Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [www] Podróże po Europie
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
bceuropa
Witam serdecznie.

Bardzo proszę o ocenę mojej stronki. Podróże po Europie

O czym stronka...? Otóż, przez ostatnich 6 latek razem z moją kobitką trochę sobie pojeździliśmy po Europie i chcieliśmy się podzielić naszymi fotkami i doświadczeniami. Nadmienię, iż każda fotografia ma możliwość pobrania w dużej rozdzielczości, więc jeśli komuś któraś spasuje na tapetkę to będzie mi niezmiernie miło.

Stronka została zintegrowana z darmowym CMSem aby było łatwiej modyfikować i aktualizować, natomiast przy jej budowie na początku wsparłem się kreatorem, aby stworzyć bazę strony, a potem zacząłem to wszystko przerabiać po swojemu... wacko.gif

Generalnie nie proszę o ocenę kodu, (no chyba że są rażące błędy) tylko o subiektywne odczucia dotyczące samej strony, jej wyglądu, kolorystyki, przejrzystości no i oczywiście samej zawartości...
Jest to jedna z pierwszych moich stron wstydnis.gif, więc zakładam że dostanę trochę po uszach i w żadnym wypadku nie liczę na wyrozumiałość. (Jak to mówią "Co nas nie zabija to nas umacnia") sciana.gif

Z góry dziękuje za wszelkie uwagi.

--------------EDIT---------------

Aha... Chciałbym dodać, że absolutnie wszystkie fotografie (włącznie z chmurkami w nagłówku biggrin.gif) są własnoręcznie wykonane i są moja własnością. (Piszę to bo zauważyłem że czasem te kwestie są dość drażniące)
Moli
Za jaskrawe kolory, strona razi po oczach na jasnym monitorze. To czy strona jest ładna czy nie to kwestia gustu, ale zdjęcia są genialne smile.gif
Zdjęcie z małpą na audi wymiata smile.gif http://www.galeria-europa.cba.pl/images/ph..._gibraltar3.jpg
blooregard
Design nie powala, w przeciwieństwie do zdjęć.
Dawno czegoś tak pięknego nie oglądałem.
bceuropa
Cytat(Moli @ 3.03.2010, 11:27:44 ) *
Za jaskrawe kolory, strona razi po oczach na jasnym monitorze. To czy strona jest ładna czy nie to kwestia gustu, ale zdjęcia są genialne smile.gif
Zdjęcie z małpą na audi wymiata smile.gif http://www.galeria-europa.cba.pl/images/ph..._gibraltar3.jpg


Dzięki serdeczne wstydnis.gif

A co do kolorów to chyba rzeczywiście troszkę musze je pozmieniać. Tzn chciałbym zostawić mniej więcej tą gamę, bo chcę aby stronka była wesoła, ale zmienię troszkę jaskrawość barw.
thomson89
[-] Czcionki w topie brzydko wyglądają
[-] Kolor czcionek w menu mi się nie podoba
[-] Żółto (?) zielone nagłówki w boxach nie pasują. Może jakiś zielony gradient?

[?] Jak wlazłem w galerię, np. Hiszpanii to czcionka powinna być inna (chodzi o nagłówek Galeria Hiszpania), może jakiś Times, wielkość większa i wcięcie w lewo.
[?] Chmurki mogły by być na całym topie

[+] Kolory tła menu są ładne
[+] Zdjęcia z wakacji są po prostu śliczne! Z chęcią umieszczę je na pulpicie.

--EDIT--
Grafiki w galeri: pobierz i skomentuj są rozpikselowane (?)
bceuropa
Cytat(thomson89 @ 3.03.2010, 20:39:44 ) *
[-] Czcionki w topie brzydko wyglądają
[-] Kolor czcionek w menu mi się nie podoba
[-] Żółto (?) zielone nagłówki w boxach nie pasują. Może jakiś zielony gradient?

[?] Jak wlazłem w galerię, np. Hiszpanii to czcionka powinna być inna (chodzi o nagłówek Galeria Hiszpania), może jakiś Times, wielkość większa i wcięcie w lewo.
[?] Chmurki mogły by być na całym topie

[+] Kolory tła menu są ładne
[+] Zdjęcia z wakacji są po prostu śliczne! Z chęcią umieszczę je na pulpicie.

Grafiki w galeri: pobierz i skomentuj są rozpikselowane (?)


Ha... Serdeczne dzięki za ocenę o takie coś właśnie mi chodziło. Wiesz jak to jest człowiek na własne dzieło zazwyczaj patrzy bezkrytycznie i dopiero jak ktoś inny stanie z boku i oceni wtedy widać błędy. rolleyes.gif Ale do rzeczy:

Czcionkę w topie zmienię na inna (tylko nie wiem na jaką smile.gif
Co do czcionki w menu to kurcze troche nie wiem jaki dać kolor aby było lepiej? (ale i tak pokombinuje coś)
Nagłówki w boxach zaraz będą inne ( no... tak za 3h)
Co do czcionki nagłówka w podstronach to myślę że powinienem uważać aby nie wcisnąć na stronę zbyt dużo styli, ale pomyślę
Grafiki w galerii to kwestia doboru właściwych rozmiarów smile.gif

Noo..... to do pracy rodacy....

thomson89
Więc czekam na nową wersje winksmiley.jpg
bceuropa
Witam ponownie.
No... to wersja v1.1 w miarę jest już gotowa guitar.gif

- Wedle zaleceń przede wszystkim nagłówek został zmodernizowany wraz z czcionką
- Czcionki w menu wraz z kolorem też zostały zmienione
- Ogólnie kolorystyka jest teraz mniej wściekła
- Chmurki są już na całym topie (+walizki smile.gif )
- Dodane zostało Forum naz razie troche pusto tam, no ale to przecież wymaga czasu.
- Zakładka nowości została przerobiona

No to nic... kulę głowę pod siebie i czekam na Wasze opinie (ciekawe co teraz będzie do poprawki) wstydnis.gif
kadet90
Mi się podoba tongue.gif
[+]tlo,zdjecia,schludny lay
[.]typografia
[-]zgniłe kolory w topie

ocena: 4 tongue.gif
bceuropa
Cytat(kadet90 @ 9.03.2010, 17:13:43 ) *
Mi się podoba tongue.gif
[+]tlo,zdjecia,schludny lay
[.]typografia
[-]zgniłe kolory w topie

ocena: 4 tongue.gif


Dzięki bardzo
To prawda typo jest do poprawy sam zauważyłem że czasem ciężko się to czyta.
A co do topu to jaki kolor byś zaproponował (może być w #....... będzie mi łatwiej)?
thomson89
Co do menu to gdy najedziesz to color powinieneś ustawić na biały. Chyba ładniej by się prezentowało.

Kolega wspomniał, że kolory zgniłe. Myślę, że zmiana gradientów w stronie na te które są w menu ładniej by wyglądały (nie chodzi o podświetlenie). Zgniłe podświetlenie w menu chyba nie przeszkadza.

PRZYCISKI POD SONDĄ SĄ KRZYWE! Wnerwia mnie to... tongue.gif

I tak po za tym: ładny lay!
Moli
Jest lepiej smile.gif Kolor aktywnej zakładki w menu zbyt sraczkowaty smile.gif

ps. Zmień hosting, najtańszy można wykupić już za parę złotych miesięcznie lub ok. 100 zł rocznie smile.gif
zwierzołak
Myślę, że zdjęcia w galerii powinny być większe - przyjemniej by się oglądało. 1024x768 zmieści się na 95% monitorów, a waga też będzie rozsądna dla przeciętnej szybkości połączenia.
bceuropa
Cytat
Myślę, że zdjęcia w galerii powinny być większe - przyjemniej by się oglądało. 1024x768 zmieści się na 95% monitorów, a waga też będzie rozsądna dla przeciętnej szybkości połączenia.


Znaczy chodzi Ci o miniaturki? Czy o pokaz slajdów?

Cytat
Mi się podoba tongue.gif
[+]tlo,zdjecia,schludny lay
[.]typografia
[-]zgniłe kolory w topie

ocena: 4 tongue.gif


Typografię już poprawiłem myślę, że jest lepiej...
No a te kolory - kurcze podobają mi się party.gif

Cytat
Co do menu to gdy najedziesz to color powinieneś ustawić na biały. Chyba ładniej by się prezentowało.

PRZYCISKI POD SONDĄ SĄ KRZYWE! Wnerwia mnie to... tongue.gif


Zmieniałem na biały ale za jaskrawo to wyglądało
Przyciski pod sondą już są jak należy - musiałem cała regułę css od nowa wymodelować biggrin.gif

Dzięki Wam wszystkim za oceny guitar.gif
Nad resztą jeszcze pracuje
thomson89
Cytat(bceuropa @ 12.03.2010, 22:04:52 ) *
No a te kolory - kurcze podobają mi się party.gif

To już twoja sprawa. Nie musisz nic robić z tych rzeczy co ci powiedzieliśmy, ale chcesz bo czujesz intuicyjnie że to będzie podobało się i tobie i użyszkodnikom. Jeżeli bardzo ci się podobają kolorki zostaw je. My podajemy jedynie opinie, co w naszym odczuciu poprawiłoby wygląd strony. Od ciebie zależy co wdrożysz a co nie.

Ale i tak teraz wygląda o niebo lepiej niż na początku.
bceuropa
Cytat(thomson89 @ 12.03.2010, 23:23:59 ) *
Ale i tak teraz wygląda o niebo lepiej niż na początku.


Serdecznie Podziękował guitar.gif

No a jeśli chodzi o te kolory to myślę że stronka co prawda jest moja, ale jest dla tworzona dla wszystkich, więc chciałbym zrobić co w mojej mocy aby się podobała. Trochę siedziałem w weekend nad CSS'em i próbowałem coś pokombinować no i jak coś mądrego w końcu wymyślę, to pozmieniam te kolorki i dam znać.


Witam.

Otóż zarejestrowałem się w Adsense i umieściłem parę bloków. Nie chodzi mi o zarobek bo przy 100 odsłonach nie oszukujmy się, może za rok dostanę pierwszy czek. Ba nawet byłbym skłonny kiedy już go dostanę przekazać na jakiś mądry cel aaevil.gif
Bardziej zależy mi na poznaniu jak to działa i czy działa. Na razie na 360 odsłon 1 osoba kliknęła i wydaje mi się że jest to spooooro poniżej średniej.
Stąd pytanie - Co jest nie tak?
Gdzie leży klucz do tego, aby lepiej wpłynąć na odwiedzających, aby w naturalny sposób klikali w linki. Próbowałem kilku ustawień i kurcze nie widzę, żadnych efektów.
Serdecznie proszę o pomoc. sciana.gif
thomson89
Ja z reguły mam takie cóś, że na reklamy nie zwracam uwagi. A skoro nie zwrócę uwagi, to i nie kliknę.

Możesz sobie zrobić coś w stylu cpmprofit, co płaci za wyświetlania, a nie kliknięcia.

Co do googla, to spróbuj jak najbardziej upodobnić linki do tekstu strony i umieszczaj je w stronie: między zdjęciami czy w artykułach.
krzysztof_kf
Cytat(bceuropa @ 19.03.2010, 11:53:44 ) *
Serdecznie Podziękował guitar.gif

No a jeśli chodzi o te kolory to myślę że stronka co prawda jest moja, ale jest dla tworzona dla wszystkich, więc chciałbym zrobić co w mojej mocy aby się podobała. Trochę siedziałem w weekend nad CSS'em i próbowałem coś pokombinować no i jak coś mądrego w końcu wymyślę, to pozmieniam te kolorki i dam znać.


Witam.

Otóż zarejestrowałem się w Adsense i umieściłem parę bloków. Nie chodzi mi o zarobek bo przy 100 odsłonach nie oszukujmy się, może za rok dostanę pierwszy czek. Ba nawet byłbym skłonny kiedy już go dostanę przekazać na jakiś mądry cel aaevil.gif
Bardziej zależy mi na poznaniu jak to działa i czy działa. Na razie na 360 odsłon 1 osoba kliknęła i wydaje mi się że jest to spooooro poniżej średniej.
Stąd pytanie - Co jest nie tak?
Gdzie leży klucz do tego, aby lepiej wpłynąć na odwiedzających, aby w naturalny sposób klikali w linki. Próbowałem kilku ustawień i kurcze nie widzę, żadnych efektów.
Serdecznie proszę o pomoc. sciana.gif




witam wiesz co ja bym zrobił nie bawił się w różnorodne programy partnerskie exclamation.gif to jest jedna wielka klapa a przy 100 odwiedzin dziennie przy google adsens może doczekasz się wypłaty za 5 lat ze względu na to że wypłata jest od 100 euro więc po co zaśmiecać stronkę reklamami do d... pozdrawiam
karol33
'Witamy w Galeria Europa' czcionka z tych nagłówków do z miany koniecznie, na niektórych wersjach przeglądarek comic sans wygląda kanciasto
gszesiek
Cytat
Co do googla, to spróbuj jak najbardziej upodobnić linki do tekstu strony i umieszczaj je w stronie: między zdjęciami czy w artykułach.

nie sądzę, żeby takie działania pomogły w zdobywaniu stałych klientów - mnie to denerwuje

co do strony to czcionka trochę za mała, tekst w witamy .. trochę przytłacza
kolory mi nie pasują (brąz walizek, niebieski i "zielony" menu

pozdrawiam

-------------------

i zdjęcia faktycznie świetne exclamation.gif!
bceuropa
Cytat(krzysztof_kf @ 19.03.2010, 19:27:57 ) *
witam wiesz co ja bym zrobił nie bawił się w różnorodne programy partnerskie exclamation.gif to jest jedna wielka klapa a przy 100 odwiedzin dziennie przy google adsens może doczekasz się wypłaty za 5 lat ze względu na to że wypłata jest od 100 euro więc po co zaśmiecać stronkę reklamami do d... pozdrawiam


Pewnie że masz rację. cool.gif Aby zarobić na tym trzeba mieć 100k wizyt dziennie, albo wręcz idealnie spasowane reklamy z treścią. Mnie chodzi tylko o naukę. Chcę ten system poznać. Nauczyć się go poprawnie aplikować na stronie. Pewnie z czasem cosik przegnę i pewnie bedzie BAN na Adsense ale nie przejmuję się tym. dostal.gif
Myślę że puki co jeszcze tę w prawej kolumnie zamienię na linki zamiast banera bo nawet mnie denerwuje. Ale cóż chciałem to sprawdzić empirycznie rolleyes.gif

Cytat
co do strony to czcionka trochę za mała, tekst w witamy .. trochę przytłacza
kolory mi nie pasują (brąz walizek, niebieski i "zielony" menu


taaak wiem, że kolorystycznie to jeszcze przedszkole - pracuję nad tym

Cytat
Ja z reguły mam takie cóś, że na reklamy nie zwracam uwagi. A skoro nie zwrócę uwagi, to i nie kliknę.

Możesz sobie zrobić coś w stylu cpmprofit, co płaci za wyświetlania, a nie kliknięcia.

Co do googla, to spróbuj jak najbardziej upodobnić linki do tekstu strony i umieszczaj je w stronie: między zdjęciami czy w artykułach.


Czytałem, że aby ten typ reklamy był skuteczny i aby Ci którzy z reguły nie klikają, kliknęli należy idealnie wpasować je w tekst i podobno są efekty. Podobno każdy ma szanse kliknąć jeśli reklama jest jakby naturalną kontynuacją treści lub wygląda naturalnie na stronie.
A znasz jakiś porządny serwis który oferuje cpmprofit?
karol33
proponuje zamieścić loga strony jakoś delikatnie przez zdjęcie albo coś w tym stylu....każdy może je sobie zgrać na dysk w 100x100 lub w pełnej wersji zdjęcia ideałem byłoby jakbyś je lepiej osadził wkońcu to one są narazie u ciebie najważniejsze...pozdrawiam
thomson89
cpmprofit.com

?
frytek92
Ja polecam AdTaily.pl
bceuropa
Cytat
proponuje zamieścić loga strony jakoś delikatnie przez zdjęcie albo coś w tym stylu....każdy może je sobie zgrać na dysk w 100x100 lub w pełnej wersji zdjęcia ideałem byłoby jakbyś je lepiej osadził wkońcu to one są narazie u ciebie najważniejsze...pozdrawiam


To prawda że galerie nie są szczytem funkcjonalności. Docelowo planuję aby miniaturki były w rozmiarze min 100x100 y aby obok każdego zdjęcia było przynajmniej 10 zdań opisujących zdjęcie. Ale to wymaga czaaaaasu, a robię to tylko w wolnych chwilach których prawie nie mam...
Trochę nie rozumiem co znaczy "zamieścić loga strony jakoś delikatnie przez zdjęcie albo coś w tym stylu....każdy może je sobie zgrać na dysk w 100x100 lub w pełnej wersji zdjęcia" Jakbyś mógł lepiej wytłumaczyć o co chodzi to będę wdzięczny

Cytat
cpmprofit.com

Cytat
Ja polecam AdTaily.pl


Sprawdzam je i szukam opinii który lepiej się sprawdza i który będzie lepiej pasował do strony. Na razie minus dla AdTaily za tylko 1 format banera.

Aaa... Mylę się czy mam rację że system linki24.pl to jedna wielka farsa...
Po tygodniu jedyne co się zmienia, to linki na mojej stronie i ANI JEDNEGO!! linka mojej strony na innych!!!
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.