakby rozmazane. Nie wiem czemu blinksmiley.gif
Adam_
Też mi się tak wydaje - jakby cała strona była rozmazana i daje wrażenie trochę mdłej.
djbarca
prosze o ocene wstepnego kodu html prezentowango wyzej projektu graficznego smile.gif http://pesarena.pl/nProjekt/# . Nie skończyłem jeszcze modulu lastMatch (chce go zrobic inaczej niz na layu ale nie wiem puki co jak ) i musze wprowadzic poprawki na IE bo narazie testowane bezblednie na FF, Operze i Chromie. smile.gif
thomson89
Zrób tak, żeby po kliknięciu na graj wyzwanie tekst znikał.
djbarca
yyy .. ale po co? to graj wyzwanie spelnia tutaj role jakby 'Wyszukiarka': z tym ze tutaj od razu po wpsaniu jakiegos nicku wyskoczy w nocym oknie lista graczy ktorzy w jakims stopniu spelniaja kryterium. gracz zaznacza druzyne jaką bedzie chcial grac mecz towarzystki(wyzwanie) zaznacza gracza klika ok i wyzwanie zostaje rzucone (tak to sobie na chwile obecna wyobrazam). A znikniecie textu nie wiem jakiemu celowi mialo by sluzyc ... chyba ze to offtop to ok biggrin.gif Prosil bym raczej o bledy w kodzie (bo wiem ze jest w miare dobrze ale jeszcze daleko od doskonalu) smile.gif
thomson89
Chodzi o to, żeby zniknął tekst: pseudonim gracza, by łatwiej się wpisywało ten nick - a nie najpierw kasujesz to co ty tam na bazgrałeś.

  1. <form action="test.php" method="post">
  2. <input type="text" value="Tekst" onblur="if(this.value=='')this.value='Tekst'" onfocus="if(this.value=='Tekst')this.value=''"><br>
  3. <input type="submit" value="ok"></form>


HTML się waliduje poprawnie. Gorzej z CSS.

Kod bardzo przejrzysty, aż (bym powiedział) nad to.
djbarca
aha no ok smile.gif pomyslalem ze chodzi Ci o to zeby text "graj wyzwanie" znikł. Zrobilem .. a z tymi stylami tez dziwne.. musze popatrzec
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.