Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] folio
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
dr_NO
Witam,
tym razem podrzucam wczesną wersję mojego portfolio smile.gif
Proszę o ocenę i konstruktywną krytykę mojego portfolio, wiem że kodowo do poprawy, w sumie to małe błędy, ale finalnie będzie się ładnie walidowało, teraz składałem do kupy i tak się ostało tongue.gif
No i oczywiście adres: http://www.arbre.pl
Thumbs up smile.gif
darko
- strona długo się wczytuje (łącze 2Mb/sek)
- rozbawiło mnie pseudozabezpieczenie antyspamowe z checkboxem i komunikatem: "I'm not robot" laugh.gif (dałbyś jakąś captchę)
- w sekcji http://www.arbre.pl/index.php?page=web w rozdzielczości 1680x1050 napis "Custom CMS (PHP + MySQL)" się rozłazi i jest ucięty na dole
- na formularzu kontaktowym (dostępnym po kliknięciu w grafikę "hire me") po kliknięciu w pole do wpisania tekstu napis "please write here, about all things You need." powinien zniknąć, nie zmuszając użytkownika do jego usunięcia
- czy formularz kontaktowy w ogóle działa ?
- czy pusta sekcja others jest w ogóle potrzebna ?
- sekcja articles i strona główna różnią się chyba tylko napisem articles na samym dole
- do CV nie wpisuje się szkół nieukończonych
- pusta sekcja corporate (po co to dodawać, skoro nic tam nie ma?)
- literówki w cv na stronie "Pgrogramming", "Strong nterpersonal skills", <<Driving license "B" >>, "Trecking"
- wyliczanka w menu raczej nie jest potrzebna


To teraz plusy:
+ myślę, że udana próba designu ala web 2.0
+ ciekawe ilustracje
+

Ogólnie mało treści, kilka ortów (angielskiego chyba uczysz się na własną rękę?) i ten niedziałający formularz kontaktowy obowiązkowo na każdej podstronie. Widzę, że wyszedłeś z założenia, że nawet jeśli coś nie działa lub jeszcze czegoś nie przygotowałeś to i tak warto wrzucić to na swoją stronę. Uważam takie podejście za błąd. To tak na prędko, literówki też wyłowione "w locie", kodu nie oceniałem, bo - jak sam piszesz - jest do poprawki.
Pozdrawiam
Poker
W projektach widzę starą wersję, która moim skromnym zdaniem wydaje się dużo lepsza od obecnej.

Plusy:
[+] twoje ilustracje mi się podobają smile.gif

Minusy:
[-] Nie wyśrodkowana strona
[-] Jak na kogoś kto pracował 4 lata jako grafik, niczym mnie nie zaskoczyłeś. Grafika bardzo prosta.
[-] Jesteśmy w Polsce, angielski nie jest naszym językiem ojczystym, więc brakuje mi strony w języku polskim
[-] ten pokemon 'offline' nie wiem co tutaj robi.


Ogólna ocena: gdybym był pracodawcą nie zatrudnił bym Ciebie. Piszesz że znasz bardzo dobrze obsługę Photoshopa niestety ani po projektach już stworzonych ani po obecnym designie tego nie widać. Moja ocena 2/10 za chęci stworzenia własnego portfolio.
dr_NO
nie dopisałem do pierwszego postu że generalnie formularze jedynie zamarkowane (na ukończeniu cms).

-> Strona nie będzie wyśrodkowana, taki mój widzimiś smile.gif
-> Będzie tylko po angielsku, teksty będą przepuszczone przez korektę smile.gif. Dla czego akurat tak? Powiedzmy że moim rynkiem zbytu nie jest "nasza ziemia".
-> Jeżeli chodzi o same treści to wszystko będzie uzupełnione pewnie jeszcze dzisiaj. Niestety nie mogę umieścić wszystkich moich prac ze względu na podpisane lojalki, jeżeli jest ktoś zainteresowany moją "osobą", to podsyłam, powiedzmy, te "inne prace" smile.gif. Działy Corporate i Others, będą uzupełnione o dane (prace).
-> Pokemon, to button tongue.gif hostuję serwery tejże gry (teeworlds) smile.gif
-> Strona ładuje się długo, zgodzę się, muszę powalczyć z optymalizacją grafik.
Byłem głownie ilustratorem w agencji reklamowej, jak i również kilka wydawnictw i firmo odzieżowych obskoczyłem smile.gif

To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.