Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [Propozycja] Shoutbox na forum
Forum PHP.pl > Inne > Opinie, ogłoszenia, pytania > Forum
emtiej
Przejrzałem ten dział, ale nie widziałem żeby ktoś proponował shoutboxa na forum, moim zdaniem to bardzo przydatny bajer i umiliłby pobyt na forum.
Była już taka propozycja? A jeżeli była to dlaczego nie chcecie SB na forum?
Spawnm
jest irc smile.gif
scanner
Dokładnie. Jest IRC, zapraszamy.
Właśnie po to powstał irc, żeby nie zaśmiecać forum SB. IRC daje większe możliwości.
piotrooo89
@scanner tylko wiesz na IRC'u to nie każdy przetrwa winksmiley.jpg
wookieb
Tym bardziej nie przetrwa na shoutboxie. Poza tym jestem PEWIEN, że idioci będą spamować w shoutboxie o pomoc w ich temacie, ponieważ będzie taka możliwość.
thek
IRC - ircem, ale shoutbox, jak wiele usług AJAXowych generuje bardzo duże obciążenia. Wystarczy jego częstsze używanie (a przy takiej wielkości portalu jest to nieuniknione), a zużycie procka rośnie makabrycznie w górę. U mnie w pracy mieliśmy to samo. Panele administracyjne są mocno o AJAX oparte i handlowcy siedzą na nich niemal cały czas. W efekcie w godzinach pracy naszej obciążenie procka zaczęło przekraczać limit dostępny dla naszej firmy, co automatycznie wymusiło na nas wykup u providera dodatkowych punktów procentowych jego zużycia. A serwisy są na bank mniej popularne niż php.pl i tylko osoby w firmie mają do nich dostęp, co liczy się na palcach obu rąk a nie w setkach czy tysiącach.
emtiej
Dzięki koledzy za uświadomienie smile.gif

Co do obciążenia to masz rację thek, mam forum z aktywnymi 300 użytkownikami, którzy piszą w ajaxowym shoutboxie i szczerze powiem, że po jego instalacji zużycie procesora wzrosło o ponad 40%, aktualnie mam serwer za 300zł rocznie i CPU wystarcza ale na styk hehe smile.gif
erix
Cytat
Poza tym jestem PEWIEN, że idioci będą spamować w shoutboxie o pomoc w ich temacie

Otóż to.

Ale można pójść na kompromis i wstawić klienta IRC w Javie. Wtedy problem techniczny odpada (na jednym forum działam właśnie na takim rozwiązaniu i się sprawuje), ale pozostaje jeszcze kwestia tzw. "spamu", o którym ~wookieb wspomniał. winksmiley.jpg
Cysiaczek
@erix - jeszcze tego brakuje, żeby z irca helpdesk zrobić...
kwiateusz
specjalny, oddzielny kanał i czemu nie smile.gif niech kto żyw i chętny pomaga innym
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.