Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Ocena]Layout
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
djmati11
Na razie zrobiłem do końca tylko "Postęp prac".



Proszę o ocenę.

Proszę o propozycje co poprawić.
r4xz
layout totalna masakra, poczytaj trochę o tworzeniu grafiki, pooglądaj inne strony.
jeszcze wiele przed tobą... rolleyes.gif
darophp
Tam nie ma nic ! Przeglądnij chociażby cssmania.com smile.gif
djmati11



A teraz jak?
Daiquiri
Tym razem bez słowa wstępu, lista:
[-] Koszmarna typografia,
[-] Wyrównania elementów strony jak i czcionek wydaje się być zupełnie przypadkowa,
[-] Ta kreska oddzielająca menu od nagłówka wydaje się być nieostylowana,
[-] Tło jest hmmm - nie bójmy się tego słowa: brzydkie,
[+] Sama nie wiem... fajnie, że coś robisz smile.gif,

Na stronie brakuje treści - jeżeli nie masz co wrzucić - to skorzystaj z lorem ipsum. Ogólnie rzecz biorąc wygląda to jakby Ci brakowało pomysłu na grafikę. Nie bardzo jest też co oceniać, bo z tego co widzę nie zmieniłeś nawet domyślnej czcionki, brakuje Ci treści, zawartości prawego i lewego bloku, stopki itd. Mam nadzieję, że nie urażę Twojego graficznego jestestwa, ale projekt jest bardzo słaby.
djmati11
A teraz, jak?



Font: Arial.
gigzorr
Ale tutaj nic nie ma ciekawego , sorry , że tak powiem , 'pare prosotkątów' jako tako i nic więcej, hm 5min gimpa?
djmati11
Hmmm. To jest w HTML. Po prostu screen z Google Chrome.
Spawnm
po co gimpa , w css dajesz border-radius.
Co do 'strony' to daj padding w 'banerze' i zainteresuj się font-size
djmati11
No dałem font-size. O co chodzi z tym bannerem (logo czy stopka).
gigzorr
Cytat(djmati11 @ 11.04.2010, 17:07:28 ) *
Hmmm. To jest w HTML. Po prostu screen z Google Chrome.


A to przepraszam za moja pomyłke.

Cytat(Spawnm @ 11.04.2010, 17:09:26 ) *
po co gimpa , w css dajesz border-radius.
Co do 'strony' to daj padding w 'banerze' i zainteresuj się font-size


A z tym , że w cssie można zaokrąglić to nie wiedziałem.A czcionke rzeczywiście powienies troche zmienic.

krzysztof_kf
Witam powiem ci tak layout do wymiany logo rozpikselowane wielki chaos tak naprawdę nie ma tu nic popatrz/poszukaj na necie jak wyglądają dzisiejsze standardy jeśli chodzi o design bo nie ukrywam to co zaprezentowałeś to są lata średniowiecza nie wiem jak znosisz krytykę pisze bo chcę cię zmobilizować do lepszej pracy pozdrawiam ;]
djmati11



Cytat(krzysztof_kf)
bo nie ukrywam to co zaprezentowałeś to są lata średniowiecza

krzysztof_kf, patrz na logo, masz to swoje średniowiecze.


@edit:
P.S. Jakby co to nie GIMP lub PS. To HTML, PHP, JS i CSS.

@edit2:
P.S.2. Te paski są robione w Paincie. Logo to już PS-CS3
krzysiek_raven
Nie chcę Cię demotywować, ale zobacz klika projektów z tego serwisu http://www.digart.pl/przegladaj/47/projekt...amp;s=o&k=m . Pooglądaj sobie najpierw tamte prace, potem spójrz na swój i zacznij od nowa:) Ja sam pewnie nie zbliżę się nawet do takiego poziomu jaki reprezentują profesjonaliści ale takie oglądanie dobrych prac pomaga później w tworzeniu własnej. Pozdrawiam.
phpion
Cytat(djmati11 @ 13.04.2010, 19:49:31 ) *
@edit:
P.S. Jakby co to nie GIMP lub PS. To HTML, PHP, JS i CSS.

Wypas, ale co to zmienia?

Cytat(djmati11 @ 13.04.2010, 19:49:31 ) *
@edit2:
P.S.2. Te paski są robione w Paincie. Logo to już PS-CS3

Wybacz, ale nie widać byś używał gdziekolwiek Photoshopa. Nawet takie logo możesz wykonać w Paicie.

Widzę, że uparcie powielasz błędy poprzednich prac - przejrzyj przykładowe prace innych grafików i porównaj je do swojej - może wówczas nie będziesz się dziwił określeniom typu "średniowiecze" (ciesz się, że nie zostało to określone "epoką kamienia łupanego" winksmiley.jpg ).
SHiP
Każdy nowy projekt coraz gorszy. Spróbuj zrobić stronę z samego tekstu. Bez żadnych ramek, boksów itp. Wtedy docenisz typografię. Na prawdę przeczytaj kilka artykułów na ten temat bo jest strasznie. Nie stosujesz rozsądnie wielkości tekstu, rozstrzelenia wyrazów/liter, wysokości lini, długości lini.

PS: IE nie ma obsługi CSS3 ale zaokrąglone rogi możesz bardzo łatwo zrobić za pomocą odpowiedniego skryptu htc: http://code.google.com/p/curved-corner/
Kaffiuri
Cytat(djmati11 @ 19.08.2010, 08:08:24 ) *
Po trzecie, tworzę stronę, która ma być prosta...

Prosta nie musi oznaczać brzydka.. a w tym wypadku jest masakra.

Cytat(djmati11 @ 19.08.2010, 08:08:24 ) *
...wyglądać jak z FrontPage-a i spopularyzować dawny styl tworzenia stron.

Tylko po co popularyzować coś co jest brzydkie i niezgodne ze standardami?

Zobacz jak wyglądają strony na np. deviantarcie, może coś podpatrzysz
Kujski
Strzelam, że masz 11 lat i to całkiem dobry wiek na rozpoczęcie zabawy z webdesignem. Jak już moi przedmówcy zaznaczyli tworzysz stronę archaiczną i nie ma tu co oceniać, bo w skali 1-10 dam 1 na zachętę winksmiley.jpg

Dodam też dobrą radę - wujek google zna wiele kursów na temat tworzenia stron i grafiki na strony internetowe, bo to co Ty nazywasz logiem to mój syn w Paincie robi. I nie mówię tego złośliwie tylko chcę Ci uświadomić, że strona aby była popularna musi przyciągać nie tylko treścią, ale i wyglądem winksmiley.jpg
gigzorr
12 lat od pieciu lat w vb i c?
a co do strony , ano popracuj nad typografia , obierz sobie np. jakies dwie,trzy czcionki , ktorych bedziesz uzywal na stronie + wielkosci tych czcionek.
darophp
Cytat(gigzorr @ 20.08.2010, 08:17:14 ) *
12 lat od pieciu lat w vb i c?
a co do strony , ano popracuj nad typografia , obierz sobie np. jakies dwie,trzy czcionki , ktorych bedziesz uzywal na stronie + wielkosci tych czcionek.

Widać, że sobie dziecko jaja robi. Może od góra roku i to na podstawowym poziomie. Mało jest na tyle inteligentnych ludzi ... patrząc na grafikę nie chciałbym widzieć Twojego kodu ...
kapuch
Takie "cuda" to tworzono w latach 90-tych winksmiley.jpg
Np. wp.pl z 98 roku biggrin.gif

Takze popatrz na inne strony i obczaj trend, jaki teraz panuje, bo to cos odstrasza (mowie o stronie autora, zeby nie bylo ze krytykuje wp).
gigzorr
o matko , 5 lat wtedy mialem , nie wiedzialem nawet co to internet , wp ladnie wyglada co ty chcesz ^^
te umiejetnosci co mam teraz , jakbym mial w tym 98 to bym mial niezle platna robote biggrin.gif
kapuch
Jak na tamte lata i na mozliwosci owczesnego html, to niezle winksmiley.jpg
Ale porownujac go do tego z lat 2002, to juz widac przeskok, a co najwazniejsze layout z 2002r. jest o wiele ladniejszy od laya autora tego tematu (2010 rok) - wiec nie tylko wiedza i znajomosc html'a sie liczy, do tego potrzebny jest przede wszystkim talent, ktorego ja np. nie mam, wiec nie biore sie za layouty winksmiley.jpg
Wp.pl z 2002 roku


Dalem tylko chlopakowi przyklad, ze to co robi, robiono 12lat temu przy ograniczonych zasobach.
Teraz mamy xhtml'a, jquery, ajaxy i inne takie wodotryski, a niedlugo html5 bedzie standardem, wiec nie ma miejsca na takie layouty.
Asmox
@djmati11 w sumie doskonale cię rozumiem, sam robię podobne, aczkolwiek - bez przesadnego egozimu - ja zacząłem powoli pojmować komentarze tych na górze co pisali. Mówiąc bez ogródek stosując HTML + CSS do stylizacji udało mi się zrobić layout od którego nie wysiadają oczy po 5 minutach patrzenia.
Przykro mi to mówić, ale tak naprawdę programiści nie powinni się zajmować stroną graficzną, ponieważ poza wyjątkami nie mają zdolności do tworzenia dzieł graficznych. Jak wiadomo wyjątki potwierdzają regułę, a ja nie chcę nikogo potępiać, tylko uważam, że nie powinniśmy zabierać roboty ludziom, którzy wymiatali na plastyce.
A co do przerobienia to tak:
1. Zacznę od kolorów. Ponieważ monitory strasznie świecą, jasne strony ciężko się czyta. No i męczą one oczy. Zamień tło na czarne i od razu zobaczysz różnicę. Nie mówię, że będzie lepiej, ale zobaczysz różnicę. Jeżeli udało mi się Ciebie przekonać, to dodam że na czarnym dobrze się komponują kolory bardziej jaskrawe. (To jak z przeciwieństwami - biały lepiej się komponuje z ciemnymi kolorami, czarny włączając)
2. Fajnie, że czcionka bezszeryfowa. Nie będę postulował o jakąś bardziej wyczesaną, bo pewnie nie zadziała na innej przeglądarce / innym systemie.
3. Jeszcze raz kolory
4. [cenzura] internet explorera, wrzucaj css3 na stronie, na ie i tak będzie kanciasto. Nie musisz obniżać poziomu w innych przeglądarkach. Daj jakiś ŁATWO ZAMYKANY oraz NIE AGRESYWNY komunikat, że IE nie obsługuje standardów, przez to stronka wygląda gorzej, i w ogóle żeby zmienić przeglądarkę bo IE jest do d... Nawet Microsoft się do tego przyznał (wersja 6)
5. Kolory.... elementów formularza, nadaj im jakiś fajny wygląd, bo w XP jest niebieski i się komponuje, natomiast w Ubuntu będzie coś w stylu brązowego, więc radzę uważać
6. Tworzenie layoutu np. w GIMPie jest dla początkujących koszmarem, ale np, strzelić jakieś logo to już łatwiej. Proponuję trochę popracować, bo stronę najłatwiej zapamiętać po logo
Może trochę zbyt dosadnie napisałem to wszystko, ale nie bądźmy sztywniakami biggrin.gif
Cytat
Takie "cuda" to tworzono w latach 90-tych
Np. wp.pl z 98 roku

Zaprawdę zaprawdę powiadam Wam, kto nie potrafi docenić uroków tego co stare i przyzwoite, niechaj będzie potępiony. Wszystko teraz stylizowane jest na błyszczący plastik, ale ja uważam, że pixelarty oraz stare layouty nie są wcale takie złe. Tylko trzeba wiedzieć jak je porządnie zrobić.
kapuch
Cytat(Asmox @ 24.08.2010, 22:41:03 ) *
Zaprawdę zaprawdę powiadam Wam, kto nie potrafi docenić uroków tego co stare i przyzwoite, niechaj będzie potępiony. Wszystko teraz stylizowane jest na błyszczący plastik, ale ja uważam, że pixelarty oraz stare layouty nie są wcale takie złe. Tylko trzeba wiedzieć jak je porządnie zrobić.

Alez ja nie krytykuje wp.pl za ten lay z 98 roku, wtedy byly takie mozliwosci i takie trendy i bylo ok, ale to bylo 12 lat temu i o to mi chodzi.
Masz racje, dobre, stare layouty nie sa zle - maja swoj urok, ale trzeba je jeszcze dobrze zrobic, a tutaj tego nie widze.
Latwiej ukryc jakies wady, gdy oprawa graficzna jest ladna, niz gdy mamy do czynienia z takimi tworami - wtedy wszystko razi w oczy.
To jest moje zdanie, ale jak pisalem wczesniej, na tworzeniu layoutow sie nie znam i dlatego staram sie za nie nie brac, no chyba ze cos prostego dla siebie.
cniak
Troche zachowujesz sie jak napalony dzieciak, ktory chce zawladnac swiatem :/ Nie mam zamiaru Ciebie jakos "dołować" ale to pisales na drugim forum, ze ma to byc w stylu nk, facebook to odrazu Tobie odpowiadam: nie zrobisz takiego czegos. Do wszystkiego w zyciu podchodzi sie lepiej jezeli jest to pasja niz "chec zarobku pieniedzy" a przy okazji to lepiej wychodzi smile.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.