Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Wiem-Jem.pl - Cała prawda o jedzeniu
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Kildyt
Cześć!

Proszę o ocenę mojej świeżej strony. Strona Wiem-Jem.pl - Cała prawda o jedzeniu powstała aby pomóc w rozszyfrowaniu składników popularnych produktów spożywczych.

Ocenie podlega wszystko.

Dzięki za wszystkie wypowiedzi.
piotrooo89
jak wszystko dopracowane i dopięte na ostatni guzik smile.gif mnie się naprawde podoba. nie walidowałem, muszę?

thek
Graficznie jest dobrze, ale zauważyłem, że paginacja Ci szwankuje. Przykładowo poprzez katalog wybrałem sobie Wody i ma ona minimum 4 podstrony, ale linki paginatora pokazują na główny katalog. Tak jakby tworzenie linka SEO-friendly Ci nawaliło. Widzę także, że breadcrumb z główną kategorią (Woda & napoje) gdy jesteśmy w podkategorii (Woda) także prowadzi do głównej strony katalogu, ale możliwe, że to na przyszłość, gdy kategorii więcej będzie, takie "zabezpieczenie", które obecnie zamiast do strony głównej kategorii prowadzi do katalogu produktów wszystkich. Poza tym nie testowałem strony pod katem ewentualnych ataków. Od tego są odpowiednie strony i programy (także pluginy przeglądarek) więc możesz ich sam użyć dla pewności. Oceniając jednak layout uważam, że jest prosty, ale funkcjonalny. A to moim zdaniem najbardziej oprócz bezpieczeństwa się liczy smile.gif Zastanawialbym się tylko ewentualnie nad sensem autocomplete'a z grafikami. To może po pewnym wypełnieniu się produktami bazy, zmulić serwis poprzez ciągłe przesyłanie grafik do userów. Odczujesz to na transferze niestety wtedy.
Kildyt
Cytat(thek @ 5.03.2010, 01:08:46 ) *
Graficznie jest dobrze, ale zauważyłem, że paginacja Ci szwankuje. Przykładowo poprzez katalog wybrałem sobie Wody i ma ona minimum 4 podstrony, ale linki paginatora pokazują na główny katalog. Tak jakby tworzenie linka SEO-friendly Ci nawaliło. Widzę także, że breadcrumb z główną kategorią (Woda & napoje) gdy jesteśmy w podkategorii (Woda) także prowadzi do głównej strony katalogu, ale możliwe, że to na przyszłość, gdy kategorii więcej będzie, takie "zabezpieczenie", które obecnie zamiast do strony głównej kategorii prowadzi do katalogu produktów wszystkich. Poza tym nie testowałem strony pod katem ewentualnych ataków. Od tego są odpowiednie strony i programy (także pluginy przeglądarek) więc możesz ich sam użyć dla pewności. Oceniając jednak layout uważam, że jest prosty, ale funkcjonalny. A to moim zdaniem najbardziej oprócz bezpieczeństwa się liczy smile.gif Zastanawialbym się tylko ewentualnie nad sensem autocomplete'a z grafikami. To może po pewnym wypełnieniu się produktami bazy, zmulić serwis poprzez ciągłe przesyłanie grafik do userów. Odczujesz to na transferze niestety wtedy.
Błąd z paginacją już naprawiony. Nie tworzyłem osobnych podstron dla podkategorii. Może gdy strona będzie się rozwijała taki krok będzie wymagany.

@piotrooo89 sprawdzałem i walidator nic nie wypluwał (możliwe, że jakąś podstronę przegapiłem). Walidator CSS-a trochę wypluwa bo używam kilku nowości z CSS3 w mniejszych elementach.
Rymar
Narazie z tego co widze to strona psuje się całkowicie pod IE 6 i tak trochę pod IE 7 js nie działa przy komentarzach, a tekst sie rozjeżdza gdzieniegdzie

tak ma być?
SHiP
Fajna ta strona. Jak to jest z tym E330? Jest rakotwórczy czy nie? Bo są sprzeczne informacje na jego temat na twojej stronie.
Spawnm
denerwujący jest autosuggest, najpierw pojawia się wielki pusty box potem po ok 1-2s pojawiają się obrazki/linki w nim ... dodatkowo box ma zawsze ten sam height bez względu na ilość znalezionych produktów ...
thomson89
Cytat(Spawnm @ 5.03.2010, 13:29:28 ) *
denerwujący jest autosuggest, najpierw pojawia się wielki pusty box potem po ok 1-2s pojawiają się obrazki/linki w nim ... dodatkowo box ma zawsze ten sam height bez względu na ilość znalezionych produktów ...


Podpinam się pod wypowiedź poprzednika. Trochę to irytuje...
Kildyt
Cytat(Rymar @ 5.03.2010, 03:25:20 ) *
Narazie z tego co widze to strona psuje się całkowicie pod IE 6 i tak trochę pod IE 7 js nie działa przy komentarzach, a tekst sie rozjeżdza gdzieniegdzie

tak ma być?
Sprawdź czy w meta-tagach jest podpięty specjalny styl (oddzielny dla IE6, oddzielny dla IE7 i oddzielny dla IE8). Jakiego używasz os-a? Wyślij screenshoty.

Cytat(SHiP @ 5.03.2010, 14:52:41 ) *
Fajna ta strona. Jak to jest z tym E330? Jest rakotwórczy czy nie? Bo są sprzeczne informacje na jego temat na twojej stronie.
Wyrzuciłem informację o rakotwórczości E330 z niepożądanych następstw, a w informacji zastrzegłem, że informacja jest sprzeczna. Uznałem ta informację za błąd, gdyż inne źródła nic o tym nie mówią. Dzięki za cynk.
A propos, znalazłeś może jakieś luki w zabezpieczeniach? Zauważyłem, że interesujesz się tą tematyką.

Cytat(Spawnm @ 5.03.2010, 15:29:28 ) *
denerwujący jest autosuggest, najpierw pojawia się wielki pusty box potem po ok 1-2s pojawiają się obrazki/linki w nim ... dodatkowo box ma zawsze ten sam height bez względu na ilość znalezionych produktów ...
Racja, przydałby się jakiś loader. Co do stałego height'a to sądzę, że obecny jest wystarczający. Nie mam za bardzo pomysłu jak można by to inaczej zaprojektować. Automatyczny height raczej nie wchodzi w grę.

Edit:
W ATOM-ach mam kilka błędów. Za niedługo poprawię.
SHiP
Cytat
A propos, znalazłeś może jakieś luki w zabezpieczeniach? Zauważyłem, że interesujesz się tą tematyką.

To była pierwsza rzecz jaką zacząłem sprawdzać =). Na szczęście istnieją jeszcze dobrzy programiści i Ty jesteś tego przykładem. Ładnie filtrujesz znaki w loginach, mod_rewrite wstępnie przecedza śmieci. Zmieniasz id sesji przy każdym nowym generowaniu etc.

Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to włączone Notice na serwerze produkcyjnym winksmiley.jpg. Obsługę błędów powinno się wyłączać ponieważ pomaga to na zbadanie struktury strony. I tak np w 12 linijce w carrot.php nie filtrujesz danych przez co łatwo wygenerować błąd podając tablicę jako argument
Cytat
Notice: Array to string conversion in /home/krystian/wiemjem/carrot.php on line 12

Wbrew pozorom taki komunikat to sporo informacji winksmiley.jpg.

Nie mam też czasu się zagłębiać w obrazki, bo musiałbym wiedzieć do jakiego katalogu są wrzucane, a zanim bym to obczaił troszkę by z tym zeszło. Zreszta zapewne sam je moderujesz zanim gdziekolwiek trafią.

EDIT: dodaj overflow w kilku miejscach bo mój "login" rozwala design lekko :/ ups...

EDIT2: Ojj wiecej jest takich miejsc

Cytat
Notice: Array to string conversion in /home/krystian/wiemjem/page.php on line 6
Notice: Array to string conversion in /home/krystian/wiemjem/page.php on line 9
Notice: Array to string conversion in /home/krystian/wiemjem/carrot.php on line 12
Warning: htmlspecialchars() expects parameter 1 to be string, array given in /home/krystian/wiemjem/engine/page.php on line 143

jem-wiem.pl/engine/ - zmien prawa dostępu aby nie dało się przeglądać tego katalogu
Kildyt
Cytat(SHiP @ 6.03.2010, 00:33:57 ) *
To była pierwsza rzecz jaką zacząłem sprawdzać =). Na szczęście istnieją jeszcze dobrzy programiści i Ty jesteś tego przykładem. Ładnie filtrujesz znaki w loginach, mod_rewrite wstępnie przecedza śmieci. Zmieniasz id sesji przy każdym nowym generowaniu etc.
Z pewnością są to pochwały nad wyraz ponieważ zbyt mało czasu poświęcam na kształtowaniu się w zakresie bezpieczeństwa, a obecną wiedzę załapałem "przypadkiem", ale i tak dzięki. winksmiley.jpg

Cytat(SHiP @ 6.03.2010, 00:33:57 ) *
Jedyne do czego mógłbym się przyczepić to włączone Notice na serwerze produkcyjnym winksmiley.jpg. Obsługę błędów powinno się wyłączać ponieważ pomaga to na zbadanie struktury strony. I tak np w 12 linijce w carrot.php nie filtrujesz danych przez co łatwo wygenerować błąd podając tablicę jako argument

Wbrew pozorom taki komunikat to sporo informacji winksmiley.jpg.
Ok, wyświetlanie błędów wyłączę. W 12 linijce znajduje się funkcja session_start().

Cytat(SHiP @ 6.03.2010, 00:33:57 ) *
Nie mam też czasu się zagłębiać w obrazki, bo musiałbym wiedzieć do jakiego katalogu są wrzucane, a zanim bym to obczaił troszkę by z tym zeszło. Zreszta zapewne sam je moderujesz zanim gdziekolwiek trafią.
Wszystkie obrazki zapisuję przez GD, więc chyba nie powinno być problemów.


Cytat(SHiP @ 6.03.2010, 00:33:57 ) *
EDIT: dodaj overflow w kilku miejscach bo mój "login" rozwala design lekko :/ ups...
Ok, nie pomyślałem o tym. Thx.
SHiP
Nie chodzi o to jaka funkcja się znajduje ale to, że zwraca ona bład przy przekazaniu tablicy. Musisz wyłączyć błedy lub sprawdzać jakiego typu dane przychodzą z ciastek. Chodzi o to, że potencjalny atakujący ma nie znać żadnych informacji na temat strony(np. dokładnego położenia na serwerze), serwera oraz ich konfiguracji ponieważ w przypadku wykrycia jakiejs dziury(nie koniecznie na stronie, moze być w apache lub php) przeprowadzenie ataku jest juz dużo łatwiejsze.

Pozdrawiam winksmiley.jpg
Rymar
Cytat
Sprawdź czy w meta-tagach jest podpięty specjalny styl (oddzielny dla IE6, oddzielny dla IE7 i oddzielny dla IE8). Jakiego używasz os-a? Wyślij screenshoty.


Wina po mojej stronie, IE Tester coś wariuje smile.gif
athabus
Ja coś napiszę od strony użyszkodnika.

Pomysł dla mnie bomba - mam nawet za sprawą żony w domu taką książeczkę o tych wszystkich dziwnych rzeczach co dodają do jedzenia ;-) Strach się bać ;-)

Fajnie, że zrobiłeś taką wersję elektroniczną z konkretnymi produktami ale, 90% produktów w które wszedłem nie ma informacji o składnikach. Tj. jest wymieniony składnik ale nie ma linku co to robi i czemu jest złe albo dobre. Bez tego komponentu strona jest bezużyteczna. Jeśli uzupełnisz te informacje to będzie to świetna strona. Pokażę ją żonie bo ona uwielbia takie klimaty jedzeniowe.

Zanim jednak stronę upublicznisz dla szerokiego grona ludzi, to warto ją dopracować pod względem ilości informacji.

Swoją drogą to znalazłeś fajną niszę - myślę, że możesz z tego mieć niezłe pieniądze (o ile nie robisz tego na zlecenie) z reklam i polecania produktów.

Grafika - dla mnie bomba - dokładnie tak jak lubię, czyli ładna, nienarzucająca się i dostosowana do tematyki.
Ja_ck
Pomysl naprawde dobry smile.gif

Zycze powodzenia smile.gif
bim2
Jak już pisałem na gg, pomysł oraz opracowanie świetne! biggrin.gif Może uda ci sie i ten serwis będzie źródłem twoich przyszłych dochodów smile.gif
frytek92
Jestem pod wielkim wrażeniem naprawdę super zrobiony i co najważniejsze będę z niego korzystał. A przyszłości jak pisał mój poprzednik możesz spokojnie na nim zarabiać bo dietetyka to naprawdę rozbudowany rynek.
zwierzołak
Dziwnie to wygląda, że są tylko 3 losowe produkty na stronie głównej. Robi to wrażenie, że strona ma jeszcze śladowe ilości treści i niema czym wypełnić tego boxa w którym wydaje się (z rozmiaru), że powinno być 6 produktów.

Swoją drogą mam dla Ciebie propozycję alternatywnego sloganu przewodniego serwisu: "Czy to jeszcze pieczywo, czy sztuczne tworzywo?" smile.gif
Kildyt
Dzięki wielkie wszystkim za wypowiedzi. Pomoże to w zbudowaniu lepszej strony. Na flakerze można znaleźć historyjkę gdzie publikowana jest aktualizowana lista TODO.

Na deser: strona błędy na wiem-jem. Wygląda lepiej na nowszych przeglądarkach.


New:

Chwilka czasu już minęła i chciałbym zaprezentować odświeżony theme i prosić was o ocenę nowego logotypu (obecny jest do luftu).
Spawnm
Zbyt pixelowaty.
bim2
Starszy logotyp moim zdaniem lepszy smile.gif
melkorm
Komentowanie nie działa?
Kildyt
Cytat(melkorm @ 5.05.2010, 18:31:35 ) *
Komentowanie nie działa?
Kurcze, dzięki za cynk. Musiałem coś zepsuć przy aktualizacji. Postaram się za chwilkę to naprawić.

Edit:
Naprawione. Zapomniałem zaktualizować tabele w bazie danych. :/
varez
404 strasznie nieczytelny (tak, nowa przegladarka, itd itd)
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.