Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: [program] HateML Pro 2 - środowisko dla PHP, XHTML, CSS, JS i SQL
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
migajek
Cześć,

chciałbym zaprezentować swoje dzieło - środowisko do tworzenia stron/aplikacji webowych ze wsparciem dla PHP, [X]HTML, CSS, JS i SQL.

Na wstępie zaznaczam że program jest we wczesnej becie i dopiero zbliża się do wydania finalnej wersji, brak w nim "klikanych" okienek do wstawiania tagów HTML itp, większą energię skierowałem tym razem na solidne wsparcie dla pisania w PHP.

Szczególnie uwagę zwróciłem na tworzenie stron z użyciem różnego rodzaju frameworków. Samemu pisząc brakowało mi bardzo podpowiedzi do kodu znanych z Visual C++ / C#, wyświetlających poza nazwą metody/zmiennej/funkcji jej opis, opis parametrów itp.
Ponadto zależało mi na obsłudze możliwie dużej liczby frameworków. Stąd program wyświetlane informacje opiera na tagach phpDoc smile.gif
Dodatkowo postarałem się by możliwie nieźle radził sobie z rozpoznawaniem bardziej "skomplikowanych" wyrażeń w stylu "ORM::factory('nazwaModelu')->find(4)->..." - jednak poprawność działania w takiej sytuacji zależy od tego czy funkcja w opisie phpDoc posiada poprawnie podany parametr "@return" winksmiley.jpg
Takie podejście wymaga jednak przeskanowania wybranych przez użytkownika (w Kreatorze projektu) katalogów. Następnie dane "zebrane" podczas takiego skanowania zapisywane są w pojedyńczym pliku (uwaga! plik może być spory, dla Zend FW miał około 10mb) dzięki czemu ich ładowanie przy następnym otwarciu projektu jest praktycznie błyskawiczne.

Nie będę wymieniał "standardowych" opcji edytorów (takich jak choćby cofanie/powtarzanie operacji, nagrywanie makr, zmiany układu okien i pasków narzędziowych, dostosowywanie podświetlania składni itp), skupię się na "ciekawszych" winksmiley.jpg

  • podświetlanie składni dla PHP, (X)HTML, CSS, JavaScript, XML, XSLT, SQL
  • sprawdzanie błędów składni poszczególnych jęzków w trakcie pisania
  • szablony dokumentów
  • praca z projektami
  • Podpowiedzi do kodu (bazujące również na parsowanym kodzie)
    • dla (X)HTML: tagi i ich atrybuty, sugerowane "domknięcia" tagów, znane wartości atrybutów (np klasy i ID zdefiniowane w dokumencie CSS)
    • dla CSS: selektory, atrybuty, wartości
    • dla PHP: klasy i ich składowe wraz z opisem z dokumentacji (phpDoc). Program zawiera bibliotekę funkcji i klas z PHP5.
    • dla SQL: słowa kluczowe, funkcje, tabele i pola (z wybranej bazy danych)

    Podpowiedzi używają danych "zebranych" z aktualnie edytowanych dokumentów lub wskazanych katalogów (*)
  • CodeBrowser - drzewko prezentujące strukturę dokumentu (PHP/CSS)
  • "Idź do deklaracji" - szybki przeskok do deklaracji elementu znajdującego się pod kursorem
  • Zaawansowane "szukaj i zamień" - z obsługą wyrażeń regularnych, podświetlania wszystkich wystąpień w dokumencie itp
  • "Szukaj i zamień" w plikach
  • Obsługa wielu kodowań, Unicode (utf8, utf16) oraz ponad 100 kodowań regionalnych, inteligentne rozpoznawanie najważniejszych kodowań
  • Debugger PHP
    Bazujący na XDebug, obsługuje (m.in)
    • Zatrzymywanie na wybranych liniach kodu (breakpoint'y)
    • Kontrola wykonywania (step into / step over / step out)
    • Podgląd zmiennych (lokalnych, globalnych, wybranych)
    • Podgląd stosu wykonywania
    • Interaktywna konsola (pozwala np. modyfikować wartość zmiennej w trakcie wykonywania kodu)



Jak ksiądz na kolędzie, kilka obrazków - na zachętę smile.gif

Ponieważ obrazki są duże, proszę klikać by powiększyć smile.gif

1. rzut oka na program w najnowszej wersji, pod win7


2. okienko podpowiedzi do kodu, w trakcie pracy z projektem bazującym na Yii


3. rzut oka na program pod XP (starsza wersja stąd inny wygląd numerowania linii). Code Browser po lewej + podświetlanie wyników wyszukiwania (wyrażenie regularne) w edytorze.


4. sprawdzanie składni w locie, podpowiedzi do kodu HTML bazujące na przeskanowanym kodzie CSS


5. Debugowanie PHP. Widoczny stos wywołania, podgląd wybranej zmiennej, zmienne lokalne oraz interaktywna konsola.


6. Manager MySQL - lista połączeń / baz danych / tabel, wynik listowania tabeli/wykonywanego zapytania, podpowiedzi do kodu. Program uruchomiony na ubuntu (wine winksmiley.jpg )


7. Na koniec - zwykłe (ale przydatne winksmiley.jpg ) podpowiedzi do kodu HTML i CSS :




Program przetestowany na Windows XP i Win7 (do Visty, na szczęścieniestety nie mam dostępu).
Wymagania sprzętowe? Cóż ... Z ciekawości odpaliłem na starym lapku z win98 (Pentium 133 Mhz, 32 MB RAM) - poszedł. I nawet dało się wpisywać tekst winksmiley.jpg
Tak więc przy dzisiejszych prockach które są ponad-gigahertzowe nie powinno być problemu smile.gif

Uwaga: przy starcie programu firewall może zapytać/poinformować Was że program próbuje połączyć się z internetem.
Jest to prawda, i to podwójnie:
1. program próbuje szukać informacji o ewentualnej aktualizacji
2. wtyczka odpowiedzialna za obsługę debuggera (XDebug) jest domyślnie włączona, stąd próba otwarcia portu 9000.
zapewniam że ani jedno ani drugie nie jest groźne smile.gif


Linki:

(tymczasowa) strona programu

brak instalatora (jeszcze), wystarczy wypakować:
archiwum zip z programem

Dokumentacja (po angielsku bardziej kompletna)


Pozdrawiam i czekam na opinie,
migajek
erix
Jeśli to działa tak, jak wygląda, to już masz moje błogosławieństwo. winksmiley.jpg

Stay tuned, pobawię się trochę. winksmiley.jpg
r4xz
brakuje mi jednej opcji - po zaznaczeniu kilku linijek tekstu i wciśnięciu klawisza TAB zwiększenie akapitu w zaznaczonych linijkach

a poza tym program genialny winksmiley.jpg

migajek
Cytat(r4xz @ 17.02.2010, 22:31:44 ) *
brakuje mi jednej opcji - po zaznaczeniu kilku linijek tekstu i wciśnięciu klawisza TAB zwiększenie akapitu w zaznaczonych linijkach

to dziwne, bo u mnie na domyślnych ustawieniach to działa smile.gif jaki masz system operacyjny? sprobuje na czystej instalce z wirtualnej maszyny winksmiley.jpg
BTW powinno tez dzialac shift+tab czyli zmniejszanie akapitu na zaznaczeniu winksmiley.jpg

erix, czekam na opinie smile.gif
erix
Ok, po pierwszych paru minutach pracy:
  • trochę niepełna polonizacja, ale dla mnie to nie problem, bo zwykle od razu przełączam na angielski tongue.gif
  • widać wypadkowe pisania w Delphi + SynEdit - popracowałbym nad domyślnymi schematami kolorowania i wcięciami, bo są spore
  • nie wiem, czy jest to gdzieś w opcjach, ale wolę numerowanie każdej linijki z osobna winksmiley.jpg
  • wklepałem sobie do jednego pliku zwykły wyjątek:
    1. try{
    2. throw new Exception('asdasd');
    3. }catch(Exception $ex){
    4. echo $ex->getMessage();
    5. }

    i nie ujrzałem żadnej pomocy co do kodu sad.gif
  • w kreatorze projektów brak własnego mapowania URL
  • i przy tworzeniu nowego projektu - podaję nieistniejący katalog, klik na zakończ i sypie błędem I/O
  • uzupełnianie nawiasów powinno działać, jak w większości IDE - czyli gdy np. ręcznie domknę nawias, program nie powinien dodawać drugiego
  • okno potwierdzania zapisu przy zamykaniu edytora jest wyrzucane poza widoczną przestrzeń ekranu w przypadku pracy na >1 monitorach


Widzę nieco inspiracji CodeLobsterem. winksmiley.jpg

Jak chcesz betatestera, to wal - pomogę komukolwiek, kto napisze coś o możliwościach KomodoEdit/Eclipse, ale działającego w natywnym środowisku Windows.

I taka moja uwaga - skupiłbym się na jednej drodze - albo IDE dla PHP, albo edytor CSS/stricte HTML. Bardziej bym się skłonił w stronę IDE, bo jest dość łatwo wstrzelić się z czymś dobrym, czego nie można powiedzieć o edytorach CSS/HTML (zwykły notepad w końcu wystarcza).

Zrób z tego IDE, aby dało się wykopać te mulące molochy z dysków. winksmiley.jpg

PS. Debuggerem się jeszcze nie bawiłem, ale wierzę Ci na słowo, że działa, jak jest w GUI.
migajek
Cytat(erix @ 17.02.2010, 22:55:10 ) *
trochę niepełna polonizacja, ale dla mnie to nie problem, bo zwykle od razu przełączam na angielski

Ano polonizacja nie pełna, uwierz że z dokumentacją gorzej winksmiley.jpg To jest kwestia do dopracowania nawet niekoniecznie przeze mnie, z czasem pewnie się znajdzie ktoś chętny na dopracowanie (poprzednia wersja programu dorobiła się kilku wersji językowych, więc może i jakiś rodak się tym razem znajdzie...)

Cytat
widać wypadkowe pisania w Delphi + SynEdit - popracowałbym nad domyślnymi schematami kolorowania i wcięciami, bo są spore
rozumiem że "spore..." = niedoróbki? Powiedz co byś zmienił i tyle smile.gif

Cytat
nie wiem, czy jest to gdzieś w opcjach, ale wolę numerowanie każdej linijki z osobna

thx! będzie jako opcja "przywracanie starego stylu" albo cos.

Cytat
w kreatorze projektów brak własnego mapowania URL

mógłbyś rozwinąć myśl - tzn co masz na myśli?

Cytat
i przy tworzeniu nowego projektu - podaję nieistniejący katalog, klik na zakończ i sypie błędem I/O

thx!

Cytat
uzupełnianie nawiasów powinno działać, jak w większości IDE - czyli gdy np. ręcznie domknę nawias, program nie powinien dodawać drugiego

tego nie zrozumiałem - przecież nawias jest dodawany w momencie otwierania go... wytłumacz proszę jak to widzisz winksmiley.jpg

Cytat
okno potwierdzania zapisu przy zamykaniu edytora jest wyrzucane poza widoczną przestrzeń ekranu w przypadku pracy na >1 monitorach
tylko to okno? nie mam niestety możliwości sprawdzenia tego teraz...

Cytat
Widzę nieco inspiracji CodeLobsterem. winksmiley.jpg
może nie uwierzysz ale w życiu nie słyszałem o tym, nawet nie wiem co to ;]


Cytat
I taka moja uwaga - skupiłbym się na jednej drodze - albo IDE dla PHP, albo edytor CSS/stricte HTML. Bardziej bym się skłonił w stronę IDE, bo jest dość łatwo wstrzelić się z czymś dobrym, czego nie można powiedzieć o edytorach CSS/HTML (zwykły notepad w końcu wystarcza).

taka jest moja myśl... ale proste features'y dotyczące podpowiedzi do HTML/CSS *niesamowicie* ułatwiają pisanie (przynajmniej mi). Jeśli zaś znajdę chwilę czasu to po prostu przeniosę wszystkie te "wyklikiwalne" generatory HTML ze starej wersji programu i umieszczę jako plugin - wiem że sporo ludzi by tego chciało a wielko problem to nie jest. Natomiast na pewno nie będzie to edytor do wyklikiwania stron. Jeśli będę dodawał nowe elementy związane z HTML/CSS/JS to będą to rzeczy związane z "kodzeniem" w tych językach... Aktualnie myślę o podpowiedziach do kodu JS ;] szczególnie do jQuery którego sam na codzień używam i męczy mnie chodzenie po dokumentacji żeby sprawdzić kolejność parametrów dry.gif


Cytat
Jak chcesz betatestera, to wal - pomogę komukolwiek, kto napisze coś o możliwościach KomodoEdit/Eclipse, ale działającego w natywnym środowisku Windows.

mam nadzieję że nie masz nic przeciwko że napiszę na pm w tej kwestii winksmiley.jpg

odnośnie braku podpowiedzi do Exception - faktycznie, sprawdzę czemu nie wygenerowało mi tego winksmiley.jpg Generowanie dokumentacji "wbudowanych" funkcji/klas php było automatyczne, sprawdzę czemu pominęło exception smile.gif
erix
Cytat
Ano polonizacja nie pełna, uwierz że z dokumentacją gorzej To jest kwestia do dopracowania nawet niekoniecznie przeze mnie, z czasem pewnie się znajdzie ktoś chętny na dopracowanie (poprzednia wersja programu dorobiła się kilku wersji językowych, więc może i jakiś rodak się tym razem znajdzie...)

Dokumentacja nie jest aż tak istotna - koder już po uruchomieniu wie, co do czego; nawet bez tzw. langpacka. winksmiley.jpg

Cytat
rozumiem że "spore..." = niedoróbki? Powiedz co byś zmienił i tyle

Miałem na myśli wcięcia. tongue.gif Przyjrzyj się, jak to jest w innych programach zrealizowane - przede wszystkim -> mniejsze wcięcia, możliwość nawigowania po tabulacjach, etc.

Cytat
mógłbyś rozwinąć myśl - tzn co masz na myśli?

Głównie powiązane z debuggerem -> masz projekt A, siedzi on w katalogu A, masz projekt ASDASD, siedzi w katalogu ASDASD. A URL dla debuggera możesz ustawić tylko jeden w globalnych opcjach programu.

Cytat
tego nie zrozumiałem - przecież nawias jest dodawany w momencie otwierania go... wytłumacz proszę jak to widzisz

Może to tylko moje przyzwyczajenie, ale cenię sobie w edytorach, gdy je tolerują. winksmiley.jpg Tzn. polega to na tym. Edytor uzupełnia nawias, podaję parametry, ale gdy samodzielnie, z rozpędu zamknę nawias, to nie dopisuje kolejnego zamykającego, tylko przesuwa kursor jakbym wcisnął strzałkę w prawo.

Cytat
tylko to okno? nie mam niestety możliwości sprawdzenia tego teraz...

Z tego, co zauważyłem, to tylko to. Np. ustawienia programu są wyświetlane prawidłowo. Chyba ScreenCenter powinno rozwiązać problem. winksmiley.jpg Podejrzewam, że ustawiłeś ClientCenter (nie pamiętam, jak to leciało; nie mam Delphi odpalonego). A i jeszcze nie bardzo działa edycja schematów kolorów.

Cytat
taka jest moja myśl... ale proste features'y dotyczące podpowiedzi do HTML/CSS *niesamowicie* ułatwiają pisanie (przynajmniej mi). Jeśli zaś znajdę chwilę czasu to po prostu przeniosę wszystkie te "wyklikiwalne" generatory HTML ze starej wersji programu i umieszczę jako plugin - wiem że sporo ludzi by tego chciało a wielko problem to nie jest.

Tak, jak napisałem - zależy, w jaką grupę docelową uderzasz. Jeśli w IDE, to nie ma sensu - wystarczy coś w stylu makr tekstowych (piszę DolnePlecy, ono uzupełnia zdefiniowanym kawałkiem kodu). W KomodoEdit jest to świetnie rozwiązane.

Cytat
szczególnie do jQuery którego sam na codzień używam i męczy mnie chodzenie po dokumentacji żeby sprawdzić kolejność parametrów

Nie no, tym mnie powaliłeś. tongue.gif Jeśli chodzi o jQuery, to składnia jest bardzo intuicyjna. winksmiley.jpg

Ważniejsze są parametry we własnych funkcjach, a nie z API.

Cytat
mam nadzieję że nie masz nic przeciwko że napiszę na pm w tej kwestii

Skrob. winksmiley.jpg

migajek
Cytat(erix @ 17.02.2010, 23:35:42 ) *
Miałem na myśli wcięcia. tongue.gif Przyjrzyj się, jak to jest w innych programach zrealizowane - przede wszystkim -> mniejsze wcięcia, możliwość nawigowania po tabulacjach, etc.

Ok, popatrze, zwłaszcza ciekawi mnie kwestia "nawigacji" winksmiley.jpg wielkość wcięć ustalasz w opcjach edytora smile.gif
Mogę dać domyślnie 4 zamiast 8 :]

Cytat
Głównie powiązane z debuggerem -> masz projekt A, siedzi on w katalogu A, masz projekt ASDASD, siedzi w katalogu ASDASD. A URL dla debuggera możesz ustawić tylko jeden w globalnych opcjach programu.

Słusznie, poza "globalnymi" mapowaniami dam też zależne od projektu.

Cytat
Edytor uzupełnia nawias, podaję parametry, ale gdy samodzielnie, z rozpędu zamknę nawias, to nie dopisuje kolejnego zamykającego, tylko przesuwa kursor jakbym wcisnął strzałkę w prawo.
ok, się zrobi smile.gif


Cytat
A i jeszcze nie bardzo działa edycja schematów kolorów.
questionmark.gif smile.gif

Cytat
Tak, jak napisałem - zależy, w jaką grupę docelową uderzasz. Jeśli w IDE, to nie ma sensu - wystarczy coś w stylu makr tekstowych (piszę DolnePlecy, ono uzupełnia zdefiniowanym kawałkiem kodu). W KomodoEdit jest to świetnie rozwiązane.
a co ma piernik do wiatraka? winksmiley.jpg makra tekstowe - swietna sprawa [rowniez sa na liscie to-do] smile.gif
marcio
Gratulacje chyba najlepszy projekt na php.pl jaki do tej pory widzialem smile.gif.
Dzis sciagne i potestuje przypomina mi troche VS C# 2008.
Jesli bedzie szybko dzialal to chyba bede uzywal jak juz nie bedzie to beta smile.gif.
Tak z ciekawosci w czym pisales?
migajek
Cytat(marcio @ 18.02.2010, 11:43:54 ) *
Tak z ciekawosci w czym pisales?

Delphi smile.gif
marcio
Pod .NET czy zwykly VCL?I jaka wersja IDE?
migajek
Cytat(marcio @ 18.02.2010, 12:07:39 ) *
Pod .NET czy zwykly VCL?I jaka wersja IDE?

zwykły VCL smile.gif Delphi 7 personal, ostatnia darmowa wersja ... winksmiley.jpg
No dobra, jest jeszcze D2005 ale na nim się nie da pracować tongue.gif
marcio
AHa tongue.gif dzis potestuje jak wroce ze szkoly biggrin.gif
Cytat
No dobra, jest jeszcze D2005 ale na nim się nie da pracować

Z tego co wiem to w delphi 8 i 2005 nie ma juz vcl masz tylko win forms'y i vcl.net ktory jako tako troszeczke sie rozni.
migajek
Cytat(marcio @ 18.02.2010, 14:40:03 ) *
Z tego co wiem to w delphi 8 i 2005 nie ma juz vcl masz tylko win forms'y i vcl.net ktory jako tako troszeczke sie rozni.

nie do konca winksmiley.jpg jest jedno i drugie smile.gif Tzw Delphi.NET oraz klasyczny natywny VCL. Zreszta ten .NETowski dosyc szybko porzucili, na rzecz Oxygene a potem Delphi Prism smile.gif
czekam na opinie winksmiley.jpg
aso824
Ehh migajek... uwielbiam twój program od pierwszych wersji!
Był to mój ulubiony edytor pod Windows - był bo windy nie używam do programowania, ale jak używałem to naprawdę - program genialny. Z tego co zauważyłem w paru miejscach prawdopodobnie wykonałeś cały program w Delphi / C++ (mówię o wcześniejszych wersjach). Ja próbowałem i nic winksmiley.jpg
Powodzenia w dalszych pracach, aso.
migajek
Cytat(aso824 @ 18.02.2010, 23:07:06 ) *
Był to mój ulubiony edytor pod Windows - był bo windy nie używam do programowania

miło to słyszeć smile.gif
przyznam że ja też na codzień siedzę na Ubuntu - używam swojego progsa odpalonego przez WINE, śmiga całkiem całkiem winksmiley.jpg
ucho
Tylko powiedz, że masz automatyczny backup źródeł na jakimś pewnym serwerze bo nikt nie chce żeby powtórzyła się historia popularnego kiedyś ezHTMLa tongue.gif A nawet sobie nie wyobrażam ile tworzenie twojego programu zajęło czasu.
migajek
Cytat(ucho @ 19.02.2010, 09:50:36 ) *
Tylko powiedz, że masz automatyczny backup źródeł na jakimś pewnym serwerze bo nikt nie chce żeby powtórzyła się historia popularnego kiedyś ezHTMLa tongue.gif A nawet sobie nie wyobrażam ile tworzenie twojego programu zajęło czasu.

automatycznego nie mam winksmiley.jpg ale zrodla mam na
1. wirtualnej maszynie
2. repozytorium svn na domowym komputerze
3. laptopie
+ trzymam na mailu zzipowane co jakis czas winksmiley.jpg
ps ta wersja powstaje de facto od okolo roku winksmiley.jpg
aso824
Jeżeli działa pod Winem, to od razu odpalam winksmiley.jpg
No, przetestowałem i jeszcze lepsze wrażenie na mnie zrobił program. Chociaż nie wiem czy to wina Wine'a, czy programu, ale przy zamykaniu wyskakuje gigantyczna liczba okienek które po chwili znikają. No ale cóż, takie uroki emulatorów.

PS. Jeżeli potrzebujesz, to mogę ci zaoferować miejsce na moim serwerku pod stronę itp. Serwer mam wykupiony na elock.pl, głównie go używam do przechowywania plików i innych zadań, więc szybko działa. Jak coś to pisz na PM winksmiley.jpg
migajek
Cytat(aso824 @ 19.02.2010, 15:56:58 ) *
Jeżeli działa pod Winem, to od razu odpalam winksmiley.jpg
No, przetestowałem i jeszcze lepsze wrażenie na mnie zrobił program. Chociaż nie wiem czy to wina Wine'a, czy programu, ale przy zamykaniu wyskakuje gigantyczna liczba okienek które po chwili znikają. No ale cóż, takie uroki emulatorów.

niestety kwestia tych okienek dotyczy tez windowsa. Tyle ze pod windowsem dzieje sie to praktycznie niezauwazalnie (znacznie szybciej niz na wine).
Tak samo start programu pod windowsem jest szybszy (dokladnie - moment startu odpowiedzialny za ladowanie okienek)
Takie uroki darmowego systemu dockowania okien winksmiley.jpg winksmiley.jpg

Cytat
PS. Jeżeli potrzebujesz, to mogę ci zaoferować miejsce na moim serwerku pod stronę itp. Serwer mam wykupiony na elock.pl, głównie go używam do przechowywania plików i innych zadań, więc szybko działa. Jak coś to pisz na PM winksmiley.jpg

dzieki, serwer mam, tylko na stronie ciagle cos zmieniam wiec wygodniej chwilowo trzymac na localhoscie winksmiley.jpg
jesli program zrobi sie nieoczekiwanie popularny to raczej bede prosil o hosting samych binarek winksmiley.jpg
poki289
Cytat
Program przetestowany na Windows XP i Win7 (do Visty, na szczęścieniestety nie mam dostępu).

A ja dostęp mam i muszę powiedzieć że śmiga aż miło.
Niestety nie mam zbyt wiele czasu aby teraz przetestować aplikacje, ale na pewno to uczynię, z tego co na szybko zauważyłem to brakuje mi tu kolorowania składni dla SQL.
Oczywiście jestem za abyś umieścił te generatory jako pluginy, nie każdy ma zamiar używać edytora tylko do PHP.
migajek
Cześć,
w dniu dzisiejszym wyszła nowa wersja,
dostępna na http://hateml.com/

nowości stosunkowo nie wiele, za to masa poprawek, w tym sporo zgłoszonych przez to forum smile.gif

Zachęcam do pobierania i proszę o krytykę smile.gif

pozdrawiam,
migajek
darko
Cytat(aso824 @ 19.02.2010, 16:56:58 ) *
Jeżeli działa pod Winem, to od razu odpalam winksmiley.jpg
No, przetestowałem i jeszcze lepsze wrażenie na mnie zrobił program. Chociaż nie wiem czy to wina Wine'a, czy programu, ale przy zamykaniu wyskakuje gigantyczna liczba okienek które po chwili znikają. No ale cóż, takie uroki emulatorów.

PS. Jeżeli potrzebujesz, to mogę ci zaoferować miejsce na moim serwerku pod stronę itp. Serwer mam wykupiony na elock.pl, głównie go używam do przechowywania plików i innych zadań, więc szybko działa. Jak coś to pisz na PM winksmiley.jpg

offtopic.gif
wine nie jest emulatorem i ma w nazwie że nie jest emulatorem (Wine is not an emulator). Wine jest implementacją WinAPI dla środowiska X11.

<EOT
Co do aplikacji - kozacka, gratuluję, zaraz zainstaluję i potestuję.
~migajek a byłaby możliwość skompilowania bibliotek pod linuxy?
migajek
Cytat(darko @ 30.06.2010, 20:41:52 ) *
Co do aplikacji - kozacka, gratuluję, zaraz zainstaluję i potestuję.
~migajek a byłaby możliwość skompilowania bibliotek pod linuxy?

niestety, program jest zbyt uzależniony od Win32 by istniała taka możliwość. Natomiast ze względu na to że sam jestem użytkownikiem Ubuntu, cały czas mam kontrolę nad tym czy wszystko działa pod Wine jak należy. Jeśli coś nie działa, zgłaszam to do twórców wine - jak dotąd w jednej tylko sytuacji musiałem samemu zrobić "obejście" tak by nie sypało się pod Wine winksmiley.jpg

Jedyne o czym myślę w tym temacie to stworzenie "paczki" wine + program dla Linuxa (tak jak Google dostarcza Picase)...
nmts
Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła to to, że fajnie by było jakby po kliknięciu na wiersz, migacz ustawiał się odpowiednio do wcięcia, a nie na dowolnej szerokości.
Wydaje mi się, że masz potencjał dlatego życzę wytrwałości w udoskonalaniu.

migajek
Cytat(nmts @ 30.06.2010, 21:45:04 ) *
Pierwsza rzecz, która mi się rzuciła to to, że fajnie by było jakby po kliknięciu na wiersz, migacz ustawiał się odpowiednio do wcięcia, a nie na dowolnej szerokości.

Tools -> Preferences -> Editor -> General
odznacz opcje "Scroll past end of line" (prawa kolumna checkboxów, 4 od góry winksmiley.jpg )

Cytat
Wydaje mi się, że masz potencjał dlatego życzę wytrwałości w udoskonalaniu.

dzięki smile.gif ale potrzebuję też wskazówek winksmiley.jpg smile.gif
nmts
Albo coś pomieszałem (fabryczne ustawienia może dodać?tongue.gif ), albo po odznaczeniu całość nie działa jak powinna.

- jeszcze przed odznaczeniem opcji, tworzę nowy plik z klasą, duszę enter raz, i jak naduszę enter drugi raz, to robi się mega wcięcie i dalej zostaje takie, gdy później zaczynam "enterować" za klamrą otwierającą jest tak samo, choć nie zawsze,

- tuż po utworzeniu nowego pliku z klasą ustawiam sobie migacz za klamrą otwierającą klasę, klikam enter aby dorobić właściwość/pole ale wcięcie jest większe od funkcji od kontruktora

- teraz np. jak odznaczyłem opcję, którą mi poleciłeś, klikam za klamrą zamykającą konstruktor i migacz jest tuż za klamrą, a następnie enter, po tym migacz mam na początku nowego wiersza, gdy ponownie klikam za klamrą (daleko od klamry) migacz jest oddalony od klamry, zupełnie jakby enter dodawał białe znaki, przed zejściem do nowej linii zamiast po, ponieważ zapętlając tą akcję ilość białych znaków się zwiększa, ale czasami działa poprawnie i po enterze zrobi dobre wcięcie, w ogóle po odznaczeniu jakieś jaja u mnie są, i nie robi wcięć np. zaraz po utworzeniu pliku i duszeniu enter

Ale tak jak na początku napisałem, może coś popsułem po prostu. Mam nadzieje, że zrozumiale opisałem. snitch.gif

Wskazałem php.exe, teraz sypie ostrzeżeniami:
Unable to load dynamic library '\xampp\php\ext\php_bz2.dll' - pewnie gubi literkę dysku i dlatego nie znajduje
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.