Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: Ocena kobiecego kodowania
Forum PHP.pl > Inne > Oceny
Natalka
Witam

W temacie poniżej pytałam co sądzicie o moim "start-upie", postanowiłam zmienić design i chciałabym prosić w chwili obecnej o ocenę zarówno
wyglądu jak i kodowania.

Do cięcia poprzedniej grafiki się nie przyłożyłam i trochę olałam sprawę, tutaj mam nadzieję że trochę się zrewanżowałam i co nieco nadrobiłam.

Wszelkie porady, co zmienić są mile widziane.

Waga strony: 143kb i to ma bardzo duże znaczenie dla mnie bo strona będzie miała dużą ilość odsłon, dlatego też oszczędzałam na grafice i
starałam się zastąpić na wszelkie możliwe sposoby grafikę w CSS'ie.


Link do strony: http://www.szablonallegro.pl/new/index.html


A tutaj kolejne podstrony nie zakodowane jeszcze:

Strona z widokiem na szablon

Kontakt

Pomoc

Dodatki

logowanie + w górnym prawym rogu widok po zalogowaniu



Z góry dziękuje wszystkim za pomoc smile.gif

Stronę sprawdzałam tylko w Mozilli i IE7, więc jak ktoś sprawdzi i wszystko będzie w porządku lub nie to proszę o informacje.
r4xz
Opera 10 - działa poprawnie

IE6 - jak zawsze - źle wyświetla

przechodzi przez walidator bez błędów, źródło strony wygląda schludnie - dobra robota!  smile.gif

lukasz91
Ogólnie ładny lay. Jednak ja bym poprawił dwa elementy smile.gif
- "nazwa" i "cena" są wg mnie za ciemne na tym niebieskim tle
- odcień szarego w środkowej części jest za ciemny jak dla mnie tongue.gif
Gryf
ładny lay do tego co już zostało wcześniej napisane
miłe dla oka było by gdyby cena oraz nazwa szablonu były wyrównane ;]
r4xz
 jeszcze mała pierdółka rzuciła mi się w oczy, a dokładniej to: http://www.szablonallegro.pl/new/images/strzalka.jpg

czemu ma inne tło niż samo pole z kategoriami (jasnoszary)?
Kildyt
Design średniej jakości, nie zaskakuje, ale również nie robi obciachu.

Kod
background-color:#E1E1E1; background-image: url(images/bg.jpg); background-repeat: repeat-x;
wszystko do background.

H1 kichę warte. Pusty link dla google ma bardzo niską jakość.
Linki do rejestracji i logowania na ul.
Title w linku to rozwinięcie anchora, a nie powtarzanie co jest zupełnie bezsensu.
  1. <p class="online">Aktualnie online: <span>15</span></p>
  1. <p class="nawigacja">Tutaj jesteś: <a href="#" title="Strona główna">Strona główna</a></p>
  1. <p>Nazwa: <a href="#" title="Szablon kosmetyczny">Szablon kosmetyczny</a></p>
  2. <p>Cena: <span>30,00 pln</span></p>
  1. <p class="copyright">Copyright ˆ 2010 <a href="#" title="Szablon allegro">SzablonAllegro.pl</a></p>
To nie jest paragraf.
  1. <p class="wyszukiwarka">Wyszukiwarka szablonów:</p> <form action="#" method="post"><input type="text" name="wyszukiwarka" id="wyszukiwarka" /> <input type="submit" name="wyszukaj" id="szukaj" value="Szukaj" /></form>
"Wyszukiwarka szablonów" powinien być labelem. Dodaj fieldset i strict'a masz z głowy.
Angielskie nazewnictwo to oznaka profesjonalizmu i użyteczności.
  1. <a href="#" class="konsultant" title="Konsultant"></a>
Tyle samo wart co w h1.
Komentarze dot. budowy thema w dobrze napisanym kodzie są zbędne.
Definiujesz język angielski strony.
Aby uzyskać większą przejrzystość kodu radziłbym zastosować tzw. nazewnictwo wielbłądzie. Dla przykładu: "szablonboxyellow" to "szablonboxYellow".

Następnym razem nie zaznaczaj, że kodowanie jest "kobiece" bo co niektórzy mogą patrzeć na ciebie łagodniejszym okiem, a to niewskazane. winksmiley.jpg
Natalka
Cytat
IE6 - jak zawsze - źle wyświetla


Na poprzedniej stronie tego typu był niewielki odsetek ludzi, którzy wchodzili z IE6, więc nie będę specjalnie przystosowywać. Liczę się z tym, że stracę tych kilku klientów, ale z IE6 jest więcej problemów niż pożytku.


Cytat
- "nazwa" i "cena" są wg mnie za ciemne na tym niebieskim tle
- odcień szarego w środkowej części jest za ciemny jak dla mnie tongue.gif


Nazwa i Cena mają się wyróżniać więc ustawiony został ciemniejszy kolor.
Jaśniejszy szary zlewałby całą stronę, bo wszystko byłoby zbyt jasne.


Cytat
miłe dla oka było by gdyby cena oraz nazwa szablonu były wyrównane ;]


Naprawione.


Cytat
jeszcze mała pierdółka rzuciła mi się w oczy, a dokładniej to: http://www.szablonallegro.pl/new/images/strzalka.jpg

czemu ma inne tło niż samo pole z kategoriami (jasnoszary)?


To był mały leń, ale już zostało poprawione.



Cytat
Kod
background-color:#E1E1E1; background-image: url(images/bg.jpg); background-repeat: repeat-x;

wszystko do background.


Naprawione.


Cytat
H1 kichę warte. Pusty link dla google ma bardzo niską jakość.
Linki do rejestracji i logowania na ul.
Title w linku to rozwinięcie anchora, a nie powtarzanie co jest zupełnie bezsensu.


Do H1 troszkę się nie zgodzę, moim zdaniem brak anchora nie jest całkowicie bez jakości, ustawiony zostanie Title dla linku i alt dla obrazka. Moim zdaniem to pomaga i ja się tego akurat trzymam.
Linki do rejestracji i logowania, to już tylko lenistwo.
Title w linku będzie zmienione wszędzie, jest to sam szablon strony, do całości dojdzie jeszcze zaprogramowanie i większość będzie wczytywana z bazy z różnymi title.


Cytat
Kod
<p class="online">Aktualnie online: <span>15</span></p>

Kod
<p class="nawigacja">Tutaj jesteś: <a href="#" title="Strona główna">Strona główna</a></p>

Kod
<p>Nazwa: <a href="#" title="Szablon kosmetyczny">Szablon kosmetyczny</a></p>

Kod
<p>Cena: <span>30,00 pln</span></p>

Kod
<p class="copyright">Copyright � 2010 <a href="#" title="Szablon allegro">SzablonAllegro.pl</a></p>


To nie jest paragraf.


Niestety nie znam innego sposobu na zastosowanie tutaj, co prawda można tutaj rozdzielić i może to jest w obecnej formie nie poprawne ale już w taki sposób nauczyłam się "kodować" i jest to dla mnie wygodne rozwiązanie.

Cytat
Komentarze dot. budowy thema w dobrze napisanym kodzie są zbędne.
Definiujesz język angielski strony.
Aby uzyskać większą przejrzystość kodu radziłbym zastosować tzw. nazewnictwo wielbłądzie. Dla przykładu: "szablonboxyellow" to "szablonboxYellow".


Tutaj niestety się nie zgodzę, komentarze użyte są tylko przy wyświetlaniu boksów z szablonami. Jest ich tutaj 9 ! muszę wiedzieć kiedy się kończy a kiedy zaczyna. Gdybym miała
za każdym razem szukać końca to kilka sekund by mi to zajęło, a tak to czysta wygoda. Dla mnie kod jest dobrze napisany i skoro sama go stworzyłam potrafię się w nim odnaleźć
więc dodatkowe komentarze są tutaj zbędne.
Co do języka strony i nazewnicta, każdy stosuje takie z jakim mu wygodnie. W moim kodzie nikt inny grzebać nie będzie więc nie zwracam uwagi na to czy dla kogoś "wielbłądzie" pismo
jest wygodniejsze lub nie. Dla mnie wygodne są nazwy takie jakie mam obecnie jak i forma zapisu.


Bardzo dziękuje wszystkim za odpowiedzi, postaram się dopieścić ten szablon do jak najlepszej formy.

Ps. Miałam nadzieje, że opinię będą bardziej wyrozumiałe, starałam się a niestety nikt nie docenił mojej pracy sad.gif
bl4ck_b0x
...myślisz, że jesteś kobietą to będą ulgowo Cię traktować? Wytykają Ci błędy żebyś wiedziała czego unikać w przyszłości a wybiegając już całkiem w przyszłość... w prawdziwej pracy nikt nie będzie się nad Tobą użalał tongue.gif
SHiP
Ja Cię pochwalę, bo moim zdaniem jest bardzo dobrze winksmiley.jpg ale nie byłbym sobą gdybym nie miał kilku uwag.

Na pierwszy rzut oka ja bym się przyczepił do kilku rzeczy:
a) raz polskie, raz angielskie nazwy, a czasem hybrydy. Tak się nie robi =) albo wszystko po polsku albo wszystko po angielsku
cool.gif Czsami jest za dużo znaczników np: <div id="menu"><ul> możesz zamienić na <ul id="menu"> (no żechyba są tam jakieś tła i w IE to nie działa poprawnie)
c) czasami uzywasz klas dla elementów unikalnych np: online, darmowe, wyszukiwarka, nawigacja, kolsuntant. Powinno być id
d) Kolega pisał ale trochę niepoprawnie "Wyszukiwarka szablonów" powinna być legendem a formularz powinien być umieszczony w fieldset.
e) Nie zostawia się pustych linków. Sprawdz czy po wyłączeniu CSS i obrazków dalej da się poruszać po stronie - u Ciebie link kolsuntant będzie niewidoczny
f) Zmieniłbym DOCTYPE na strict a jezyk na polski

Dziwne robisz wcięcia w css winksmiley.jpg. Pierwszy raz sie z czymś takim spotykam ale skoro Tobie jest wygodnie winksmiley.jpg.

Swoją drogą nie rozumiem dlaczego stopka nie może być paragrafem?
ave
przejrzyście i czytelnie.
kod strony to dla mnie sprawa 2-rzędna, strona ma zarabiać a nie wyglądać.
95% twoich klientów nawet nie zaglądnie w kod...

chodź zawsze znajdą się maniakopedanci..
r4xz
Cytat(ave @ 15.02.2010, 17:19:50 ) *
przejrzyście i czytelnie.
kod strony to dla mnie sprawa 2-rzędna, strona ma zarabiać a nie wyglądać.
95% twoich klientów nawet nie zaglądnie w kod...

chodź zawsze znajdą się maniakopedanci..


ale ci co zaglądają w kod raczej nie będą kupować szablonów, bo umieją je robić samodzielnie. czyli ogólnie strona spełnia swoje zadania idealnie - prosta, czytelna, czego chcieć więcej?

Kildyt
Cytat(SHiP @ 15.02.2010, 18:19:08 ) *
d) Kolega pisał ale trochę niepoprawnie "Wyszukiwarka szablonów" powinna być legendem a formularz powinien być umieszczony w fieldset.
Masz rację. Zastosowanie legenda jest bardziej zgodne ze standardami i postrzeganiem tego kodu. Label za to daje użyteczność (aktywowanie inputa po naciśnięciu na tytuł). W tym wypadku zastosowałbym labela w legendzie.
Cytat(SHiP @ 15.02.2010, 18:19:08 ) *
Swoją drogą nie rozumiem dlaczego stopka nie może być paragrafem?
W tym wypadku stopka jest tekstem jednoliniowym, więc bardziej nadawał by się span, ale to już raczej czepianie się z mojej strony. biggrin.gif
Natalka
Witam serdecznie ponownie,

Chciałabym poprosić o ocenę i test mojego "skryptu" z podstroną z dodatkami :

Strona z Dodatkami

Całość zawiera:

Pobieranie linków do statusów Gadu-Gadu
Pobieranie linków do statusów Skype
Pobieranie linków do profilu Allegro (profil, komentarze, wysyłanie wiadomości, strona o mnie, ID użytkownika) - dzięki usłudze WebApi Allegro
Loga kurierów pocztowych
Loga Banków

Moje zabezpiecznia :

Brak możliwości wpisania liter w numerze gadu-gadu
Jeżeli login w serwisie allegro nie istnieje wysyłany jest odpowiedni komunikat z błędem


Jest to pierwsza wersja skryptu, którą stworzyłam w 2,5godziny dlatego też mogą być błędy i proszę o pomoc.

Do całości dojdą jeszcze Bannery dla użytkowników w stylu "kupuj u sprawdzonego sprzedawcy".

Linki będą zmienione na bardziej "przyjazne".


Szablon po lewej stronie można podglądnąć przyciskiem "podgląd". Do tego efektu wykorzystałam plugin Jquery.


Ps. Linki z inputów z logami kurierów i banków w obecnej chwili są nie aktywne.
Ps2. Macie jakieś propozycję nowych dodatków jakie mogą przydać się dla sprzedawców ?



Natalia.
koderrr
wyglada ok , ale link powinien byc na calym obrazku a nie tylko na linku tekstowym

jak klikasz w obszar obrazka to pojawia sie ramka ale nie mozna przejsc dalej


po wpisaniu zlego numeru gg nie ma zadnego info o tym
Natalka
Nie po kliknięciu, a po najechaniu jest to :hover.

Troszkę rozjaśniłam boxy z dodatkami, bo zlewały się z tłem.
SHiP
Huh z zabezpieczeniami słabo. Widać na pierwszy rzut oka podatność na ataki XSS:
http://www.podliski.pl/dodatki.php?statusS...29%3C/script%3E

Filtruj znaki specjalne winksmiley.jpg.

Pozdrawiam
Natalka
dodałam htmlspeciachars();
piotrooo89
szczerze, jakoś mnie to nie powala. powinno być w inputach jak sie kliknie to od razu cały zostaje zaznaczony. smile.gif


validator krzyczy.

aha no i słaba obsługa błędów. wpisałem zły nr GG i co zostaje przerzucony na główną stronę i nie wiem co się dzieje tak naprawdę.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.