Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Mikro CMS do 1 MB
Forum PHP.pl > Forum > Gotowe rozwiązania > Systemy portalowe i CMS'y
rugby
Jaki jest najlepszy darmowy mikro CMS na stronę firmową lub blog, spełniający wymagania:
- rozmiar wszystkich plików i bazy nie przekracza 1 MB
- oparty jest na PHP5
- używa PDO, SQLite lub plików tekstowych
- dodatkowy atut to język polski
darko
Nie korzystałem, ale jest coś takiego po rozpakowaniu 81.4KB (sic!)
rugby
Jest jeszcze sNews, ale nie mogę znaleźć wersji na SQLite. Z kolei PHPsqliteCMS zajmuje minimalnie ponad 1MB. Inne propozycje?
Crozin
Nie dam sobie niczego uciąć, ale pewnie większość ogólnodostępnych systemów spełnia te wymagania (jeżeli nie będziesz zliczać wagi obrazów/dokumentacji).
rugby
Cytat(Crozin @ 21.06.2010, 16:36:55 ) *
Nie dam sobie niczego uciąć, ale pewnie większość ogólnodostępnych systemów spełnia te wymagania (jeżeli nie będziesz zliczać wagi obrazów/dokumentacji).

Mylisz się, sam Wordpress zajmuje bez dokumentacji ponad 2MB, a do tego wymaga MySQL. A ja czekam na propozycje CMS-ów do max. 1MB.
erix
Cytat
Mylisz się, sam Wordpress zajmuje bez dokumentacji ponad 2MB

Wystarczy wywalić zbędne biblioteki (np. TinyMCE), etc.

Cytat
a do tego wymaga MySQL. A ja czekam na propozycje CMS-ów do max. 1MB.

Możesz powiedzieć, na co Ci spełniać takie horrendalne ograniczenia...?
zegarek84
Cytat(rugby @ 21.06.2010, 16:40:57 ) *
Mylisz się, sam Wordpress zajmuje bez dokumentacji ponad 2MB, a do tego wymaga MySQL.
ta - jasne:
Wordpress na sqlite - google Twoim przyjacielem smile.gif
rugby
Co nie zmienia faktu, że razem z bazą SQLite nie zmieści się w 1MB.

Czemu takie wymagania? Powiedzmy że mam udostępnione konto o takiej właśnie pojemności z PHP i brak dostępu do bazy MySQL, a zewnętrzna baza danych nie wchodzi w grę. Skoro można robić strony do 10KB, to czemu nie CMS-y do 1MB?
erix
Cytat
Czemu takie wymagania? Powiedzmy że mam udostępnione konto o takiej właśnie pojemności z PHP i brak dostępu do bazy MySQL, a zewnętrzna baza danych nie wchodzi w grę.

A nie prościej założyć darmowe konto bez takich limitów?

Cytat
Skoro można robić strony do 10KB, to czemu nie CMS-y do 1MB?

Bo:
  • bo to sztuka dla sztuki
  • sztuczne ograniczanie (fakt, są CMS-y, co sam ich kod mało zajmuje, ale pozostaje kwestia front-endu):
  • chociażby przez cyrki w postaci IE jest sporo nadmiarowych plików
  • poza tym, czym jest CMS bez jakiegoś choćby prowizorycznego API
  • dokumentacja wewnątrz kodu też jest dość często istotna (swoją drogą, nie można też przecholować; widziałem wiele CMS-ów, w których pliki źródłowe były od razu manualem tongue.gif)
  • prędzej czy później i tak zabraknie Ci miejsca, w miarę rozrastania się serwisu
TZap
Zobacz również pikocms oraz quick.cms
motyl-pl
Też można powiedzieć:
"A nie lepiej samemu napisać takiego CMS'a ? z dobrą konwersją kodu."
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.