Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Książka "Programowanie obiektowe w PHP 5"
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Mylek
Cześć.
Mam zamiar kupić książkę o programowaniu obiektowym w PHP 5 "Programowanie obiektowe w PHP 5".
Przerabiał ktoś z was tą książkę? Jest warta uwagi? smile.gif
Znacie może lepszą pozycje?
Spawnm
Jest warta uwagi.
Temat przenoszę do 'pytania'.
Van Pytel
Również polecam "PHP5. Zaawansowane programowanie" stara ale dobra
Spawnm
@Van Pytel
PHP5. Zaawansowane programowanie != Programowanie obiektowe w PHP 5
vokiel
Cytat(Spawnm @ 3.06.2010, 22:08:35 ) *
@Van Pytel
PHP5. Zaawansowane programowanie != Programowanie obiektowe w PHP 5

A u mnie akurat stoją obok siebie na półce winksmiley.jpg

PHP5. Zaawansowane programowanie (650 str.) porusza sporo ciekawych kwestii począwszy od UML'a. Wzorce projektowe, SOAP. Studium przypadku, w którym przeprowadza przez takie tematy jak: przegląd projekty, metody zarządzania, planowanie, tworzenie architektrury, dbanie o jakość...

Programowanie obiektowe w PHP 5 (260 str.) skupia się niemalże wyłącznie na OOP + wzorce projektowe.

Dość różne książki.
Van Pytel
Cytat(Spawnm @ 3.06.2010, 22:08:35 ) *
@Van Pytel
PHP5. Zaawansowane programowanie != Programowanie obiektowe w PHP 5


Czytalem tą książke i wiem, ze jest o OOP + inne rzeczy
Zobacz co pisze:
http://helion.pl/ksiazki/php5_zaawansowane...cove,php5zp.htm

Bandicoot
Jest napisane ;p a co polecacie po tej książce? Przeczytałem PHP i MySQL Vademecum profesjonalisty, obecnie czytam Smarty szablony w aplikacjach PHP, mówią że smarty nie jest dobrą rzeczą inni mówią że jest, chciałbym się przekonać, czekam na książkę Programowanie obiektowe w PHP 5. Chciałbym się dowiedzieć po prostu jak łączyć php z xhtml nie ogarniam tego jak organizować sobie cały projekt, jest jakaś typowa książka o wzorcach projektowych dostępna na rynku?
motyl-pl
Książka leży u mnie na półce przeczytana.
O ile dobrze pamiętam masz w niej dział o wzorcach projektowych.

Po przeczytaniu biblii PHP5 i MySQL kupiłem tą oto książkę.
Jako że nastawiony byłem cały czas na programowanie strukturalne, przerzucenie się na obiektowy było szokiem.
Wydaje mi się że na początku książki jest zbyt duży natłok informacji co może zniechęcić .. później fajnie się czyta.
Ocena książki: dobry
GreeN_DG
Zakupiłem ostatnio tą pozycję. Dość ciekawa. Autor zwięźle (dla początkujących trochę zbyt zwięźle) opisuje oop. Lecz pisząc że obiekt to to samo co klasa trochę przesadza. Ja jako wstęp do oop aby zrozumieć samo pojęcie obiektowości polecam :
"myślenie obiektowe w programowaniu"
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.