Pomoc - Szukaj - Użytkownicy - Kalendarz
Pełna wersja: nieudany INSERT do MS SQL Server
Forum PHP.pl > Forum > Bazy danych > Microsoft SQL Server / MSDE
alakhai_
Witam
Mam taki problem. Probuje wykonac nastepujacy fragment kodu wysylajacy INSERTa do MS SQL Server 2000.
[php:1:b3865d180a]<?php
for($i=0;$i<6;$i++){
$sql="insert into tp_temperatury(wypelniajacy,serwerownia,temperatura)
values('".$HTTP_COOKIE_VARS["currname"]."','Serwerownia 1p',".$temperatura[$i].")";

$result=mssql_query($sql);
$xxx=mssql_rows_affected($mssql_cid);
echo $sql."<br>";

}
?>[/php:1:b3865d180a]
W wyniku otrzymuje :
Warning: MS SQL message: INSERT statement conflicted with COLUMN CHECK constraint 'CK_tp_temperatury'. The conflict occurred in database 'helpdesk', table 'tp_temperatury', column 'serwerownia'. (severity 16) in d:rootwwwhelpdesktemperatury.php on line 26

Warning: MS SQL: Query failed in d:rootwwwhelpdesktemperatury.php on line 26
insert into tp_temperatury(wypelniajacy,serwerownia,temperatura) values('test','Serwerownia 1p',11)

W bazie mam pozakladane constraints na kolumne serwerownia:
([serwerownia] = 'Serwerownia 1p' or ([serwerownia] = 'UPS' or ([serwerownia] = 'Sun' or ([serwerownia] = 'NT' or ([serwerownia] = 'Telekomunikacyjna' or [serwerownia] = 'Archiwum optyczne')))))

wiec teoretycznie powinno smile.gif dzialac a nie dziala. :? problem pojawia sie gdy probuje wstawic do kolumny serwerownia wartosc ze spacja. Jesli wstawie tam np 'NT' lub 'UPS' zapytanie sie wykonuje bez problemow. Juz nie wiem jak to ugryzc. Jesli ktos ma jakies sugestie to bede wdzieczny.
alakhai_
juz rozwiazalem problem. niwlasciwy typ danych w polu sad.gif.
To jest wersja lo-fi głównej zawartości. Aby zobaczyć pełną wersję z większą zawartością, obrazkami i formatowaniem proszę kliknij tutaj.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.