Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: C - książka dla nie początującego
Forum PHP.pl > Inne > Książki > Pytania
Crozin
Witajcie.

Poszukuję jakiegoś dobrego źródła (nie koniecznie drukowana książka) do nauki wspomnianego w temacie C. Od razu zaznaczę jakie mam wymagania:
- język: angielski lub polski
- książka nie dla osoby początkującej. Nie potrzebuję by było tam wyjaśnione czym jest zmienna, instrukcje sterujące, funkcje itp. Raczej w formie dla osób znających inne języki programowania, potrzebujących przesiąść się na C.
- napisana zwięźle, bez "dziecinnie prostych przykładów"

Jakieś propozycje? smile.gif
darko
Peter van der Linden, Expert C Programming: Deep C Secrets - nietypowa pozycja i ubaw po pachy podczas czytania, polecam.
gam3r
Język C Wskaźniki. Vademecum profesjonalisty - wyd. Helion

zawiera kompletny opis jezyka i biblioteki standardowej C, bardzo zwięźle i dokładnie przedstawione wszystkie najważniejsze problemy przy programowaniu w C, ja sam sięgałem po nią po już kilkuletniej przygodzie z php i bardzo ją sobie cenię, bardziej niż na przykład kobyłę Język C. Szkoła programowania
Crozin
Dzięki za obie propozycje. Język C. Szkoła programowania to właśnie czytałem, jednakże po przerobieniu 100 stron i dowiedzeniu się raptem jednej rzeczy - w dodatku nie związanej bezpośrednio z samym programowaniem uznałem, że materiał trochę za wolno leci.

Przyjrzę się dokładniej obu lekturom - mam nadzieję nieco lepszym. winksmiley.jpg
gam3r
Seria Szkoła programowania to taki amerykański Grębosz, 1000 stron, które można by w 100 streścić :]

Jeżeli pierwszy raz chcesz napisać jakiś program to okej, ale jezeli juz sie conieco znasz to omijaj ją z daleka ;]
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.